Skocz do zawartości

F-16C Block 25/32 Fighting Falcon 1/48 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Tap-chan napisał:

Polecam Hatakę, alclady mają to do siebie, że potrafią się lepić i palcować nawet po kilku tygodniach. Miałem to na f-15.

Rozumiem, że masz na myśli ten:

https://agtom.eu/lakiery-bezbarwne/338024-hataka-htk-xp07-matt-lacquer-clear-60-ml-5902288754444.html

 

Jak to rozcieńczać i jak tym malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juffre napisał:

Hej, jakiego koloru użyłeś do kokpitu? Robiłeś washa w kokpicie? 

XF-20 Medium Grey Tamiya. Tak, robiłem washa, ale delikatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Juffre napisał:

Jestem ciekaw spasowania tej dyszy. Pasuje od razu czy trzeba coś kombinować?
Będziesz robił otwartą owiewkę?

Na pierwsze przymiarki jest bardzo dobrze. Zobaczymy jak już będę to kleił w całość. 

Owiewkę chce zrobić zamkniętą. W zestawie są dwie. Całkowicie przeźroczysta i taka jakby przydymiona. Nie wiem czemu to ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juffre napisał:

Ta przydymiona owiewka delikatnie wpada w złoty. Były to specjalne powłoki chroniące przed promieniowaniem. Takie informacje znalazłem na ten temat. 

Bardziej mi się ona podoba i chyba ją zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć trochę przewodów do wnęki podwozia. Na  forum jest fajna dokumentacja:

 

W dniu 23.03.2021 o 18:36, Tap-chan napisał:

, alclady mają to do siebie, że potrafią się lepić i palcować nawet po kilku tygodniach. Miałem to na f-15.

 

Nigdy mnie się to nie trafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marek d napisał:

 

Nigdy mnie się to nie trafiło.

 

To niestety nie tylko moje odczucia:

GUGLE

 

Dlatego mam 3 Alclady - Clear Kote Gloss, Satin i Black Primer. Lakiery gniją u mnie od 3 lat po pierwszych próbach, gdzie nawet po tygodniu zostawały paluchy, jak kładłem kalki na F-15. Primera postanowiłem użyć ponownie (że niby "tym razem na pewno się uda", "tamten poprzedni to nie był prawdziwy alclad") na Su-34 (całym!) iii... czekało mnie 2-dniowe szlifowanie modelu, bo po 5 dniach ciągle był lepki i się palcował.  Nie wiem, może za mały skill na Alclady, tak czy siak wziąłem GX-2 Ueno Black i już wieczorem mogłem sobie model macać bez strachu o odciski, a i połysk lepszy.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza skończona.

 

I4IbQwX.jpg

 

wtQRVbv.jpg

 

OXkDFUl.jpg

 

UGIrp0e.jpg

 

qZqcbK6.jpg

 

IXizXEa.jpg

 

Według instrukcji trzeba teraz montować koła. Czy to jest odpowiedni krok? Chodzi mi o to kiedy najlepiej i najwygodniej pomalować kadłub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie golenie i wnęki podwozia malowałem absolutnie na samym końcu - najpierw szedł kadłub do malowania.

W dwóch F-16 Tamki w 1:48, które mam w różnym stopniu zaawansowania budowy, również tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że nie musisz niczym zapychać i bać się, że się odklei, a najczęściej w komorach podwozia jest słabe podejście z taśmą. O wiele łatwiej po malowaniu okleić kadłub dookoła wnęk i pomalować. Warto pomalować wnęki również przed wklejeniem, żeby nie było problemu z podejściem aero w zakamarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juffre, praktycznie zawsze tak robię. Wolę zamaskowac na sam koniec kadłub niż później bawić sie w maskowanie pomalowanej juz wnęki. 

 

Oczywiście sa tez modele, gdzie dostęp do wnęki jest tak zły,  że trzeba malować dużo prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.