Skocz do zawartości

Su-7 BKL 1/48 Mister Craft


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej przerwie na pracę, bo pracować niestety trzeba męczę temat kabiny dalej.

Rozczłonkowałem kadłub by ułatwić sobie dostęp. Pokleiłem zgonie z instrukcją no i klops. Fotel wystaje ponad owiewkę!!!!

Trzeba było połowę części porozklejać i dopasowywać na nowo. Błąd nowicjusza.

Walka trwa.

DSC09105.JPG

DSC09107.JPG

DSC09108.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblaszkowane wzorowo 👍, ale skąd pomysł na cięcie kadłuba? Generalnie poszatkowany w modelu przez producenta kadłub najlepiej jest złożyć w pierwszej kolejności w całość na płaskiej powierzchni, nawet jeśli instrukcja mówi inaczej, a dopiero potem łączyć połówki kadłuba. Spodziewam się kłopotów z geometrią, oby nie. No i dokładasz sobie sporo roboty w niełatwym modelu. Trzymam kciuki.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie brzucha z odkurzaczem posiadam, ale nie ma tam takiego elementu. Wychodzi że to góra. Ktoś może potwierdzić?

Czy do zeszlifowania?  IMG_3027.JPG.ecdb7362f6092774ecfaa419016074f4.JPG

 

Chodzi oczywiście o wlot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barszczo napisał:

Góra, okolice pitota. Na zdjęciach Xmena dobrze to widać, ma to być pod rurką.

Czy to tak ma wyglądać, czy to błąd modelarza, a może w tej wersji tak jest? 

Wiem że marudzę ale nie chcę zrobić takiego byka który będzie widać z kilometra.

982429090_Image-1(1).png.30da549fc8993f4238cbc3babb88ca75.png

Przepraszam za jakość, ale to z you tuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc tak jak napisał kolega

5 godzin temu, barszczo napisał:

Góra, okolice pitota. Na zdjęciach Xmena dobrze to widać, ma to być pod rurką.

strona pierwsza ,wpis kolegi jmx62 zdjęcie 8 swietnie widać wielkość górnego panelu osprzętu to przed wiatrochronem

Edytowane przez em
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,doloze swoje trzy grosze.Kiedys zbudowalem ten model-wypust EDUARD-ten maly panel na pierscieniu wlotowym powinien pasowac do "czujnika" po prawej stronie.Panele,ktore sa przed oslona/wiatrochronem kabiny dochodza do pierscienia i tu sie koncza.Wszelkie rysunki jakie przejrzalem potwierdzaja,niestety nie mam zdjec dosc wyraznych aby to pokazac.Powodzenia w dalszej budowie,jezeli potrzebujesz kolory kabiny czy podwozia to mam FS Standarts/POLSKIE SKRZYDLA nr 9/.Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek mochalski napisał:

Witam,doloze swoje trzy grosze.Kiedys zbudowalem ten model-wypust EDUARD-ten maly panel na pierscieniu wlotowym powinien pasowac do "czujnika" po prawej stronie.Panele,ktore sa przed oslona/wiatrochronem kabiny dochodza do pierscienia i tu sie koncza.Wszelkie rysunki jakie przejrzalem potwierdzaja,niestety nie mam zdjec dosc wyraznych aby to pokazac.Powodzenia w dalszej budowie,jezeli potrzebujesz kolory kabiny czy podwozia to mam FS Standarts/POLSKIE SKRZYDLA nr 9/.Pozdrawiam Marek

Właśnie miałem pytać o kolory. Jestem zainteresowany kupnem lub wypożyczeniem. Proszę o propozycję, dogadamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pepociufakers napisał:

Bardzo fajne zdjecia.

@jacek

A moze tak z bomba atomowa?

Wszak do tego celu sluzyc mialy te nasze Su-7.

Pzdr.

Jaro

Ciekawy pomysł. To by było trudne jak budowa samego modelu ale z planami i zdjęciami byłby mega problem. Nie wiem czy bym podołał. Prawdziwe modelarskie wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na tym forum jesteście jedwabiści 👏 jeśli chodzi o pomoc i pomysły.  Co prawda budżet zamknięty, ale jak patrzę na te swoje zestawowe uzbrojenie, zbiorniki i koła to mi się płakać chce.

Suczka z takim uzbrojeniem na półce wyglądałaby na prawdę zacnie. Trzeba to będzie przemyśleć jeszcze raz. Zostało by jeszcze pytanie o konfigurację do misji z taką bombką. Zakładam że zbiorniki podwieszone ale reszta, czyli wyrzutnie i rakiety zostaje na ziemi. Na zdjęcia pewnie nie ma co liczyć bo tajemnica, ale może jakiś schemat?

 

 

Dzięki; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 

 

KDłubanina trwa.

Powoli zaczyna mi się to składać w całość. Nie wyobrażam sobie spasowania tej kabiny bez jej odcięcia, tyle jest niedopasowanych elementów.

Zdjęcia z telefonu, ale dzięki temu zbliżenia wychodzą lepiej.IMG_3029.thumb.JPG.a2c14d9b75dd7b13798fbc9e4976a6ec.JPG

Te pasy to chyba pogięło.

Jeszcze biodrowe, potem demontaż do malowania i mamy piontolongo, czyli weekend! 

IMG_3031.JPG

IMG_3032.JPG

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 22:31, pepociufakers napisał:

 

@jacek A moze tak z bomba atomowa?

Wszak do tego celu sluzyc mialy te nasze Su-7

Nie pamiętam w którym numerze "Lotnictwa z szachownicą" był o tym artykuł, nawet chyba zamieszczono rysunek takiej Suczki z bombą atomową.

Edytowane przez jmx62
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 16:08, jmx62 napisał:

Nie pamiętam w Toruń numerze "Lotnictwa z szachownicą" był o tym artykuł, nawet chyba zamieszczono rysunek takiej Suczki z bombą atomową.

Fakt, przypomniałeś mi 👍. Numer 8. Jest rysunek Su-7U i dokładny plan belki BD3-56FNM z wymiarami. Mocowana była pod kadłubem tylko po lewej stronie:

Fragment rysunku zamieszczony tylko do dyskusji.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacek,podam kolory wg autora ksiazki POLSKIE SKRZYDLA 9,wg standartow FS.Panel przeciw odblaskowy przed wiatrochronem i pasy na skrzydlach/szer 630 mm/-chodniki-FS 35526 szaro niebieski,golenie podwozia FS 35526,komory podwozia FS 24432,26187/jasno szare/kabina wewnatrz FS 35526,felgi kol/fabrycznie/FS24227,przemalowane po remontach FS 34108,oslony "elektroniki" FS34108,przemalowane na FS 34058.Caly samolot po remoncie byl pomalowany na srebrno FS 17178.Tablica przyzadow byla czarna/ja uzywam INTERIOR BLACK a zegary maluje czarny lud daje kalkomanie/Mam nadzieje,ze sie przyda,pozdrawiam Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupelnienie-panel przeciwodblaskowy przed wiatrochronem byl malowany do pierscienia wlotowego,sam pierscien juz nie,odcien pierscienia byl ciemniejszy od koloru calego platowca.Pozdrawiam,Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pomocy koledzy, bo zupełnie się gubię.

Nie mam pewności co do kolorów farb . Maluję Mr.Hobby seria H. 

Co prawda kolega Marek Mochalski podał mi nr. FS ale nie mogę ich odnieść do Gunze. Chodzi o wnętrze ( tu pasuje mi light blue H64 ), wnęki podwozia, zieleń na sożku wlotowym i usterzeniu pionowym i kołpaki kół, oraz panel przeciw odblaskowy.

Jeszcze pytanie o znacznik do nitowania, a raczej o rozmiar najlepszy do skali 1/48? Do wyboru 1/4, 7/16 lub 5/16.

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć, Jak????

O ile góra jest w miarę to dół poraża. To po wstępnym szlifowaniu. Nie mam pomysłu jak to załatać, a tu jest tak ze wszystkim. Części trzeba przerabiać albo produkować od zera. Nie zdążę do emerytury tego poskładać.

IMG_3042.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacek napisał:

Pomocy koledzy, bo zupełnie się gubię.

Nie mam pewności co do kolorów farb . Maluję Mr.Hobby seria H. 

Co prawda kolega Marek Mochalski podał mi nr. FS ale nie mogę ich odnieść do Gunze. Chodzi o wnętrze ( tu pasuje mi light blue H64 ), wnęki podwozia, zieleń na sożku wlotowym i usterzeniu pionowym i kołpaki kół, oraz panel przeciw odblaskowy.

Jeszcze pytanie o znacznik do nitowania, a raczej o rozmiar najlepszy do skali 1/48? Do wyboru 1/4, 7/16 lub 5/16 cala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mieszałem, mieszałem i wyszło coś takiego.

Czy zbliżyłem się do oryginału, oceńcie sami. Alternatywa to Gunze H-51 na focie poniżej.

IMG_3047.JPG

IMG_3048.JPG

f11ec961846c4133959a099e485889b116cef065.png

940_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.