Skocz do zawartości

Su-7 BKL 1/48 Mister Craft


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Taki oto prezent otrzymałem w sierpniu więc najwyższy czas się nim zająć. To będzie pierwszy mój ulepek ze stajni Mister Crafta i pierwszy w śrebrnym malowaniu. Oczywiście w naszych barwach.

W poniedziałek przyjdą dodatki to i zdjęć przybędzie.

Jeśli macie ciekawe zdjęcia tej maszyny to proszę dodawać.

Trzymajcie kciuki.

DSC09064.JPG

DSC09065.JPG

DSC09066.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przysiąść w kąciku i popodglądać, mam w planach "polską Su-czkę", a magazynku czeka "tata" Twojej suczki (model Czeskiego OEZ'a z 1989r)

 

Ode mnie Masz na starcie "+" za szachownice :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
32 minuty temu, Xmen napisał:

Proszę bardzo.

Obraz 6487.jpg

Obraz 6491.jpg

Obraz 6488.jpg

Za to uwielbiam to forum. Jest prośba i zaraz pojawia się odpowiedz. Dzięki za zdjęcia choć bardziej zależy mi na takich ze służby a nie pomnikowe. Ale spokojnie, miejsca z zaciekami i zabrudzeniami na pewno wiele podpowiedzą.

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te z Dęblina są OK ale są nudne, te ze służby są git👍

Wydłubane w necie(nie są moją własnością)

SUCHOJ Su-7BKŁ.15(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.20(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.23(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.812(POLSKA) (2).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.818(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.818(POLSKA).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.821(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.911(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.xxx(POLSKA) (1).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.xxx(POLSKA) (2).jpg

SUCHOJ Su-7BKŁ.xxx(POLSKA) (3).jpg

Edytowane przez jmx62
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozplombowałem woreczki z wypraskami i niestety jakość nie poraża. Już sam fotel pilota ma tak grube elementy jak by był pospawany z szyn kolejowych. Golenie podwozia jak słupy telegraficzne itd. I tu jak zwykle nasuwa się pytanie jak daleko się posunąć by zabawka wyglądała jak model i żeby nie spędzić nad nią połowy życia. Ach...

Tak czy inaczej fotel do poprawki.

I dzieki za foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie ma jeszcze blaszek do kabiny, zabieram sie za uzbrojenie rakietowe czyli pociski S-24, zbiorniki podwieszane  i zasobniki UB-16.

Prochowa rakieta startowa SPRD-110 zostaje w wypraskach.

Jakość jak wspominałem nie powala więc trzeba będzie troszkę powiercić i poszlifować.

DSC09067.JPG

DSC09068.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S 24 i UB 16 robi Eduard z żywicy. Dodatkowy wydatek ale efekt końcowy wart jest tych pieniędzy. Szkoda roboty na to co jest w zestawie, przerzuć ją na podwozie bo tam będzie co robić wink4.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, barszczo napisał:

S 24 i UB 16 robi Eduard z żywicy. Dodatkowy wydatek ale efekt końcowy wart jest tych pieniędzy. Szkoda roboty na to co jest w zestawie, przerzuć ją na podwozie bo tam będzie co robić wink4.

To piękne zestawy ale budżet jest zamknięty więc będę molestował to co mam i szukał kompromisu między efektem końcowym a czasem potrzebnym do jego uzyskania.

To też ma być trochę poligon do malowania amelinium i przed Migiem 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MAREK74 napisał:

Wspomniałeś wyżej o MiGu-21. Jeżeli masz zestaw Eduarda to możesz wziąć S24 i UB16 z tego zestawu.

Miga mam ale 29 a 21 jest dopiero w planach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw gruby plastik dobrze kształt trzyma. 30 lat temu robiłem Mig-21 firmy OEZ. Linie podziału lekko nieostre warto trasować pogłębić a następnie całą powierzchnię zeszlifować papierem ściernym 320, 400, 1500, Kibicuję obserwuję i Pozdrawiam Focus

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie te otwory w kołpakach po wewnętrznej części. Czy w naszych Suczkach też występowały, bo zdjęcie jest z Czech.

31886512630_be369b2600_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, barszczo napisał:

Też były. Tu masz fotkę goleni wycofanego ze służby Su-7BKL zbazowanego w Mierzęcicach w latach dziewięćdziesiątych:

10470815_598273630309320_3915222651756150165_o.thumb.jpg.97d8e624cb3c1addee035fb40ddd4f8c.jpg

Felgi Mister Crafta są inne i otwory chyba będą tak...

InkedDSC09084_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, barszczo napisał:

Jeśli budżet zamknięty to nie namawiam cię na wymianę kół wink4. Zrób trzy otwory tak jak planujesz i będzie dobrze 👍.

Tak będzie.

Piętrzą się następne problemy. Ster kierunku wygląda jak po dachowaniu, a dopasowanie steru wysokości jak siekierą rąbane.

Szpachla, pilnik i jazda.

Najgorsze że oryginał nie był lepszy. I czego tu się trzymać ?

DSC09081.JPG

DSC09082.JPG

DSC09083.JPG

32113281492_e3f8e799c7_c (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełku dwie wersje skrzydeł z płaską i wypukłą powierzchnią. Kadłub tylko jednej wersji więc jak ktoś się zdecyduje na płaską wersję to będzie miał sporo roboty.

Poza tym do przodu. Ster kierunku i wysokości w miarę ogarnięty. Odezwał się kurier więc przybędzie ogrom roboty.  

DSC09088.JPG

DSC09089.JPG

DSC09087.JPG

DSC09095.JPG

DSC09091.JPG

31886444380_744b0894b8_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przybył kurier ze skarbami 😃

Zabieram się za fotel.

 

DSC09097.JPG

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.