Skocz do zawartości

Su-7 BKL 1/48 Mister Craft


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to się różne dziwne rzeczy zdarzały przy modelowaniu ale żeby szpachla odeszła to widzę po raz pierwszy :kopara:

I na dokładkę trochę sporo tego "pracującego poszycia" Trochę szkoda ze nie zakitowałeś tych zapadnięć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, abtb napisał:

Mi to się różne dziwne rzeczy zdarzały przy modelowaniu ale żeby szpachla odeszła to widzę po raz pierwszy :kopara:

I na dokładkę trochę sporo tego "pracującego poszycia" Trochę szkoda ze nie zakitowałeś tych zapadnięć

 

Prawdopodobnie miejsce było tłuste, stąd taki odprysk. Co do zapadnięć to zobaczyłem je dopiero po położeniu metali. Mój błąd. Będę miał nauczkę na przyszłość.

Kierunek po naprawie;

 

 

IMG_3125.JPG

Edytowane przez jacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po kilkudniowej przerwie moja mała dostała coś co w modelarstwie nazywa się kalkomanią. Aby nie używać wulgaryzmów nie będę opisywać jej jakości w tym zestawie. Po prostu to przemilczę.

Jak wyschnie lakier i odzyskam trochę straconych nerwów, wezmę się brudzenie.

IMG_3155.JPG

IMG_3156.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, barszczo napisał:

Dobrze jest, ciesz się że są w jednym kawałku 👍 wink4.

One tylko tak wyglądają. Kilka się rozerwało jeszcze na papierze. Jakoś się na szczęście udało to poskładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyschnie farba, biorę się za ostatni koszmarek tego ulepu czyli podwozie.

Potem ostatnie brudzenie i na pręgież.

IMG_3165.JPG

IMG_3166.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mocno ufaflany jak sobie zaplanowałem, z podwieszeniami (czyli wisi mi to wszystko ). Teraz w wolnym czasie matt. W następnym wolnym czasie kabina i anteny i do gabloty marsz.

Trochę mi się to wszystko przeciągnęło ale to przez permanentny brak czasu a nie chęci. Ale dziękuję cierpliwym za doping i zaglądanie w te czeluści internetu. 

IMG_3179.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, barszczo napisał:

Dobrze jest 👍. Następnym razem nity koniecznie, świetnie się prezentują na takiej powierzchni.

Nawet przeszło mi to przez myśl ale ogrom dodatkowej pracy jaki bym sobie sprezentował ostatecznie odwiódł mnie od tego pomysłu. Tam trzeba po prostu kilometrów nitów. Po za tym miał to być poligon do testowania amelinium i jego odcieni. Nie miałem zamiaru dokładać tyle dodatków ale kolerzcy 😉 z forum mnie namówili. No i nie spodziewałem się że jakość modelu będzie tak marna, a to wymusiło na mnie spędzenie dodatkowych godzin nad tym ulepkiem. Popełniłem też mnóstwo błędów ale co nieco się dowiedziałem na przyszłość.

W kolejce jest Mig-29 od G.W.H. oczywiście w naszych barwach, ale potem to raczej będzie Mig-21 w amelinium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna miniatura :) Tylko w toku pracy widziałem że najprawdopodobniej kładłeś H8 Silver od Gunze na matową czarną powierzchnię. Przy migu-21 radzę dokupić Czarną błyszczącą farbę (np Gx-2 od Gunze) oraz jakieś dedykowane metalizery (np. Polished aluminium od AK) ponieważ H8 jest kiepską farbą srebrną akurat. 
Ja przy moim mustangu na kadłubie stosowałem polished aluminium od AK, a na skrzydła poszło zwykłe aluminium od AK. Wszystko to poszło na Gx-2 od Gunze i moim zdaniem efekt jest w miare ok. 

 

12.jpg

13.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 20:45, piotr2498 napisał:

Fajna miniatura :) Tylko w toku pracy widziałem że najprawdopodobniej kładłeś H8 Silver od Gunze na matową czarną powierzchnię. Przy migu-21 radzę dokupić Czarną błyszczącą farbę (np Gx-2 od Gunze) oraz jakieś dedykowane metalizery (np. Polished aluminium od AK) ponieważ H8 jest kiepską farbą srebrną akurat. 
Ja przy moim mustangu na kadłubie stosowałem polished aluminium od AK, a na skrzydła poszło zwykłe aluminium od AK. Wszystko to poszło na Gx-2 od Gunze i moim zdaniem efekt jest w miare ok. 

 

12.jpg

13.jpg

Dzięki wielkie za podpowiedz.  Postaram się skorzystać z niej przy Migu, szkoda tylko że nie napisałeś tego w toku pracy przy Su. Faktycznie korzystałem z kiepskiego Gunze, po za tym popełniłem błąd przy podkładzie bo nie pokryłem go choćby bezbarwnym błyszczącym lakierem. To na pewno by pomogło uzyskać lepszy efekt. No cóż, człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie tylko dodam, że większość tych samolotów radzieckiej produkcji nie była w kolorze gołego metalu i polerowana jak Mustang. One często były po prostu malowane srebrzanką 😉 Więc do takiego malowania efekt jest jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Matys napisał:

Ja od siebie tylko dodam, że większość tych samolotów radzieckiej produkcji nie była w kolorze gołego metalu i polerowana jak Mustang. One często były po prostu malowane srebrzanką 😉 Więc do takiego malowania efekt jest jak najbardziej w porządku.

A to mnie teraz zaskoczyłeś.  Z Aeroklubu Wrocławskiego znam kilku pilotów Migów 21 i Su 22 i na pewno zapytam jak to było onegdaj z tym malowaniem. Chociaż to raczej nie dotyczy Su-22. Napiszę coś jak się dowiem.  

IMG_2466.JPG

IMG_2462.JPG

IMG_2472.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Su-22 akurat były praktycznie wyłącznie kamuflowane. Ale MiG-21, a już z całą pewnością późne MiG-21 (MF i bis) były malowane na srebrno - popatrz zresztą na zdjęcia - są bardzo jednolicie srebrne - jakby były niemalowane to była by wyraźnie widoczna różnica w kolorach paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy wszystkie skrzydła, a było ich w PRLu mnóstwo miały dla siebie daszek. Ciekawy jestem jaki był stan floty jeśli chodzi o czystość poszczególnych egzemplarzy. Muszę o to zapytać tych co pamiętają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale MiG-21, a już z całą pewnością późne MiG-21 (MF i bis) były malowane na srebrno

To się tyczy wszystkich niekamuflowanych wschodnich maszyn, z tym że nie nówek z fabryki. Warstwę srebrzanki dostawały przy okazji remontów.

 

Edytowane przez hellvis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 16:33, jacek napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy wszystkie skrzydła, a było ich w PRLu mnóstwo miały dla siebie daszek.

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria gotowa, kończę więc ten warsztat podziękowaniami dla wszystkich którzy raczyli dzielić się swoją wiedzą i podpowiedziami. WIELKIE DZIĘKI !!!

Gotową Suczkę można oglądać tutaj; 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.