Skocz do zawartości

Su-7 BKL 1/48 Mister Craft


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Jery,kolory jakie sugeruje EDUARDdo swojego wypustu SU 7  /1148/ wszystkie camouflage/fotel pilota H67 light blue,"poduszki" na fotelu H47 red brown,szyny za fotelem H340 field green,wneki podwozia H57 aircraft gray,to samo golenie podwozia,zielony na anteny i stozek wlotowy H 302 ,panel przed wiatrochronem kabiny to cos w rodzaju niemieckiego RLM 02,moze troche ciemniejsze,moze H 70,troche tutaj zgaduje,ja uywam modelmaster i tamiya.To kolory GUNZE AQUEOUS .Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasialiście zamęt w moim planie na ten model. Dzisiaj przyjechał kurier z resztą cukierków do kompletu czyli bombka, kółka i dysza. Więcej nie dokładam chociaż byście mnie jako Kmicica ogniem traktowali.

IMG_3053.JPG

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Focus napisał:

Szlachetnie waćpan postępujesz grosza nie żałując. Pozdrawiam Focus

 

IMG_3054.JPG

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka się składa i suszy więc pora na dupkę.

Pomalowane to to śrebrnym, potem jet exhaust i odrobiną zieleni. Przypruszę to jeszcze odrobinę pigmentem. Oczywiście na zdjęciach tego nie widać ale co, tam. Na razie robocze. Przy okazji miałem pierwsze zetknięcie z farbami MIGa  i subiektywnie powiem że przegrywają z Gunze, ale może jak ta przygoda potrwa dłużej ( a mam kilka METALI ) to się bardziej zaprzyjaznimy.

Tak jak pisałem na początku, Su-7 ma być poligonem dla metalizerów więc pytanie, czy jako podkład odpowiedni będzie Mr.Finishing Surfacer 1500 i czy trzeba jeszcze przeprowadzić jakieś zabiegi po jego położeniu?

Na koniec foto dupki.

IMG_3056.JPG

IMG_3057.JPG

IMG_3058.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się jak mam połówkę, ale jak mam dwie to już trzeba szwagra...

Tak więc połówki poskładane, kabina jeszcze bez fotela, dysza na miejscu.

 

IMG_3076.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka drucików i poprawek  i podwozie będzie gotowe do malowania.  Bardzo ubogo w zestawie wiec dużo czasu uciekło. Na razie złożone na sucho.

IMG_3082.JPG

IMG_3083.JPG

IMG_3084.JPG

IMG_3085.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 11:30, em napisał:

Dwa zbiorniki pod skrzydłami, podwieszenia wewnętrzne oraz  IAB pod kadłubem. I to wszystko.

Czyli zewnętrzne belki usunięte i zaszpachlowane???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Usul napisał:

Czytam, oglądam i szanuje za walkę z taka materia! Dobra robota !

Wielkie dzięki. Już myślałem że tylko ja czytam to co napisałem. Taki wpis bardzo dopinguje do dalszej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, em napisał:

Nie,  

Czyli mają być cztery belki pod skrzydłami? Na filmie nie widać zewnętrznych belek, tak jak na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek napisał:

Na filmie nie widać zewnętrznych belek, tak jak na schemacie.

Cztery belki pojawiły się na Su-7BKL dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych, wtedy tez zaczęto modernizować wcześniejsze wersje do tego standardu. Chyba tylko na szkolnych zostały dwie belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, em napisał:

Jaki numer na burcie przewidujesz?

Coś co mam w zestawie czyli do wyboru 02,03,06,807,815

Nie myślałem jeszcze o tym. Propozycje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałeś...to nie mogą być te 02-09.

Ostatnia dostawa z 72 roku miała 6 punktów podwieszen,reszta do 1976 latała z 4 punktami.

.Również malowanie uwarunkowane było remontami.Do remontu,czyste blachy po ,srebrzanka.

Edytowane przez em
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, barszczo napisał:

Robisz wersję BKL więc zostają ci numery 807 i 815. Oba stoją w muzeach. Jeden w Krakowie drugi w Warszawie.

 

33 minuty temu, em napisał:

Już wybrałeś...to nie mogą być te 02-09.

Dziękuję panowie za podpowiedzi. Cieszę się że zostają cztery belki pod skrzydłami bo to dla modelu atrakcyjniej no i szpachlowanie odpada. Gdyby jeszcze ktoś podrzucił zdjęcia mocowań pod tymi wolnymi zewnętrznymi podwieszeniami byłoby ekstra. Chodzi o te wszystkie zaczepy i podłączenia.

Tymczasem ożeniłem ze sobą pocięte części kadłuba. 

DSC09150.JPG

DSC09155.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, em napisał:

Jeśli chodzi o spód belki? to przyjmij za wzór przykadlubowa belkę z  Su-22.

Modelarsko nie wygląda to zbyt ciekawie. Szukam zdjęć z realu.

0oKcf0B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te w modelu OEZ są w porządku.

Podaje cyfry    

2500 mm to odległość od środka symetri samolotu do środka belki wewnętrznej skrzydlowej, natomiast zewnętrzną wisiała na 3200 mm .Uf...i za ta zewnętrzną na przedłużeniu w osi był sobie zamontowany  do dolnej powierzchni skrzydła ceownik w którym poruszał się ustalacz bomby/ zasobnika lapiac te za Brzechwy i nie pozwalając się przemieszczać na boki.Stale ustalacze dla mniejszych bomb były również przynitowane do tyłu belki. Patrz zewnętrzne belki Su-20/22

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.