Skocz do zawartości

Su-7 BKL 1/48 Mister Craft


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


 

12 godzin temu, em napisał:

Te w modelu OEZ są w porządku.

Podaje cyfry    

2500 mm to odległość od środka symetri samolotu do środka belki wewnętrznej skrzydlowej, natomiast zewnętrzną wisiała na 3200 mm .Uf...i za ta zewnętrzną na przedłużeniu w osi był sobie zamontowany  do dolnej powierzchni skrzydła ceownik w którym poruszał się ustalacz bomby/ zasobnika lapiac te za Brzechwy i nie pozwalając się przemieszczać na boki.Stale ustalacze dla mniejszych bomb były również przynitowane do tyłu belki. Patrz zewnętrzne belki Su-20/22

Umiejscowienie pylonów nie jest problemem ponieważ w modelu są w odpowiednich miejscach otwory do ich wklejenia. Chodziło mi o zdjęcie mocowań pod zewnętrznymi pylonami ( od spodu ) Chciałem je troszeczkę wzbogacić żeby wyglądały bardziej realnie niż te zestawowe.

InkedSU-22 11_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam otwór prostokątny wielkości zamka bombowego,musisz znaleźć Su-22 w locie dla zobrazowania wyglądu i wtyk elektryczny za nim, a także bolec mikrowylacznika ukladu obecnosci podwieszenia. Podsumowujac, prostokatna dziura ,bolec i za nimi wtyk

Nie ma tam takich skrzydelkowych ustalaczy jak w MiG-21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Znalazłem coś takiego. Teraz niech ktoś potwierdzi że to zewnętrzny pylon i jestem w domu.

c6b65e2e773f509c.jpg

e7f5df869084fceegen.jpg

b1e0299f5516e93dgen.jpg

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz śmiało zrobić na podobieństwo. Ta która prezentujesz to przykadlubowa z Su-22. 

Jeśli nastąpi reaktywacja Militariów będziesz dłużnikiem zespołu redakcyjnego :)

20210605_173413.jpg

Edytowane przez em
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs dnia; 

Połącz w miarę prawidłowo dwa elementy.

Nagroda; talon na balon, mir i szacunek w hermetycznym środowisku ludzi uznawanych za dziwaków :glupek:

Na odpowiedz czekam bez końca.

IMG_3097.JPG

IMG_3096.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, właśnie miałem to pisać.  Myślę że bez problemu zaadaptujesz zestawowy plastik. Tak to wygląda na samolocie Su-22:

 

 

Rzuć jeszcze okiem tutaj:

https://books.google.pl/books?id=HkwvEAAAQBAJ&pg=PA13&lpg=PA13&dq=BD3-56FN&source=bl&ots=JDjbVVtqbf&sig=ACfU3U09aggs9SPRIiw1nKLpgDi7EssD7w&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwibo9ns2YfxAhXQxIsKHeDCDKcQ6AEwBXoECAMQAw#v=onepage&q=BD3-56FN&f=false

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, em napisał:

Twa belka jest do MiGów.... szukaj w internetach BD3-56FN .

1.jpg

 

18 minut temu, barszczo napisał:

Dokładnie, właśnie miałem to pisać.  Myślę że bez problemu zaadaptujesz zestawowy plastik. Tak to wygląda na samolocie:

a8c675ebc6b0e791782b83f39f3d2ab5.thumb.jpg.8bc3c0b4dc6d5239dd7c96baf394a66e.jpg

Do IAB-500 dołączona jest belka BD3-23N. Wywalić ją i bezpośrednio pod BD3-56FN zawiesić ten mały dar socjalizmu dla zgniłego imperialistycznego zachodu????

Tak was zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek napisał:

zawiesić ten mały dar socjalizmu dla zgniłego imperialistycznego zachodu????

Trochę nie za bardzo nadawało się to na dar. Bomba IAB-500 nie jest bombą atomową. Ona tylko udaje bombę atomową. To radziecka bomba pozoracyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary mary, jestem szary. Tzn. czarny.

Bestia w podkładzie nie mieści się w kadrze. Teraz pora na kolor. Mam zamiar psiknąć go H8 silver metallic od gunze. 

Chyba że macie lepszy pomysł na kolor bazowy. Wszystkie sugestie mile widziane.

Potem dołożę metalizery od MIGa, czyli Polished Metal, Steel, Gun Metal i Jet Exhaust na końcówkę dyszy. 

IMG_3098.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie w nocy naszła taka myśl że może nałożyć na tą czerń jaśniejszy marmurek tak by na srebrnym były widoczne plamki. Czy to będzie widać po położeniu silver metallic ? Czy lepiej uzyskam ten efekt brudzingiem?

Nie mam doświadczenia z metalami stąd te dywagacje. Podpowiedzcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. 

Nie ma podpowiedzi, trzeba radzić sobie samemu. Wygładziłem Surfacera papierem 2000 i psiknę to wszystko Silver H 8.

Karabinki pomalowane na  gun metal, lampy w kadłubie i pod skrzydłem zamontowałem, na skrzydłach zabezpieczone. zastanawiam się jeszcze nad dajnikami ciśnienia. Boję się że jak przykleję je teraz to potem połamię.

Potem zostanie tylko podwozie.

Do ataku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało nie zapomniałem o odgromnikach.

Anteny postanowiłem wkleić teraz.

Poza tym muszę jeszcze co nieco poprawić przy bombce

Witam , IAB już tak zostanie? A ''grzybki''/''tależyki'' ustalaczy ? i jakoś tak nieczysto zamocowana....Ogólnie super temat!

jab500.jpg

IMG_3102.JPG

IMG_3103.JPG

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barszczo napisał:

Nie jestem specjalistą od metalizerów ale mądrzejsi piszą że powinno się je kłaść na gładką powierzchnię. Chybabym położył bezbarwny błyszczący przed śreberkiem.

Za pózno. Dokonało się.

IMG_3104 (1).JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka w suszarni. Zastanawiam się tylko czy nadać jej połysk, czy zostawić mat???IMG_3109.JPG.f8485527619772d57aa83176f4f645b8.JPG

Poza tym 132 poprawka kadłuba bo cały czas wyłażą nowe babole. Ciekawe czy w oryginale te maszyny były w tak nienagannym stanie?

IMG_3111.JPG

IMG_3112.JPG

IMG_3110.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że pojawiły się jamki skurczowe wokół wnętki podwozia na skrzydłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neptun1939 napisał:

Mam wrażenie, że pojawiły się jamki skurczowe wokół wnętki podwozia na skrzydłach. 

Niestety. Z tej perspektywy są najbardziej widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ one zawsze tam były.Widać to po wyjęciu modelu  z pudełka..Tiepier  to daremny jak model już pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Dobra. Przemyślałem temat i wziąłem się za poprawki. Jeszcze raz rozjaśniłem część paneli, cześć część dostała ciemniejszy odcień. Teraz wygląda to lepiej. To znaczy bardziej mi się podoba, no i widać zmiany na zdjęciach.

Niestety doszło do tragedii. Razem z taśmą odeszła szpachla ( ostatnie zdjęcie ). Teraz będę musiał wyłamać cały ster kierunku i zacząć odnowa 😬

IMG_3121.JPG

IMG_3123.JPG

IMG_3124.JPG

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.