Jump to content

A-7E Corsair II HAF Trumpeter 1:32

Recommended Posts

Tym razem model którego wykonanie sprawiło  mi spora radość choć nie z powodu jakości samego zestawu ta jest fatalna.

Jak myślę za sprawa zużytych form jest mnóstwo nie doskonałości na powierzchni elementów linie podziału i nity zanikają a sama powierzchnia była mocno porowata. Spasowanie elementów także nie jest najwyższej klasy. 

Nie mniej jednak Greckie samoloty są zdecydowanie ciekawym materiałem dla osób które nie przepadają za tworzeniem modeli samolotów które właśnie opuściły mury fabryki.

A-7E Corsair II Hellenic Air Force Trumpeter 1:32

Zdjęć w necie tych samolotów jest bardzo dużo ponieważ o ile się nie myle były to ostatnie użytkowane w czynnej służbie A-7 na świecie.

Poniżej kilka fotek poglądowych.

Jpkta5q.jpg?1VON9iy7.jpg?18TLaoC3.jpg?1

A-7E Corsair II Trumpeter 1:32 

Model wykonany prosto z pudła z wykorzystaniem pozostałości kalkomanii po różnych modelach i oznaczeniami Greckimi do których zrobiłem maski we własnym zakresie.

7pf4DAj.jpg?1DD1zciP.jpg?19618G9m.jpg?1TzPo5wf.jpg?1Onc2kGx.jpg?1NeaQKlV.jpg?1S2b2j6K.jpg?1veBEPG1.jpg?1lX9QiIF.jpg?1Lr2z6Dk.jpg?1k7cDeOZ.jpg?1InWweuh.jpg?268rW1aE.jpg?2

• Like 15

Dla mnie chyba jednak zbyt pobrudzony. Ten z fotki wygląda jakby się rozpędzał na błocie :) Podsumowując - bardzo realistycznie oddany model samolotu który wymagał umycia :)  

Dziękuję serdecznie 😊

Oglądałem na dużym monitorze, dopiero wtedy widać dobrze detale cieniowania i malowania w ogóle. Extra rzecz, robi wrażenie.

Dobrze, że są zdjęcia oryginału. To jest dobry przykład, że rzeczywistość często wykracza poza kanony i zwyczaje przyjęte w sztuce (też modelarskiej). Tu akurat obicia na różnych krawędziach rzeczywiście były takie duże, nie mówiąc o układzie zabrudzeń.

• Like 1

Jeszcze raz dziękuję wszystkim 😀

Osobiście bym bardziej go spłowiałego zrobił . Podmalówki by były wyrazniejsze. Tak  czy inaczej świetnie wyszedł ten model:super: PS. Mam w planach też Greka  TA-7 1/48.

8 minut temu, seven up napisał:

Osobiście bym bardziej go spłowiałego zrobił . Podmalówki by były wyrazniejsze. Tak  czy inaczej świetnie wyszedł ten model:super: PS. Mam w planach też Greka  TA-7 1/48.

Nic tylko bierz na warsztat i pokazuj co tam wyszło. Uwielbiam modele Greckich samolotów. Jest tam naprawdę dużo możliwości do zabawy.

Ładny model, nadspodziewanie dobrze oddana helleńska specyfika kolorystyczna, jedno z najbardziej przyjaznych modelarzom-kolorystom lotnictw wojskowych świata.

Podoba się.