Skocz do zawartości

A-7E Corsair II HAF Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem model którego wykonanie sprawiło  mi spora radość choć nie z powodu jakości samego zestawu ta jest fatalna.

Jak myślę za sprawa zużytych form jest mnóstwo nie doskonałości na powierzchni elementów linie podziału i nity zanikają a sama powierzchnia była mocno porowata. Spasowanie elementów także nie jest najwyższej klasy. 

Nie mniej jednak Greckie samoloty są zdecydowanie ciekawym materiałem dla osób które nie przepadają za tworzeniem modeli samolotów które właśnie opuściły mury fabryki.

 

A-7E Corsair II Hellenic Air Force Trumpeter 1:32

Zdjęć w necie tych samolotów jest bardzo dużo ponieważ o ile się nie myle były to ostatnie użytkowane w czynnej służbie A-7 na świecie.

Poniżej kilka fotek poglądowych.

 

Jpkta5q.jpg?1VON9iy7.jpg?18TLaoC3.jpg?1

 

A-7E Corsair II Trumpeter 1:32 

Model wykonany prosto z pudła z wykorzystaniem pozostałości kalkomanii po różnych modelach i oznaczeniami Greckimi do których zrobiłem maski we własnym zakresie.

 

7pf4DAj.jpg?1DD1zciP.jpg?19618G9m.jpg?1TzPo5wf.jpg?1Onc2kGx.jpg?1NeaQKlV.jpg?1S2b2j6K.jpg?1veBEPG1.jpg?1lX9QiIF.jpg?1Lr2z6Dk.jpg?1k7cDeOZ.jpg?1InWweuh.jpg?268rW1aE.jpg?2

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba jednak zbyt pobrudzony. Ten z fotki wygląda jakby się rozpędzał na błocie :) Podsumowując - bardzo realistycznie oddany model samolotu który wymagał umycia :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na dużym monitorze, dopiero wtedy widać dobrze detale cieniowania i malowania w ogóle. Extra rzecz, robi wrażenie.

Dobrze, że są zdjęcia oryginału. To jest dobry przykład, że rzeczywistość często wykracza poza kanony i zwyczaje przyjęte w sztuce (też modelarskiej). Tu akurat obicia na różnych krawędziach rzeczywiście były takie duże, nie mówiąc o układzie zabrudzeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seven up napisał:

 Osobiście bym bardziej go spłowiałego zrobił . Podmalówki by były wyrazniejsze. Tak  czy inaczej świetnie wyszedł ten model:super: PS. Mam w planach też Greka  TA-7 1/48.

Nic tylko bierz na warsztat i pokazuj co tam wyszło. Uwielbiam modele Greckich samolotów. Jest tam naprawdę dużo możliwości do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.