Skocz do zawartości

ICM acrylic paint


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

https://www.mojehobby.pl/products/3006-Soviet-armored-vehicles-Paint-Set.html

 

Czy ktoś może już testował te farby? Bliżej im do Vallejo/Pactry?

Jest kilka zestawów, cena przyjazna dla środowiska, wygląda to interesująco

 

Pozdr ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wuwumaster napisał:

https://www.mojehobby.pl/products/3006-Soviet-armored-vehicles-Paint-Set.html

 

Czy ktoś może już testował te farby? Bliżej im do Vallejo/Pactry?

Jest kilka zestawów, cena przyjazna dla środowiska, wygląda to interesująco

 

Pozdr ww

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

 

Przeciez on te farby złym rozcienczalnikem rozciencza.

Rozcienczalnik do farb celulozowych  a uzywa ich do akryli dziwne.

Są tańsze rozcienczalniki do akryli niz uzywac drogiego MLT . MLT moim zdaniem to tylko farby Mr.hobby i tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianosPL napisał:

MLT moim zdaniem to tylko farby Mr.hobby i tamiya

I tutaj jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DamianosPL napisał:

Rozcienczalnik do farb celulozowych  a uzywa ich do akryli dziwne.

Może dlatego, że nie ma farb "celulozowych". Są nitrocelulozowe, ale obecnie mało popularne i nie stosowane w modelarstwie plastikowym. Ale nie dziwię się Twojemu zdziwieniu, bo bałagan nazewniczy w świecie farb jest powszechny.

MLT jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem do żywic akrylowych. Czyli wiekszosci popularnych farb modelarskich. Co nie znaczy, że będzie działać z każdą farbą "akrylową", bo niektóre zawierają dodatki innych żywic lub rozcienczalnikow niekompatybilnych z MLT

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że spróbował MLT (Wamod Level High Thinner) bo innego thinnera w zasadzie nie uznaję ale do aerografu. Farby MIGa mimo że paskudne to idą z MLT. Jednak ten "inbox" nie wnosi absolutnie nic. Rozcieńczać farbę MLT i malować pędzlem to jakaś tragikomedia. Na dodatek na papierze... Nalał tego tyle, że nawet nie widać czy to się wymieszało czy rozpuchol odparował :haha: Aerografu się nie chciało podpiąć ani załatwić kawałka plastikowej powierzchni. A za podsumowanie do podejścia nt chemii modelarskiej autora niech służy ten cytat: "Mr Leveling Thinner czyli mój ulubiony. Do wszystkich akryli stosuję - czasem się zważy czasem się nie zważy..." Więcej dodawać nie trzeba :)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, TAW napisał:

Jednak ten "inbox" nie wnosi absolutnie nic.

Jak niemal wszystkie matriały Rafhart-a. Brak głebszego zrozumienia tematu, brak wiedzy, brak wniosków czy podsumowania. Brak w sumie szacunku dla oglądających.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HKK napisał:

Jak niemal wszystkie matriały Rafhart-a. Brak głebszego zrozumienia tematu, brak wiedzy, brak wniosków czy podsumowania. Brak w sumie szacunku dla oglądających.

Jednak facet jest już w branży jakieś ładnych parę lat. Pamiętam jak dopiero miałem swój pierwszy model w planach, to oglądałem wcześniej poradniki i coś mi się ta ksywa kojarzy. Teraz mam już jako taką wiedze na te tematy więc takie poradniki mi już nie zaszkodzą ale kiedyś myślałem, że jak ktoś ma taki kanał na jutubie to jakieś pojęcie też musi mieć. W sumie dla rozrywki pooglądam parę innych odcinków tego autora. Może wyłapię jakieś inne cytaty, które "zrobią mi dzień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 20:10, arhtus napisał:

Noo, filmiki tego autora można oglądać jedynie dla rozrywki....

Rozrywka rozrywką, ale raz miał fajny kod bonus na kanale YouTube na Moje Hobby z pół roku temu, nie pamiętam dokładnie ale z 20 procent prawie na wsio było jakoś chyba koło Wielkanocy czy jakoś tak, tu się przydał bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Filmy tego Rafhart to totalne dyletanctwo i dno, ten człowiek nie wie o czym mówi,  sprawia wrażenie fachowca , jego  test farb ICM to szczyt ignoranctwa i braku szacunku dla oglądających, maże pędzelkiem po papierze kredowym i mówi że   "jest okej " ,  jego "jest okej " lub nie "jest okej" to wszystko co jest w stanie wypowiedzieć,  erudyta z zasobem kilku słów

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.