Skocz do zawartości

Wybór aerografu


rom789

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Mariusz45 said:

Rozumiem.

A ile trzeba czekać na przesyłkę?

I jeszcze jedno pytanie:

Patrzyłem też na Infiniti. Ta precyzyjna regulacja plamki wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla początkującego. Czy ten aero jest wart tej kasy?

Nie wart; i wiem co mówię bo mam i Infinity i Procona PS-269 i Iwata HP-CS ( i kilka innych); jedyna zaleta Infinity to wygląd - jest rzeczywiście najładniejszym aero jaki widziałem,  no i łatwa wymienność 0,2-0,4-0,6, ale jak to dla Ciebie ważne to Evolution też to ma.

Ale popieram zakup japończyka: będziesz zadowolony i z Iwata i z Procona.  I rzeczywiście PS-289 jest odpowiednikiem HP-CH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Rozumiem.

A ile trzeba czekać na przesyłkę?

I jeszcze jedno pytanie:

Patrzyłem też na Infiniti. Ta precyzyjna regulacja plamki wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla początkującego. Czy ten aero jest wart tej kasy?

Jesli kupisz Na Amazonie Japońskim to dostawa 3 dni DHL przy okazji nie musisz płacić podatku i cła. Wieć wybierasz kupujesz na Amazonie za około 394zł czy od kolegi z linka za około 500zł też z japoni z podatkiem 23% .

Edytowane przez DamianosPL
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DamianosPL napisał:

Jesli kupisz Na Amazonie Japońskim to dostawa 3 dni DHL przy okazji nie musisz płacić podatku i cła. Wieć wybierasz kupujesz na Amazonie za około 394zł czy od kolegi z linka za około 500zł.

Wychodzi 430,85zł

Ale oni zazwyczaj wysyłaja wczesniej u mnie tez jeden produkt od 2 tygodni dostępnosc a po zamowieniu sie okazało ze po 3 dniach juz mieli na magazynie.

image.thumb.png.4fdf57b67b9669adc4f1f9924a9c38bd.png

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Na podstawie podanych tu informacji zdecydowałem się na zakup Procon 289 z Amazona JP i muszę stwierdzić, że nie ma co się zastanawiać. Założenia konta jak się zna angielski nie nastarcza żadnego problemu. Cena aerografu z VAT i przesyłką DHL express i przeliczeniami banku wyszła mnie 431 PLN. Płatność wykonałem kartą debetową Visa mBank :). Zamówienie złożone 07.09 i według informacji z DHL ma być u mnie 13.09. Towar po złożeniu zamówienia zastał wysłany 8.09 i oczywiście jest pełne śledzenie przesyłki. Nic tylko brać, skoro u nas ten aerograf to wydatek ponad 700 PLN. Już nie mogę się doczekać tego aerografu i porównanie go do tego czym obecnie pracuje, czyli Fine-Art 180X.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o dodatkowe opłaty, poza kwotą pobraną przez Amazona. Będę wdzięczny za informację, czy zostały Ci doliczone dodatkowe koszty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam za twoją odpowiedzą co do Amazon Japan. Bo ja jak zamawiałem w marcu za kwote około 800zł to ani cła i vatu nie płaciłem. Ale bede niedługo zamawiał kolejny raz to sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Juffre napisał:

Ja ostatnio ściągałem coś z Chin (AliExpress) za 130zł i nic mi nie doliczyli. 

Ale Aliexpress automatycznie rozlicza Vat bo przy cenie jest napisane cena z Vat

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przyszła do mnie paczka z Japoni wysłana Japan Postem prezent akurat dla dziewczyny na urodziny wartość około 200zł nie zapłaciłem cła i vatu jedynie opłate 8.50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 11:34, maluch116a napisał:

Na podstawie podanych tu informacji zdecydowałem się na zakup Procon 289 z Amazona JP i muszę stwierdzić, że nie ma co się zastanawiać. Założenia konta jak się zna angielski nie nastarcza żadnego problemu. Cena aerografu z VAT i przesyłką DHL express i przeliczeniami banku wyszła mnie 431 PLN. Płatność wykonałem kartą debetową Visa mBank :). Zamówienie złożone 07.09 i według informacji z DHL ma być u mnie 13.09. Towar po złożeniu zamówienia zastał wysłany 8.09 i oczywiście jest pełne śledzenie przesyłki. Nic tylko brać, skoro u nas ten aerograf to wydatek ponad 700 PLN. Już nie mogę się doczekać tego aerografu i porównanie go do tego czym obecnie pracuje, czyli Fine-Art 180X.

 

Jeśli się go doczekałeś, to może podzielisz się z nami wieściami o kosztach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już odpowiadam. Podatek VAT 23% został od razu naliczony przy zakupie przez AMAZON JP i po opłaceniu została wygenerowana faktura VAT, wprawdzie po japońsku ale VAT został przeliczony na PLN (wyszło 77.53 PLN).

Czyli cena na AMAZONIE dla mnie jako odbiorcy w Polsce zawierała już VAT i w dniu zakupu 07.09.2022 wyglądało to tak :

Cena aerografu Procon Boy PS289 0,3mm - 10 572 Jenów brutto (8 595 Jenów netto + 23% VAT )

Koszty transportu to 1 986 Jenów

To wszystko co powyżej podałem z faktury jaką wygenerował system.

Łącznie za całość zapłaciłem 12 558 Jenów (płatność kartą debetową - po przeliczeniu z konta zeszło 430,56 PLN) i żadnych innych opłat nie poniosłem. Kurier DHL dostarczył mi przesyłkę dnia 12.09 do rąk własnych, a wysyłka nastąpiła dnia 08.09 2022 :D.

 

Teraz przy zakupach międzynarodowych zawsze jest doliczany VAT, a od kwoty powyżej 150 EUR też cło. Poniżej podaje link gdzie jest to wszystko ładnie opisane jak to teraz wygląda:

https://maniacyfigurek.pl/vat-i-clo-zakupy-z-usa-japonii-uk-ebay-aliexpress-po-1-lipca-2021/

 

PS. Trzeba zwracać uwagę na sprzedających, bo nie każdy wysyła do Polski. Ja wybrałem zakup od Amazon.jp bo wychodziło najkorzystniej również czasowo - załapałem się na jakąś promocję (mają tylko jeden typ przesyłki DHL Express). Można też kupić od innych podmiotów i wtedy są do wyboru inne formy dostawy.

Link skąd ja kupowałem - cena nadal bardzo dobra :)

https://www.amazon.co.jp/gp/product/B0030AO94U/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Widzę, że ta cena jest u nich od 1.04.2022, bo DamianosPL zamieścił screen ze strony amazona, który jest identyczny jak ten do którego podałem link. Chyba u nich to jest normalna cena, a u nas to jakiś kosmos. Sprawdzałem też ceny modeli Tamiya / Hasegawa w 1/32 i też jest znacznie taniej, tylko ze względu na gabaryt przesyłka jest droga ;/ 

Edytowane przez maluch116a
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Przymierzam się do zakupu aerografu z Amazon Japan bezpośrednio ze sklepu GSI (Mr. Procon). Mnie interesuje model Procon Boy 266 z dyszą 0,5 mm. 

Może ktoś chce dołączyć do zamówienia? Mogę dobrać jeden aerograf więcej, żeby nie przekroczyć kwoty powyżej której naliczają cło.

GSI Creos Mr. Procon Boy FWA Platinum Airbrush, 0.2mm (PS-270) - cena ok 9100 JP 

GSI Creos Mr. Procon Boy WA Platinum Airbrush, 0.3mm (PS-289) - cena ok 9300 JP 

GSI Creos Mr. Procon Boy LWA Airbrush, 0.5mm (PS-266) - cena ok 8 980 JP

 

Powyższe to ceny ze strony, które mogą ulec zmianie, gdyż niestety model, który ja chcę kupić obecnie jest niedostępny, dlatego czekam do końca sierpnia z nadzieją, że się pojawi. Do tego trzeba doliczyć przesyłkę i podatek. 

 

Jeśli ktoś poczeka do końca sierpnia i jest chętny na któryś z modeli to proszę o informację. Poniżej podaje ceny w PLN za aerografy do zapłaty jak się ktoś zdecyduje (cena zawiera - cena aerografu, koszt transportu z Japonii do mnie i InPost ode mnie do finalnego odbiorcy, podatek i mały koszt obsługi ).

GSI Creos Mr. Procon Boy FWA Platinum Airbrush, 0.2mm (PS-270) - cena 450 PLN (cena w polskiej dystrybucji - 740 PLN)

GSI Creos Mr. Procon Boy WA Platinum Airbrush, 0.3mm (PS-289) - cena ok 450 PLN (cena w polskiej dystrybucji - 740 PLN)

GSI Creos Mr. Procon Boy LWA Airbrush, 0.5mm (PS-266) - cena ok  400 PLN (cena w polskiej dystrybucji - 600 PLN)

 

Jak widać wychodzi znacznie taniej. Ja już kupowałam tak mojego Procona PS-289 i jestem z niego bardzo zadowolony. Tu  link do strony GSI na Amazonie: 
https://www.amazon.co.jp/stores/page/C403EEC8-307B-4495-8F08-0C59D6E1D935?ingress=2&visitId=b4903ca4-d37b-4f02-8907-988ef5f62e38&ref_=ast_bln
Można sobie kliknąć i podejrzeć produkty. 

 

Przewidywany czas realizacji to ok 4-7 dni od zamówienia na Amazonie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maluch116a napisał:

 

GSI Creos Mr. Procon Boy WA Platinum Airbrush, 0.3mm (PS-289) - cena ok 450 PLN (cena w polskiej dystrybucji - 740 PLN)

 

Jak widać wychodzi znacznie taniej. 

Komu i w którym miejscu taniej? Ja kupując ostatnio ten aero po wcale nienajniższym kursie zapłaciłem 407 zł, a kolega na forum niedawno się chwalił, że wyszło mu mniej niż 400 za PS270, bo ma lepszy bank. 

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam, tylko informuje i podaje swoją cenę, która zawiera jeszcze przesyłkę InPost. Zreszta wszystko jest napisane . Oczywiście można sobie to ogarnąć samemu, więc jak nie jesteś chętny to nie rozumiem Twojego oburzenia. Żałujesz mi 50 PLN ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, kto jakie ma potrzeby. Ja jechałem 1,5 roku na tym aerku https://sklep.skleptechniczny.pl/aerograf_bd-130,3,26355,20548 0,3mm i kupiłem drugą na podkłady ponownie.

 

1.5 roku płukania, do czasu gdy totalnie zapchało. Rozkręciłem dyszę kluczem, wyciągnąłem iglice, wyciorki z thinnerowane poszły w ruch i działa jak nowy. Jednak ponownie złożenie i poprawność działania po czyszczeniu, utwierdziła mnie- że zakupie taki sam. Mi to styka. Kto, co ale mi ta psikawka pasuję. Na moje mazanie raz na jakiś czas.

 

Oczywiście później, z tego sklepu zakupiłem kabine https://sklep.skleptechniczny.pl/kabina-malarska,3,26356,27238 i kompresor razem z aerkiem 0,3mm od nowości.

 

https://sklep.skleptechniczny.pl/kompresor-wentylator,3,26357,27421

 

Patrząc na ceny wcześniej, a teraz to różnice na kupnie, wiadomo poleciało paredziesiąt zyli w górę, ale skoku przesadzonego aż nie widzę cenowo.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Iwata HP-CR (dysza 0,5 mm) kosztowała ostatnio 360 zł (przesyłka DHL, bez cła i vatu, szło 4 dni).

Ale jak w zeszłym roku kupowałem Procona na AmiAmi, to mi dowalili cło i VAT. Przesyłka wówczas szła Pocztą Polską u nas w kraju i całość trwała 3 tygodnie.

 

Edytowane przez radziu_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.