Skocz do zawartości

Statyw do aparatu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam jakiegoś taniego a w miarę dobrego statywu do mojego aparatu. Jedynym zastosowaniem będzie fotografowanie modeli. Z racji mocno ograniczonego wykorzystania nie szukam profesjonalnych urządzeń. Czy poleci ktoś tani statyw, który oferuje w miarą przyzwoitą jakoś wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Juffre napisał:

taniego a w miarę dobrego statywu do mojego aparatu.

Może taki:

 

https://allegro.pl/oferta/mobilny-statyw-foto-futeral-na-aparat-telefon-8060493283

 

Mam już chyba ze trzy lata i nadal jest w jednym kawałku i całkiem dobrze się trzyma.  Nawet zdjęcia w "terenie" robiłem i jakoś nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 dni powinienem dostać w ręce statyw Velbon EX-630, to może podpowiem :) Mam Velbon CX-460 Mini jakościowo jest super, tylko za mały i nie ma jak robić zdjęć tego co na biurku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, abtb napisał:

Może taki:

 

https://allegro.pl/oferta/mobilny-statyw-foto-futeral-na-aparat-telefon-8060493283

 

Mam już chyba ze trzy lata i nadal jest w jednym kawałku i całkiem dobrze się trzyma.  Nawet zdjęcia w "terenie" robiłem i jakoś nie było problemów.

Mam coś bardzo podobnego. Niesty pekł w nim plastik odpowiadający za wysunięcie aparatu do góry. Szukam czegoś mocniejszego. Ale dzięki za propozycję :) Cena oczywiśćie jest mocno kusząca :D
 

32 minuty temu, Tap-chan napisał:

Za 2-3 dni powinienem dostać w ręce statyw Velbon EX-630, to może podpowiem :) Mam Velbon CX-460 Mini jakościowo jest super, tylko za mały i nie ma jak robić zdjęć tego co na biurku. 

 

28 minut temu, Fixer napisał:

Ja mam taki: https://velbon.net/product/cx-ex/ex-888.html

I jest właśnie "przyzwoity". Cena ok 180 PLN

Zastanów się jeszcze jaka wysokość statywu jest ci potrzebna, bo to też ma spory wpływ na cenę.


Fajne propozycje :D Oczywiście myślałem o czymś tańszym tak do 100zł ale przemyślę wasze propozycje :)

 

EDIT:

Sprawdziłem swój dotychczasowy statyw. Ma on oko 125cm. Jak z niego ostatnio korzystałem to okazał się odrobinę za krótki. Wychodzi na to, że musiałbym celować w okolice przynajmniej 150cm.

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat (w 2015) temu kupiłem statyw Arkas WT 3750. Zakres 60-160 cm, głowica ruchoma we wszystkich osiach ( pełny obrót, pełny uchył góra-dół, uchył poziom-pion 90 st.). I jak komuś potrzebne dwie poziomnice i hak na środkowym słupku (do czego  - nie wiem, ponoć w/g instrukcji do podwieszenia dociążenia).  Dałem 9 dych. Do domu wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baas ArK napisał:

 hak na środkowym słupku (do czego  - nie wiem, ponoć w/g instrukcji do podwieszenia dociążenia

dokładni po to on jest  :super:

w domu czy ogródku się raczej nie przyda ale w terenie niezastąpiony. Szczególnie gdy się robi foty w bardzo nierównym terenie (na skałkach) albo nocą z długim naświetlaniu, gdzie statyw z aparatem stoją solo (a jeszcze z kadrowaniem w pionie więc z mimośrodowym obciążeniem) bo nie da się wtedy cykać "ręcznie" nawet na statywie tylko stosuje się spust na wężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAV Bardzo Ci dziękuję za ten wyczerpujący post :) Zdaję sobie sprawę, że można przebierać w wielu ofertach szukając odpowiedniego sprzętu.  Zdecydowałem się jednak na Velbon EX-630. Potrzebuję tego statywu do modeli, raczej bez większego zastosowania poza domem. Ten zakup już znacznie przekroczył planowanuy przeze mnie budżet :D 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc w dobobrze sprzętu :) Wasze opinie mnie skutecznie zainteresowały Velbonem. Zobaczymy co to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.