Skocz do zawartości

Bell UH-1H Iroquois, Hasegawa, 1:72


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Hełm SPH-4:

sph-helicopter-flight-helmet-gentex_1_42

Biały tylko w czasach pokoju, w warunkach wojennych kazali przemalować, chociaż załogi i tak malowały na nich różne wzorki.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Z tego, co mi się wydaje to fotele mają materiałowe, chyba nylonowe obicia, czerwone w czasie pokoju i oliwkowozielone w warunkach wojny.

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Powinienem bardziej przykładać się do tego jak naprawdę wyglądają elementy modelu w rzeczywistości. U mnie na razie jest tak że maluję kolorami z instrukcji. Tam był ten czerwono-brązowy kolor do którego dodałem efekt postarzałej skóry. Na przyszłość muszę więcej oglądać prawdziwych zdjęć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taką dokumentację jaką wrzucił kolega Robertas można by zastanowić się nad budową od podstaw modelu samego fotela np. w skali 1/9 tak jak kiedyś powstała linia modeli kokpitów. Ciekawie by to mogło wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem prace nad kokpitem. Zastosowałem różne farby firmy TAMIYA lub Vallejo. Figurki dostały czarny wash i potem jaśniejszy "dry brush". Całość pokryłem matowym lakierem. Trzeba teraz będzie malować boczne wewnętrzne ściany kadłuba szarym kolorem i zamykać kadłub. Potem szpachlówka i wygładzanie papierem ściernym.

 

Cockpit and paints.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam rzeczy do przodu z helikopterem. Wkleiłem szybki za pomocą Clearfixu. Żeby nie wpadały one do środka przy wklejaniu zrobiłem malutkie kuleczki z patafixu i przymocowałem z tyłu w rogach szybek. Poczekałem aż szybki złapią i zamaskowałem na razie dwie szybki Maskolem brytyjskiej firmy Humbrol. Jedno okno jest bardziej złożone. Trzeba pomalować w nich profile które łączą aż trzy szyby w Hueyu. Natomiast wnętrze pomalowałem już ręcznie mieszanką białego i czarnego. Szybki nie są najlepszej jakości. W ogóle to model jest sprzedawany jako odlew starego modelu z roku 1971, tak więc na jakość nie można liczyć ale nie o to w tym chodzi.

 

Windows and masks.jpg

Edytowane przez Stalooki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szkło można by przepolerować... Ale niestety, w tym modelu przednia szyba tak czy inaczej nie będzie wyglądać dobrze.

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kadłub i zaszpachlowałem ubytki. Rzeczywiście trochę to mydło jest. Model z wyprasek z 1971 roku. Może uratuje się go malowaniem. Spróbuję wyraziście pomalować i może coś z tego będzie.

 

Złożony i zaszpachlowany kadłub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko takie złudzenie z góry że tak wysoko stoi. Ja standardowo go położyłem i stał równo. Teraz pomalowałem podkładem, czekam do jutra i położe pierwszą farbę kamuflażu aerografem. Pomaluję go w wersji japońskiej. Resztę kamuflażu pomaluję ręcznie pędzelkiem.

 

Japan UH-1.jpg

Podkład - stanowisko malarskie.JPG

Podkład.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Stalooki napisał:

Może to tylko takie złudzenie z góry że tak wysoko stoi. Ja standardowo go położyłem i stał równo. Teraz pomalowałem podkładem, czekam do jutra i położe pierwszą farbę kamuflażu aerografem. Pomaluję go w wersji japońskiej. Resztę kamuflażu pomaluję ręcznie pędzelkiem.

 

Japan UH-1.jpg

Podkład - stanowisko malarskie.JPG

Podkład.JPG

 

Ten japończyk na twoim zdjęciu to  Huey II, albo TH-1H. Ma korpus od UH-1N i silnik od UH-1H. 

 

1613953.thumb.jpg.786086bdc4c3f57eebc66e77bde0d27c.jpg33039430403_7bd4ae45f4_b.thumb.jpg.1dc0b2c41c6e2468d4f2f3433e0fcbdc.jpg

 

A to japonsky UH-1J.

misawa-361b.jpg.6b2e31234fb0ca8004f31158a7603b73.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcin Rogoza napisał:

Skąd takie fajne i szczegółowe opracowanie ?

 Z manualu na UH-1D. Nie pamiętam teraz z kont to sciongnielem, z jakiej strony internetowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 23:31, jawkers napisał:

A dlaczego nie aerografem?

No bo właśnie się zastanawiam. Żeby pomalować kamuflaż aerografem musiałbym robić maski a tego mi się nie chce. Albo spróbuję pomalować z ręki aerografem bo aerograf jest naprawdę fajny i maluje cieńkie linie pomimo dyszy 0.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.