Skocz do zawartości

Bell UH-1H Iroquois, Hasegawa, 1:72


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Następnym modelem jaki wezmę na warsztat będzie model śmigłowca Bell UH-1H Iroquois w skali 1:72 firmy Hasegawa. Jeszcze nie wiem jak go pomaluję, na razie powycinam elementy i może pomyślę nad jakimiś dodatkami. Może ktoś oglądał film Forest Gump w którym jest scena jak Forest i jego kolega przylatują tymi śmigłowcami do wietnamu. Śmigłowce przylatują trochę czekają aż żołnierze szybko z nich wyskoczą i zaraz odlatują. Podoba mi się ta scena. Zapraszam do śledzenia warsztatu z budowy tego modelu.

UH-1H on the Desk - 1.JPG

UH-1H on the Desk - 2.JPG

Forest Gump Vietnam Arrival.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja bym nie powiedział - OK, w filmie były rzeczywiście krótkie, ale historycznie do zadań transportowych wykorzystywano w przeważającej większości "długie" - wersje D i H.

Inna sprawa, że ten model Hasegawy niestety bardzo mocno babolowaty jest 😞

 

Konkretnie przednia część śmigłowca jest mocno skrócona - brakuje tam dobrych kilku milimetrów a zniekształcenie zaczyna się mniej więcej od przedniej krawędzi drzwi przesuwnych. I to by się jeszcze dało przeżyć, gdyby nie głupkowaty pomysł na wykonanie przedniej szyby z absurdalnie szerokim środkowym słupkiem. Wydaje mi się, że jeżeli nie przebudujesz tej przedniej szyby to nie będziesz zadowolony z wyglądu swojego modelu.

 

Sam osobiście zastanawiam się, czy nie przeszczepić do tego modelu przodu od Mistercrafta - ale przyznacie, że brzmi to jak masochizm do kwadratu... Innym pomysłem było by użycie przodu od Hueya z Hobby-Bossa, jest on bardzo ciekawie zbudowany i gdyby się udało to dopasować to może być całkiem ładnie.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Edytowane przez pmroczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokraczny zestaw.... ciekawe co z tego wystrugasz  :)

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 13:38, M.A.V. napisał:

wg scalemates to formy z lat 70tych   :szok:

 

Jak go skończysz, będziesz mógł starać się dla niego o żółte tablice rejestracyjne.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co ma nie wyglądać.... toć to Hasegawa.  Patrzę z uwagą bo też mam takiego na składzie. 

ps. on tak się na sucho trzyma bez kleju?....  genialne.

Edytowane przez zegeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tej plejadzie modeli Hueyków mieści się Italerka? Co koledzy możecie powiedzieć o tym modelu, przykładowo UH-1C nr kat 050? Jakieś porównanie z powyższym z Hasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

A jak w tej plejadzie modeli Hueyków mieści się Italerka? Co koledzy możecie powiedzieć o tym modelu, przykładowo UH-1C nr kat 050? Jakieś porównanie z powyższym z Hasy.

Przecież to zupełnie inna maszyna 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, tyle tylko że dla mnie "znawcy śmigłowców" Huey to Huey. Chodziło mi o to czy ten model Italerki jest tak samo słaby jak ten tytułowy z Hasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

Domyślam się, tyle tylko że dla mnie "znawcy śmigłowców" Huey to Huey. Chodziło mi o to czy ten model Italerki jest tak samo słaby jak ten tytułowy z Hasy?

Według mnie, jest znacznie lepszy... ale ja też się nie znam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak… Mam powyższą Hasę i po rozpakowaniu pobiegłem po Italerkę i moim zdaniem zrobiłem dobrze. Hasa wymaga o wiele więcej pracy (chociażby czyszczenia nadlewek :D )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś będę wybierał lepsze jakościowo zestawy do roboty, ale na razie po prostu spodobało mi się malowanie na pudełku i za bardzo nie wybierałem. W ogóle to naturalnie będę dążył do lepszych jakościowo modeli i dlatego potrzebne będą do tego nowe kity Tamiya lub inne ale na razie chce zrobić Hueya i akurat tego. Tymczasem poprawiłem mocowanie drzwi bo oryginały ciężko wchodziły i głupio, nierówno wyglądają. Musiałem dokleić małe podkładki z 0,5 mm hipsu, żeby drzwi nie wpadały do środka.

 

Naprawianie mocowania drzwi - 1.JPG

Naprawianie mocowania drzwi - 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, giberes napisał:

Trochę offtop, ale masz świetny awatar. 

To są młotki z The Wall zespołu Pink Floyd. Fajne nie?

8 godzin temu, zegeye napisał:

Zostawiasz to nitowanie, czy może je zeszlifujesz?  

Chyba zostawię, potem delikatny wash wokół nich. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Za dużo weatheringu nie będę dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, forum muzyczne się tworzy🎼🎵🎶😁

Jak Iroquis to od razu "Czas apokalipsy" się nasuwa na myśl "The End" Doorsów i teledysk "What I've Done" Linkin Park🎸🎸🎸

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.