Skocz do zawartości

Bell UH-1H Iroquois, Hasegawa, 1:72


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem, cały nos jest za krótki, zaczynając tak od przedniego okna w drzwiach przesuwnych...

 

Co do kamo - namawiam na aerograf i maski - zobacz, że linie granicy między kolorami są ostre, a model nie jest duży, tych plam nie ma aż tak dużo, zwłaszcza jak najbardziej skomplikowane kształty zostawisz sobie do pomalowania ostatnim kolorem (najlepiej te czarne).

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem pierwszy kolor kamuflażu farbą H72 Dark Earth od Mr. Hobby. Chyba jeszcze muszę poprawić bo w pewnym miejscach jest ciemniej a w innych jaśniej. Fajnie gładko pokryło. A resztę kolorów bazowych będę się skłaniał do pomalowania ręcznię pędzelkiem farbami Vallejo Model Color.  Dla mnie są to super farby. Wystarczy kilka warstw trochę rozczeńczonej wodą farby i wychodzi gładko. Na to lakier i brać się za kalkomanie. Metod jest wiele a taka wydaje mi się w tym momencie dobra.

 

Pierwsza warstwa koloru bazowego.JPG

Yellow and Orange.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wszystkie kolory bazowe kamuflażu śmigłowca. Pierwszy kolor to Mr Hobby Aqueous H72 Dark Earth, drugi to Vallejo 70.895 Gunship Green a trzeci to Vallejo 70.950 Black. Zielony i czarny pomalowałem ręcznie bardzo miękkimi pędzelkami Humbrol Evoco z włosia naturalnego. Farby były trochę rozcieńczone wodą żeby nie zostawiały smug. Myślę że wyszło to nieźle. Jeszcze dojdzie weathering także model przyciemni się trochę.

 

Kamuflaż.JPG

Humbrol Evoco.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pmroczko napisał:

Jak już pisałem, cały nos jest za krótki, zaczynając tak od przedniego okna w drzwiach przesuwnych...

 

Co do kamo - namawiam na aerograf i maski - zobacz, że linie granicy między kolorami są ostre, a model nie jest duży, tych plam nie ma aż tak dużo, zwłaszcza jak najbardziej skomplikowane kształty zostawisz sobie do pomalowania ostatnim kolorem (najlepiej te czarne).

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Nie jest za krotki....  to poprostu inna wersja. Popatrz na to...  to jest wersja H.  Tamta z dluzszym nosem to J

wg mnie jak na 72 to jest do przyjecia 8-)  No tylko okno to dodatkowe miedzy kabinowym a drzwiowymi jest niepotrzebne.
 

 

aHgj-13.jpg

aHgj-15.jpg

Edytowane przez zegeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, drogi kolego, mówię o przykładaniu go do planów - i jest za krótki:

huey_plan.jpg

 

Plany wzięte z drugiej części monografii AJ Press (tom 109) i przeskalowane do 1:72. Reszta dość ładnie leży, silnik trochę niski ale dziób... Wybaczcie jakość zdjęcia, bo na szybko to robiłem i można oczywiście dyskutować o jakości samych planów, ale nie ma wielu chętnych do obrony przodu tego modelu jako ładnego...

 

Co do kamuflażu to rzeczywiście, całkiem ładnie wszedł, gratulacje.

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to - to jest wg. Ciebie nos od Twin Hueya?

aHgj-15.jpg

 

Przykładam model UH-1H do planów UH-1H i nie pasuje... Jak mówił Rick Sanchez: "Nie wiem co jeszcze mam  Ci powiedzieć Morty"

Edytowane przez pmroczko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyłem model lakierem GX100. Jak długo według was trzeba czekać do nałożenia kalek? Dzień, dwa? Wcześniej robiłem model samochodu i koledzy zalecali żeby czekać 2 tygodnie przed szlifowaniem. W międzyczasie mogę działać z innymi częściami śmigłowca (śmigło, płozy).

 

Pierwszy lakier.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stalooki napisał:

Zabezpieczyłem model lakierem GX100. Jak długo według was trzeba czekać do nałożenia kalek? Dzień, dwa? Wcześniej robiłem model samochodu i koledzy zalecali żeby czekać 2 tygodnie przed szlifowaniem. W międzyczasie mogę działać z innymi częściami śmigłowca (śmigło, płozy).

 

Pierwszy lakier.JPG

Bardzo fajnie Ci wyszły te plamy  :szampan1: Jak na pędzel, dla mnie bomba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Stalooki napisał:

Zabezpieczyłem model lakierem GX100. Jak długo według was trzeba czekać do nałożenia kalek? Dzień, dwa? Wcześniej robiłem model samochodu i koledzy zalecali żeby czekać 2 tygodnie przed szlifowaniem. W międzyczasie mogę działać z innymi częściami śmigłowca (śmigło, płozy).

 

Pierwszy lakier.JPG

Klaki bez szlifowania? 24h to nadmiar czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały model a tyle kalkomani. Ponad 40 a niektóre takie małe że się przyklejają do narzędzi. Ale jakoś dałem radę. W porównaniu z innymi kalkomaniami z którymi pracowałem te bardzo szybko odklejają się w wodzie. Wystarczy 30 sekund i można nakładać na model. Tak to teraz wygląda.

 

Kalkomanie - biurko.JPG

Kalkomanie - 1.JPG

Kalkomanie - 2.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalkach zastosowałem lakier Satin Lucky Varnish firmy Ammo by Mig żeby zabezpieczyć kalki. Model już się tak nie błyszczy jak zabawka, ale i tak na nią wygląda. Przydałby się jakiś mądry weathering.

 

 

Satin Lucky Varnish.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na kalki dał lakier błyszczący, potem wash, lakier półmat lub mat i ostatecznie zdjął maskowanie okien. Twoja kolejność powoduje, że sporo washa zostanie na powierzchniach płaskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec po washu. Nie jest w mojej naturze brudzenie modeli ale trzeba bo myślę że lepiej to wygląda. Fajnie wyglądają piloci przez okna z przodu. Można zauważyć że oszklenie wyszło byle jak. Nie jest to dobrą stroną modelu, albo ja się nie postarałem.

 

Po washu.JPG

Przód.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem farbami metalicznymi mechanizm łączący silnik z głównym śmigłem (nawet nie wiem jak to się fachowo nazywa). Zaaplikowałem wash który jeszcze trochę umyję bo według mnie to chaotycznie wygląda. Niedługo Huey będzie gotowy bo już niedużo zostało.

 

Huey z mechanizmem.JPG

Mechanizm.JPG

Mechanizm - Wash.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bell UH-1 "Huey" firmy Hasegawa w skali 1:72 skończony. Ostatnie prace polegały na pomalowaniu głównego śmigła i tylnego. Pobrudziłem trochę górne śmigło pigmentem tak żeby wyglądało że osiadł na nich kurz w czasie pracy i postoju.  Nie mnie jest go oceniać ale myślę że wyszedł całkiem nieźle. Model robiony tak jakby standardowo z zachowaniem kolejności i jakiegoś porządku ale specjalnie się do niego nie przykładałem. Zapraszam do galerii modelu. Dzięki za oglądanie warsztatu i pozdrawiam. :)

 

Bell UH-1 - 01.JPG

Bell UH-1 - 02.JPG

Bell UH-1 - 10.JPG

Bell UH-1 - 13.JPG

Bell UH-1 - 25.JPG

Bell UH-1 - 17.JPG

Bell przy Łosiu.JPG

Edytowane przez Stalooki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitrandir napisał:

image.thumb.jpeg.8eec3cfcafcfeef69655d1d289681d25.jpeg

 

Mógłbyś jeszcze na dachu zrobić ten antypoślizg 🙂 za malowanie wielki plus :szampan1:

  Ależ Grzegorz, caly czas wkładasz źle foto. Fuji UH-1J i Bell UH-1H, to dwa różne śmigłowce . 

Fuji UH-1J -

1120.jpg.4d5ed2c23e53e6532877880b3b0fe870.jpg1152.jpg.4853728241776cbd8b249001ca04e325.jpg1157.jpg.6dc23b12e02c5a52ea62530b3b4b9471.jpg1159.jpg.200c3d7ba6325e72f078f4325cadf9e7.jpg1167.jpg.119ab6a6c2ea187281b4c6768f860f48.jpg1194.jpg.b4f1534828fb92e9337bd0a99d1aa289.jpg

Bell UH-1H -

1141.jpg.22e765af2aca61057bc47416868ebe2c.jpg1173.jpg.a087bf8c9259664faa1479251b95663b.jpg1180.jpg.a222c7fc9bc62a1349fb588570c578db.jpg41645-19770928.jpg.52ac30cdbdda489fa3963550155979de.jpg41691-19880110.jpg.a1cab7b5284c4e4289dd19e9e569e34f.jpg

 

Czy widzisz różnice???

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.