Skocz do zawartości

ZTZ 99A 1/35 Hobby Boss


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowanie do kamuflażu. Klasycznie bez cudowania preshading - panel lightning, na gumowych fartuchach pseudo marmurki (prawdopodobnie znikną przy brudzeniu ). Parę detali podmalowane pędzlem, parę innych będę podkreślał na końcowym etapie suchym pędzlem z farba olejną. Opaski na zbiornikach błotnikowych i osłony termicznej lufy będę tłumił jakimś ciemnym filtrem.

e0236485a470bd9bec3d081057c0468f.jpg

 

5e1a9d9a62b583cfb2a19ddd8d9b68ee.jpg

 

9665147cc7964918b794ecb16aacaafb.jpg

 

986b763aee4b7bdd15fe4043da4356b3.jpg

 

b3b5f6680c24624e6b7a69f2e17701a4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest mocno wyrazisty, pastelowy i bajkowy ale oleje zrobią swoje. Z prawej strony na kadłubie zapomniałem jednego pasemka ciemnej zieleni, ale tego już nie będę poprawiał bo nowa warstwa nie nadpisze mi się odpowiednim kolorem i więcej z tego byłoby szkody niż pożytku.

3a8669608209de3892546ea130885281.jpg

fed66903dc9c3f15661ac581591b471c.jpg

626fae51c1683f8696e2a76481df885e.jpg

acd951464bc5debcdc6203fc81d456d7.jpg

4fef0ef6a6f763b53757d6e509174269.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rack napisał:

I don't know, but I believe 😉.

Tak właśnie myślałem, że jak ktoś nie oglądał pierwszego odcinka to pomyśli, że sobie jaja robię. Dla przypomnienia jedynie w celu dyskusji.

c3c4cbdec1e80165e3641f7742ff02b7.jpg

 

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

nawet całkiem niezły też róż

Bo prawdziwy mężczyzna się różu nie boi 😜 Kolor jest teraz zbyt różowy/fioletowy ale biedronka z ochry i bieli mu dobrze zrobi. Poza tym był mieszany z błyszczących farb i po lakierze matowym będzie mniej intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TAW napisał:

Tak właśnie myślałem, że jak ktoś nie oglądał pierwszego odcinka to pomyśli, że sobie jaja robię. Dla przypomnienia jedynie w celu dyskusji.

 

Jesteś pewien, że to właściwy kolor? nie śledziłem nigdy myśli chińskiej, ale to się mi nie klei :D może się mylę, ale ja bym tą poświatę kładł na karb słabego zdjęcia. Wydaje mi się, że to jakiś kolor ziemisty mimo wszystko... :hmmm:

 

i-H282NR5-X2.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x_bandit napisał:

Jesteś pewien, że to właściwy kolor? nie śledziłem nigdy myśli chińskiej, ale to się mi nie klei :D może się mylę, ale ja bym tą poświatę kładł na karb słabego zdjęcia. Wydaje mi się, że to jakiś kolor ziemisty mimo wszystko... :hmmm:

Ja też nie znam się za bardzo na chińskich militariach ale mnogość ich wzorów kamuflażów i używanych do tego kolorów pokazuje, że raczej nie mają zahamowań. Jest też zestaw z kolorem purple grey do Chińszczyzny.

image.thumb.png.5823d75e06a6a71f3a87187e5799d7fd.png

Na pewno w tym momencie mam za dużo purple a za mało grey ale olejami będę próbował się do tego zbliżać. A jak się nie uda to... też będzie piękny 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TAW napisał:

Na pewno w tym momencie mam za dużo purple a za mało grey ale olejami będę próbował się do tego zbliżać. A jak się nie uda to... też będzie piękny 🤣

Rozumiem dlaczego. Nie wiem tylko czy oleje dadzą radę tak mocnemu różowi jak ten na kołach, ja zachowawczo może, poleciałbym to już na tym etapie lekko brązem jakimś ziemistym. Nie wiem dlaczego AK nazwało to purple grey - może i purple, ale czy na pewno grey?

3mam kciuki:piwo: i respect za podejście:super: 

Edytowane przez x_bandit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x_bandit napisał:

Nie wiem tylko czy oleje dadzą radę tak mocnemu różowi jak ten na kołach, ja zachowawczo może, poleciałbym to już na tym etapie lekko brązem jakimś ziemistym.

I tak zrobię - opryskam koła tamka flat earth.

3 godziny temu, x_bandit napisał:

3mam kciuki:piwo: i respect za podejście

A podejście mam takie bo to prosty modelik za 80 złotych, żadnych blach i żywic nie pakowałem więc just4fun. Jak będzie różowy to mnie zjedziecie w galerii ale za to córce będzie się podobał 😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SnajperTBG napisał:

Spoko :) mojego malowała dziewczyna obecnie żona i to pierwszy raz od ręki

No to super debiut miała :super:Potencjał ma! Skoro mieliście przyjemność z tym modelem to przy okazji spytam jak te kalki HB się układały w zagłębienia bo nigdy z nimi nie miałem styczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wspaniale bo też używam Wamodowskich. Tylko, że prawdopodobnie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem unikalnej serii z  zamienionymi etykietami - raz sobie kalki zniszczyłem. Żeby mieć pewność to zapytam: płyn o zapachu octu powinien być chyba pod kalki? Bo u mnie ten octowy opisany jest jako na kalki...

Edytowane przez TAW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bulik58 napisał:

Ja pindole, ile to trzeba wiedziec zeby kupic zwykly plyn do kalek , jak sie to rozniesie to MIG AK i podobne firmy wydadza poradniki dla modelarzy : W jaki sposob kupic plyny do kalek. Na samym poczatku zamiast spisu tresci bedzie opisane co musisz miec ze soba aby kupic ww plyny :benc:

1,okulary

2.umiec czytac ze zrozumieniem

3.sprawdzic etykiete (jaka to seria)

4.przeczytac opis

5.umiec liczyc (zeby wiedziec ile to 1 lub dwa)

6.chusteczki do nosa 

7.sprawdzic zapach ( gorzej jak ma sie katar)

8.itp.itp

9. i po godzinie z bolem glowy od wachania szczesliwym wyjsc ze sklepu modelarskiego 

Czyli w mysl ponizszej zasady

image.png.15c95c5798bd5e20a87b324194ef92b7.png

Bulik pozamiatałeś system tym poradnikiem :D leżę i płaczę ze śmiechu 😂 Cicho - psssttt !Nie podpowiadaj bo wydadzą płyny do kalek w ilości 20 i 2 poradniki jak ich używać 🤣 A tak serio to ten dający octem to ten mocniejszy płyn na kalki :) Bo mają 2 rodzaje - pod kalki i na kalki 😉 Dla mnie jeden pies bo do kalek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób miałby mi ten poradnik być przydatny skoro robię wszystko jak trzeba i dzieje się źle. Nałożyłem płyn "pod kalki" a potem zsunąłem w to miejsce kalkomanię i zaczęła się marszczyć w czasie układania po trzech sekundach a rzekomy "płyn na kalki" (ten octowy) nie rozmiękczał jej prawie wcale. Po nałożeniu płynu "pod kalki" dopiero zaczęła siadać w zagłębienia. Nie miałem nigdy żadnych innych płynów do kalkomanii wiec nie wiem jak powinny pachnieć płyn pod i jak na kalki. Na forum sklepu modelarskiego natrafiłem na takie wpisy i jeszcze na jednym innym forum i chciałem potwierdzić tutaj tą informację.

w1.thumb.jpg.d606833d85d1327dbfddc74da8c5e1d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TAW napisał:

No to wspaniale bo też używam Wamodowskich. Tylko, że prawdopodobnie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem unikalnej serii z  zamienionymi etykietami - raz sobie kalki zniszczyłem. Żeby mieć pewność to zapytam: płyn o zapachu octu powinien być chyba pod kalki? Bo u mnie ten octowy opisany jest jako na kalki...

Tak, ten o zapachu octu to płyn pod kalki. Też miałem zamienione etykiety.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roland_Sebastian napisał:

Tak, ten o zapachu octu to płyn pod kalki. Też miałem zamienione etykiety.

Dzięki za potwierdzenie tego przypuszczenia co do zamienionych etykiet. Dość trudno znaleźć informacje na temat tych płynów Wamodu bo chyba mało ludzi ich używa albo nie chcą się chwalić, że spiprzyli tak prostą czynność jak liczenie do dwóch i nakładanie kalkomanii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TAW napisał:

Dzięki za potwierdzenie tego przypuszczenia co do zamienionych etykiet. Dość trudno znaleźć informacje na temat tych płynów Wamodu bo chyba mało ludzi ich używa albo nie chcą się chwalić, że spiprzyli tak prostą czynność jak liczenie do dwóch i nakładanie kalkomanii 😉

 

Dawno temu,  w 2014r. w moim warsztacie T-34, kolega jiad napisał, gdy wspomiałem, że miałem problem z płynami Wamodu:

"Z płynami WAMODu do kalek polecam spróbować użyć odwrotnie. Ten o zapachu octu pod kalki. U mnie dało niezły efekt. "

 

Płyny kilka razy później stosowałem wg tego zalecenia i było całkiem dobrze. Mam je zresztą do dziś, może niedługo spróbuję znowu je wykorzystać 😉.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mój wpis z warsztatu T-90. Luty 2020 i wciąż był ten sam problem z "zamienionymi etykietami"? Przez 6 lat?? Może to nie zamienione etykiety tylko źle opracowana formuła? Tak czy inaczej płyn "pod kalki" zawsze mi się dobrze sprawdzał na kalki a z przygotowania powierzchni tym drugim płynem porostu zrezygnowałem. Jak zapryskam go GXem to zrobię testy z tym octem "niby na kalki" ale pod kalki.

W dniu 15.02.2020 o 18:21, TAW napisał:

Zvezda ma bardzo fajne kalki, chyba najlepsze z jakimi miałem do tej pory do czynienia. Dobry kompromis między wytrzymałością i plastycznością a do tego całkiem cienkie. Po wcześniejszych testach potraktowane płynem "Pod Kalki" Wamodu, ale nie tak jak nakazuje sztuka lecz już na nałożone kalkomanie i dociskane kołeczkiem do uszu. Taki sposób dawał mi najlepsze efekty na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwezda dobre kalki? Moje trochę leżały zanim je przykleiłem, ale to najgorsze jakie do tej pory używałem. Sztywne, brzegi się pomarszczyły, tak że nawet na prostej powierzchni był z nimi problem. A kleiłem EMHARa, cud miód i orzeszki. Stary popękany, naprawiony specjalną miksturą Dragon dał radę. Ale nie Zwezda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Stan na dziś. Świecimy się, jesteśmy po kalkach i washu-płukance.

c4878997a86a094f76bf031604feebce.jpg

 

Kalki siadły dobrze. Wamodowskie płyny działają jak złoto tylko w odwrotnej kolejności. Pamiętajcie - ocet jest pod kalki.

de12819779266d15259c6fa503b0a694.jpg

Chińczycy słyną nie tylko z produkcji masowej ale też z przesądności. Nikt nie chciałby jeździć czołgiem z czwórką w numerze bo po chińsku brzmi podobnie jak słowo 'umierać'. Za szczęśliwe liczby uważa się 6 i 9 (a to świntuszki 😊) a w szczególności 8, którą wymawia się podobnie do 'wzbogacać się'. Dlatego właśnie taki numer wybrałem :) . Wypijmy wiec za nasze dzieci, żeby miały bogatych rodziców :szampan1:

Zadanie na następny raz to przytłumić kolory i wprowadzić trochę zamieszania 😉

Edytowane przez TAW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły pierwsze oleje. Tak jak pisałem zadaniem było wypłowić kolorki (a szczególnie ten najbardziej męski) i wprowadzić trochę "zamieszania". Myślę, że teraz ten purple-grey wygląda całkiem blisko tego czym ma być. Jak już to ostygnie to zamierzam dać trochę mokrych akcentów. Osłonę jarzma będę będę malował jeszcze raz bo mi jakoś nie leży.

4b862876b08eca8765aff5af84970b76.jpg

 

e3ce147c74fa1fc4834678973da84bbb.jpg

 

8066ffd2d63deecf70a56835ca3cd84d.jpg

 

87ade344c06054c090578d035ab688be.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.