Skocz do zawartości

T-72 M1 Wojsko Polskie Trumpeter 09546 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Za radą XBandita bardzo grubymi nożyczkami. On polecał z IKEI ale ja to robię krawieckimi bo akurat mam dostęp. Trochę się kruszy ale nieporównywalnie mniej niż przy cięciu np szkolnymi. Jakby co to można sobie ranty też podpiłować pilnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Za radą XBandita bardzo grubymi nożyczkami. On polecał z IKEI ale ja to robię krawieckimi bo akurat mam dostęp. Trochę się kruszy ale nieporównywalnie mniej niż przy cięciu np szkolnymi. Jakby co to można sobie ranty też podpiłować pilnikiem.

 

Pilnika nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TAW napisał:

Wiem, że preferujesz skrobanie skalpelem. Pilnikiem też da radę ale wzdłuż a nie w poprzek żeby nie powodować naprężeń i to też jak trzeba tylko tak cini-mini pomniejszyć szybkę.

Nie wiem czy o tym samym myślimy. Skrobanie raczej uszkodzi powierzchnię i tego nie robię. Mi chodzi o zcinanie skalpelem, trochę jak heblem wzdłuż krawędzi. Wtedy zostaje idealnie równa powierzchnia identyczna na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TAW napisał:

No to rzeczywiście się nie zrozumieliśmy 😉 Trzeba próbować jak czym komu wygodniej.

:super: spoko loko

 

zerknij jeszcze na ten detal, możesz jeszcze trochę nad nim popracować bo go będzie w Twojej wersji dobrze widać :)  w trumpku jego krawędź, wysunięta z wieży, nie jest równa na całej długości obwodu

i-vF6GHbR-X2.jpg

0214123310448_028_P1040592.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TAW napisał:

Jakby co tam lufa pójdzie. Sugerujesz mu tam dziurę wywiercić na całym obwodzie? I chyba przenieść śruby na przód?

Zerknij na zdjęcia. Z grubości w sumie też możesz trochę to podszlifować.

 

 

9e6ae11cd3c44824d2322f990dd6fb51.jpg

0214123310448_028_P1040592.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapitan_Kurt napisał:

TAW, to jest zaiste zaje.... iste.

Dzieki! Bardzo krzepiące ale w takim razie zaiste nie wiem jakich słów używać to takiej roboty jak zrobiłeś z Twardym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

Dzieki! Bardzo krzepiące ale w takim razie zaiste nie wiem jakich słów używać to takiej roboty jak zrobiłeś z Twardym...

Byku, patrząc na to co Ty robisz z "siedem dwóją", jestem pewien, że z Twardym dałbyś sobie radę na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paanie, toż to zupełnie nie moja liga. To jakby zrobić prawie coś z niczego i to jeszcze w dobrej jakości. I o ile jestem może  w stanie zrobić jakiś skomplikowany element to o wiele gorzej u mnie z powtarzalnością i dokładnym zwymiarowaniem elementów składowych. Tu na przykład poległem ze z robieniem skrzyneczki na chemię. Mam po prostu problem żeby dociąć takie same elementy (dlatego często korzystam z profili hipsowych) i żeby się to wszystko prosto układało a tam bym musiał choćby Erawę wyciąć :miecz:

A gdzie reszta... Poczekam, może ktoś zrobi model albo konwersję. Cierpliwy jestem i płacę gotówką 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szacun bo myślałem, że używasz jakiejś gilotyny za grube pln-y. Mi i tak by się coś przesunęło albo krzywo wycięło. Ile ja się narobiłem z tymi mocowaniami do ładunków wydłużonych... Pierwszy poszedł gładziutko ale drugi "taki sam" to robiłem jak Duńczyk obejście do alarmu i kolejne lądowały na podłodze:haha: A i tak się cieszę, że są od siebie trochę oddalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TAW napisał:

No to szacun bo myślałem, że używasz jakiejś gilotyny za grube pln-y. Mi i tak by się coś przesunęło albo krzywo wycięło. Ile ja się narobiłem z tymi mocowaniami do ładunków wydłużonych... Pierwszy poszedł gładziutko ale drugi "taki sam" to robiłem jak Duńczyk obejście do alarmu i kolejne lądowały na podłodze:haha: A i tak się cieszę, że są od siebie trochę oddalone.

Trening czyni mistrzem. Znam takiego modelarza, który za założenia powtarzalne elementy wykonuje w większej ilości a potem wybiera najlepsze.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i budowy nadszedł kres :D Teciak już uzbrojony i gotowy do malowania. Jeśli ktoś dysponuje jakimś schematem malowania naszych 72 w trójbarwnym malowaniu to bardzo poproszę. Szczególnie interesuje mnie rozkład plam na rzucie z góry bo nigdzie nie mogę znaleźć planszy z polskim schematem malowania.

4c0c32e22c1fd5d37169d2116d44c9ea.jpg

 

b7e0fa40d774a71ee0e366b10d6f8338.jpg

 

b1791b1ce8be74a20f7889aae298aa8c.jpg

 

f4074d8e40022ec9c92d9d124d1e3569.jpg

 

269a93c4af10a93e12b136b91ba7b7e8.jpg

 

003b6ead9cd015ca0f3bbda67484fba7.jpg

 

Co prawda buduję pojazd w luźnym oparciu o zdjęcia (a mam ich całe 2) bo parę oznaczeń będę musiał wymyślić. Na zdjęciach nie miał wiatrochronu dowódcy ale to dość luźna interpretacja, a to część którą można zakładać i ściągać zależnie od okoliczności no a Trumpek taki dorzucił. Więc... Lepiej z wiatrochronem czy bez?

baadfd569deaf3ec9e963d822f71912c.jpg

0f9df8e38c4708736e561cc99fde8d39.jpg

 

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.