Skocz do zawartości

T-72 M1 Wojsko Polskie Trumpeter 09546 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, MaciejW napisał:

Zdania ekspertów są podzielone 

Jak wstawiałem tu swoje pierwsze galerie to pisali : załóż warsztat - koledzy na pewno pomogą :szczerbol: Ale żeby ktoś nie pomyślał, że ja tak na serio to bardzo dużą pomoc dostałem już od pierwszego postu w tym warsztacie. Dzięki temu nie będę miał hybrydy :super:

Dziękuję państwu za głosowanie - osłonę będę robił i tak przy okazji. Jak wyjdzie fajnie to będę się dalej zastanawiał a jak nie to sprawa się sama rozwiąże. Akurat z tym elementem mogę się wstrzymać z decyzją do samego końca.

 

18 godzin temu, Kapitan_Kurt napisał:

nie uwierzę jak napiszesz znów, że nie dasz rady zrobić Peteka.

Nie dam rady zrobić Peteka :szczerbol: Przynajmniej na razie. Z resztą jakby to było takie proste czy oczywiste to mielibyśmy tu na forum więcej Twardych i Merid niż w Armii. Co innego pracować na kupnych, przygotowanych częściach a co innego samemu je robić. Jak narazie zarezerwowane to jest tylko dla orłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł podkład i czar prysł. Wszystko co złote i srebrne stało się czarne. Ale nie jest źle. Obawiałem się o tą nieszczęsną przednią płytę, która była mocno haratna i o gluty przy zapinkach ale wszystko wyszło ok :) Tylko jedna rzecz z która sobie nie mogę nigdy poradzić  - paprochy przy malowaniu pomimo, że przed malowaniem wręcz sterylizuję pomieszczenie. Parę większych musiałem drapnąć i te na grillach bo wyglądały jak pozalewane. Eh... Dobrze, że nie robię w cywilach.

ea88307a1b6565833b135dc6270eb7aa.jpg

 

f2033a304cb8aa14509c2e6a152f4ebe.jpg

 

46fff2250ee5773dbfb193ab317bee29.jpg

 

9725c77cd896c95b632482114df84805.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Mistrz pomazał Teciaka na czorno- wygląda jak Grigorij Grigoriewicz Saakaszwili (Grześ, Dżygit)

Mistrz to był Leonardo albo Rafael. A ja jestem tylko Tomuś. Taki Czereśniak 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TAW napisał:

Mistrz to był Leonardo albo Rafael. A ja jestem tylko Tomuś. Taki Czereśniak 😉

Skromność jest na pewno bardzo pozytywną cechą charakteru i za to ludzi cenię. No ale nie przesadzajmy z tą skromnością.  Dla mnie jesteś Mistrzem i wszystko na ten temat. A swoją drogą Czereśniak też był mistrzem. 

 

11 godzin temu, TAW napisał:

Poszedł podkład i czar prysł.

Pozwolę sobie jeszcze podpytać o ten czarny podkład. Ja do tej pory robiłem szary. Ciekawi mnie dlaczego niektórzy koledzy wybierają czarny (ciemny) podkład. 
Co dokładnie Ciebie zachęca do robienia czarnego (ciemnego) podkładu? Może jest coś o czym nie wiem a warto by było czasami to wykorzystać.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Endrju napisał:

Pozwolę sobie jeszcze podpytać o ten czarny podkład. Ja do tej pory robiłem szary. Ciekawi mnie dlaczego niektórzy koledzy wybierają czarny (ciemny) podkład. 

U mnie to akurat z przyczyn praktycznych. Często przed właściwymi kolorami robię sobie bazę z czerni i bieli i czarny podkład załatwia mi już pierwszą warstwę, na którą kładę jeszcze tylko biel.

70a9a0f520eb8adeea3a280c4bb5fd70.jpg

 

547085aac6cc0aa346111777b1466748.jpg

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 09:45, TAW napisał:

U mnie to akurat z przyczyn praktycznych. Często przed właściwymi kolorami robię sobie bazę z czerni i bieli i czarny podkład załatwia mi już pierwszą warstwę, na którą kładę jeszcze tylko biel.

70a9a0f520eb8adeea3a280c4bb5fd70.jpg

 

547085aac6cc0aa346111777b1466748.jpg

 

No i wszystko jasne 🙂. Dzięki za wyjaśnienie. 
Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym chińskim różu to już żaden kamuflaż nie będzie taki sam...

Mam zadanie na weekend - spróbuję wyciąć szablon na szewrony (nie są koniecznie niezbędne ale fajnie jakby się udało) bo w przyszłym tygodniu tli się jakaś szansa żeby go już postawić na błyszczącym.

821ec9851ec60e8bf888f6ce9b2fa043.jpg

 

9ce41d5232733e2d6ef76711929d813d.jpg

 

aea061ce32501cb29e296d8e6d54fb7c.jpg

 

3a9d8b32cfda06dbd6adaa1d8898092c.jpg

 

b6d899930355bf433c2c968964c2d295.jpg

 

37d77a4d7beb66776cb1b630d8d6a511.jpg

 

93177c71f389a3901367ce5092ea7f72.jpg

 

9c32804918f182f8c14ef130b636ca26.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kapitan_Kurt napisał:

Wspaniały!

No dziękuję Panie Kapitanie. To kiedy otwierasz swój warsztat z siedemdwóją? Może targniesz się na eMkę ze skrzydłami przy błotnikach? 😉

 

39 minut temu, patrykd napisał:

jakimi farbami wykonujesz metodę B&W?

Biała Tamka na Czarny Surfacer. Żadnych pośrednich odcieni nie stosuję - ilość warstw decyduje o natężeniu barwy. Tutaj trochę zbyt zachowawczo do  tego podszedłem i dużo zniknie ale zawsze coś tam może się utrzymać. Myślę, że zawsze warto sobie coś takiego zrobić przed kamuflażem jeśli będzie się malować z ręki bo wprowadza już na starcie trochę niepokoju w odcieniach.

 

45 minut temu, Evildead napisał:

Nie wiem czy się zgodzisz, ale jesli chodzi o ilość włożonej  pracy i efekt tu widoczny to  ten będzie chyba najlepszy z Twoich dokonań, choć to  jeszcze nie koniec

Rzeczywiście to jest model w który włożyłem do tej pory najwięcej pracy  ale w ogóle nie czuje jeszcze nim zmęczenia. Oby szło dobrze do końca bo wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do spitolenia.

 

17 minut temu, bulik58 napisał:

jaka farba malowales ,podobno Hataka ma 2 zestawy seri pomaranczowej i 1 czerwonej do polskich pojazdow.

Tamka Nato Black, Hataka C260 Greyish Green (seria Orange) i Tamka Flat Earth. Mam też Hatakę C261Greyish Sand ale malowałem nią polskiego Leona i nie chciałem powtarzać takich samych barw. Dla porównania zdjęcie. Jak widać jeden kolor różnicy a kamuflaż wychodzi zupełnie inny.

1.jpg.251a74adb4da6140e6be87f757fd8550.jpg

9ce41d5232733e2d6ef76711929d813d.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bulik58 napisał:

Roznice widac , czy te modele kiedy je fotografowales byly na tyn samym etapie pracy bo rozumie iz przy 72 nie powiedziales ostatniego slowa.

Choć Leopard już dawno skończony to to zdjęcie wybrane jest dla porównania dokładnie z tego samego etapu pracy, czyli dopiero po malowaniu bez lakieru bezbarwnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, copycat napisał:

Tamiya ma kolor NATO Brown. Nie myślałeś o nim?

Tego koloru akurat w ogóle nie brałem pod uwagę. Kolory na naszych 72 to całkowita samowolka i po obejrzeniu pewnego egzemplarza przez chwilę miałem ochotę zrobić je jeszcze inaczej, bo kolejna szansa na takie barwy może się już nie powtórzyć. A mianowicie myślałem żeby jako zieleni użyć olive drab z lekką domieszką olive green a jako brązu jakiegoś brązu z domieszką czerwieni. Ale oglądając modele wykonane w podobnych odcieniach jakoś mi nie leżały w odbiorze mimo, że kamuflaż był wykonany starannie to jednak z byt ciemny. Do tej bryły bardziej mi pasowały jaśniejsze odcienie. A klasyczny schemat Nato też się pewnie jeszcze pojawi u mnie na półce i znów będzie to zupełnie inny kamuflaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc T62 pomalowałem go w dwubarwne zielone kamo. Wyglądało to dziwnie. Gdy dostał trochę brudu, wszystko wypłowiało. Wiem że ta nasza zieleń często wchodzi w olive drab. I tu jest spoko. Ten brąz ja bym bardziej czerwony robił, na tym etapie malowania. On potem i tak się rozjaśni po zaciekach.  Chociaż przy takim podkładzie prześwitującym, to się broni. Ja te kolory co najwyżej ze zdjęć znam, więc ekspertem nie jestem. A zdjęcia często bardzo kłamią. Mig Jimenez pokazywał dwa zdjęcia Ukraińców z tym samym kamuflażem, a kolory wyglądały zupełnie inaczej. Dlatego czasem wolę zaufać producentom farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@copycatz tymi naszymi T-72 to chyba nie ma złych kolorów. Jakiś zielony i jakiś brązowawy + czarny i się obroni. Do tego dodać zabrudzenie, kąt padania światła, czy jest lampa czy jest pochmurnie itp. To co pisałeś z tym ukraińskim pojazdem.

Godzinę temu, copycat napisał:

Ten brąz ja bym bardziej czerwony robił, na tym etapie malowania. On potem i tak się rozjaśni po zaciekach.

To zależy czym się go potraktuje. Tutaj jeszcze raz przykład tego Leoparda bo kolory podobne. Etap tuz po pomalowaniu przed bezbarwnym i zdjęcie galeryjne już po wszystkim.

1.jpg.251a74adb4da6140e6be87f757fd8550.jpg

dee9bea4068218ae7ae6407dbb6957c6.jpg

Ustawienia aparatu te same, tło i ustawienie światła pewnie trochę inne. Ale nic nie wypłowiało a wręcz przeciwnie jest nawet trochę intensywniej (bezbarwny robi swoje). Z brudzeniem T-72 będę chciał podobnie choć na pewno nie tak samo. a co do samego brązu to korci mnie żeby postawić na tym brązowym ze dwie małe kropki czerwieni i rozmazać dla kontrastu. Ale to już jak będzie na błyszczącym dla bezpieczeństwa efektu.

 

1 godzinę temu, patrykd napisał:

Jakiej strony z uploadem używasz do wrzucana9 zdjęć na british forum? Jest darmowa? Ile dni trzymane są zdjęcia na serwerze?

Pinterest. Całkowicie za darmo podobno do 200tyś zdjęć. Jest tylko jeden szkopuł - stronka formatuje fotki do coraz mniejszych rozdzielczości. Zdjęcia T-72 w tym warsztacie tez są wrzucane przez Pinteresta. Do galerii puszczę przez upload Modelworka żeby były większe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 16:55, TAW napisał:

@copycatz tymi naszymi T-72 to chyba nie ma złych kolorów. Jakiś zielony i jakiś brązowawy + czarny i się obroni. Do tego dodać zabrudzenie, kąt padania światła, czy jest lampa czy jest pochmurnie itp. To co pisałeś z tym ukraińskim pojazdem.

To zależy czym się go potraktuje. Tutaj jeszcze raz przykład tego Leoparda bo kolory podobne. Etap tuz po pomalowaniu przed bezbarwnym i zdjęcie galeryjne już po wszystkim.

1.jpg.251a74adb4da6140e6be87f757fd8550.jpg

dee9bea4068218ae7ae6407dbb6957c6.jpg

Ustawienia aparatu te same, tło i ustawienie światła pewnie trochę inne. Ale nic nie wypłowiało a wręcz przeciwnie jest nawet trochę intensywniej (bezbarwny robi swoje). Z brudzeniem T-72 będę chciał podobnie choć na pewno nie tak samo. a co do samego brązu to korci mnie żeby postawić na tym brązowym ze dwie małe kropki czerwieni i rozmazać dla kontrastu. Ale to już jak będzie na błyszczącym dla bezpieczeństwa efektu.

 

Pinterest. Całkowicie za darmo podobno do 200tyś zdjęć. Jest tylko jeden szkopuł - stronka formatuje fotki do coraz mniejszych rozdzielczości. Zdjęcia T-72 w tym warsztacie tez są wrzucane przez Pinteresta. Do galerii puszczę przez upload Modelworka żeby były większe.

 

 

Prubuję tego Pinresta. Ale za chiny nie wiem jak wygenerować link do wklejenia na tym forum brytyjskim, aby wyskakiwało mi zdjęcie.  Mógłbyś mi pomóc co mam zrobić by zdjęcie wyświetlało się na forum. Mam już konto i powrzucałem parę fotek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.