Skocz do zawartości

[?] Kalkomanie do polskich samolotów?


KayFranz

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, KayFranz napisał:

Te kalki są przygotowane dla ludzi, którzy skalpla siem nie bojom i ręka im nie drgnie.

Jako żywo, jam jest! :miecz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tematyce RWD-9

Kiedyś na którejś z vintydżowych grup na fejsdałnie zrobiliśmy taki żarcik na 1 kwietnia 😎 Kilku się nabrało 😄

 

rwd9.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie byłoby zainteresowania niebieskim WeDLem RWD-13?  Jeden jest...

488a86695b0ce266735b8f01587528ba.jpeg

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, myszaty napisał:

RWD 13 trzeba by z Broplanu dopaść?

Są nawet teraz dostępne.

Te z Ardpola i Astera raczej poza zasięgiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o RWD-17

15862_rd.thumb.jpg.5d05de8db6192bc8afa80d7f0784b51c.jpg

Jest dostępny w 1:72 :mrgreen:

 

 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzes napisał:

Nie zapominaj o RWD-17

 

Jest dostępny w 1:72 :mrgreen:

 

 

RWD-17 powiadasz?

Uskuteczniam konwersję RWD-8 PZW Siedlce na RWD-17.

 

20220124_232006.thumb.jpg.544a67100933bfff4686c0d7883e767b.jpg

 

 

Z powodu braku kalkomanii miałem właśnie go malować w khaki jako prototyp, ale może poczekam jak się sytuacja rozwinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artek82 napisał:

W tematyce RWD-9

Nie można zapomnieć o wersji z kalkomaniami do polskich malowań :szczerbol:

175545485.jpg.04b76cd31945f203ed1cf10dbeba7ec2.jpg

 

Edytowane przez Grzes
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobra, napiszę tutaj znowu...
Coś dziwnego się dzieje, w każdym razie dla mnie. Oto w ciągu ostatnich bodajże trzech tygodni dostałem cztery (licząc z tym dzisiejszym) privy plus jeszcze dwa pytanka na FB w sprawie kalkomanii do gdańskiego Dz-33. Uświadamiam co prawda wszystkim pytającym o ich dostępność, że rzucanie się na model Revella akurat w tym malowaniu to robota dla nindża, a co najmniej dla dobrego rzeźnika, ale wygląda na to, że zapał nie stygnie.
Może ktoś mnie uświadomić, co jest w tym akurat egzemplarzu takiego, że wzdychamy do niego, niczym do Poli Raksy? Aż sam nawet ostatnio zakupiłem sobie "gołe" wypraski w celu przetestowania możliwości przeszczepów i ewentualnej kolejności cięcia. Bo modelarstwo sklejane prosto-z-pudła to uprawiałem w szkole, na ZPT.
Co by oznaczało, że nie mówię NIE na pomysł zamówienia dodruku kalek do gdańszczanina.
Zresztą i tak w zasadzie uzbierałbym już cały jeden arkusz do zamówienia (mowa TYLKO o Junkersach), ale jeden wychodzi mało ekonomicznie, bo jeszcze trzeba doliczyć kuriera. A inflacja nie tylko u nas łeb podniosła. Dlatego niczego nie ogłaszam, ale jeśli ktoś jeszcze pała nieodwzajemnioną miłością do tego pomarszczonego latawca w żółto-czarnych barwach, to może mnie "zasugerować". Może coś się urealni...

Chociaż nadal twierdzę, że łatwiej z tego zestawu zrobić samolota polskiego.

dz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 07:06, KayFranz napisał:

Nie było takiego produktu w ofercie ZTS.
To fake, z grafiką wziętą z Małego modelarza z 1968 roku. Niechlujnie zrobiony, "9" jest znacznie większe niż napis "RWD".

Jakoś dopiero teraz mi sie to przeczytało wiec objaśniam że ta "9" to tylko obrócona oryginalna "6" z prawdziwego zestawu RWD-6. Tylko w RWD-6 jakoś większa cyfra sie tak nie rzuca w oczy jak ta 9 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artek82 napisał:

Jakoś dopiero teraz mi sie to przeczytało wiec objaśniam że ta "9" to tylko obrócona oryginalna "6" z prawdziwego zestawu RWD-6. Tylko w RWD-6 jakoś większa cyfra sie tak nie rzuca w oczy jak ta 9 

Trafiłeś w sedno tarczy :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
21 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Krzysztofie, ja mam pytanie w jakiej skali przewidujesz tego Jungmann'a i DC-2?

Każdy mój projekt jest opracowany wektorowo - czyli można go bez przeszkód i co ważniejsze bez straty jakości przeskalować do dowolnych wymiarów, nawet do 1:1. Akurat na te projekty są teraz chętni w 72.
 

38 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Gdyby tylko był łatwo dostępny jego model w 72...

Bez  jaj. w 9 sekundzie poszukiwań mogłem już kupić. Za dwucyfrową cenę w złotówkach. Z transportem na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KayFranz napisał:

Każdy mój projekt jest opracowany wektorowo - czyli można go bez przeszkód i co ważniejsze bez straty jakości przeskalować do dowolnych wymiarów, nawet do 1:1. Akurat na te projekty są teraz chętni w 72.

To zwracam się z uprzejmą prośbą o umieszczenie mej skromnej osoby na liście chętnych na komplecik (1:72 i 1:48) obydwóch projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'u kiddin'?! Ktoś robi DC-2 w 48 i na dodatek jest to dostępne? Chyba, że myśl Twoja podąża ta samą droga co moja w kwestii L14...

Reszta  już mailem. Masz ciągle ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze w 48 nie znalazłem (chęć zamówienia kalek to czysta profilaktyka; a nóż-widelec, ktoś gdzieś kiedyś wyda - będę przygotowany :kawa:)

Co do "myśli podążającej" to chiba nie - nie do końca "czuję Twojego bluesa" :hmmm:

"Emalia" ta sama :lama:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.