Skocz do zawartości

[?] Kalkomanie do polskich samolotów?


KayFranz

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem, że jakby co - to dam wici też i na Modelworku, więc robię to.
 

Trochę osób zainteresowanych i chętnych zaczyna mnie molestować, więc ogłaszam kolejną "spółdzielnię modelarską" na wydrukowanie w miarę tanio dość rzadkich kalkomanii. Do POLSKICH samolotów.
 
Dla tych mniej zorientowanych - kilka słów o zasadach, demokratycznie narzuconych przeze mnie, ale sprawdzonych już przy poprzednich tego typu "spółdzielniach".
Zazwyczaj jest to ekipa moich znajomych, którzy akurat są zainteresowani projektem, który sobie opracowałem. Jeśli uzbiera się ich tylu, że mogę zamówić pełne arkusze (bo to najekonomiczniej) - upewniam się, że wszyscy, którzy się zgłosili nadal są chętni. Jeśli wciąż tak jest - ruszam. Na tym etapie wystarcza mi zapewnienie, że "spółdzielca" jest chętny plus określenie konkretnie na co i ile czego chce. Dzięki temu mogę oszacować koszt przypadający na każdego.
Ja zajmuję się projektowaniem, przygotowaniem do druku, zleceniem, płatnością za druk, przesyłką, odbiorem i kontrolą jakości otrzymanych arkuszy. Do momentu, zanim nie jestem pewien poprawności otrzymanych wydruków, nie rozmawiamy o transferach bankowych.
Potem, jeśli wszystko gra, rozsyłam informację do zainteresowanych o kosztach, łącznie z wysyłką.
Jeśli nadal "klient" wyraża chęć posiadania kalkomanii - podsyłam numer konta, w zamian proszę o namiary na paczkomat albo adres dla poczty krajowej (list polecony ekonomiczny, bo wielkie to raczej nie jest).
I DOPIERO wtedy następuje czas dla banków.
Nie prowadzę sklepu, nie zajmuję się (zazwyczaj...) projektowaniem kalkomanii na zlecenie, z definicji omijam hitlerowskie i sowieckie. Po prostu tworzę "zorganizowaną grupę, zawiązaną w celu uzyskania korzyści majątkowych i materialnych w postaci dóbr hobbystycznych rzadko występujących lub niedostępnych".
 
No to teraz konkrety.
Ostatnio narysowałem nowe wzory - kalki do RWD-6 SP-AHN (z czerwonymi rejestracjami i innymi zmianami w stosunku do oferowanych w handlu), są też czerwone do SP-AJU oraz kilka rzadszych do RWD-8. No i do tego doszły kalki do Junkersów, zwanych potocznie F.13 - w wersji gdańskiej (Dz-33) i Aerolotu (P-PALP). Przy tym samolocie wciąż mogę coś zmienić, jeśli jest chętny na inne, podobne - kwestia dyskusji oraz poświęconego czasu. Ponieważ pliki są moim projektem, więc skala może być dowolna, chociaż oprócz RWD-8 chyba nie ma modeli innych niż w 1:72.
Jeśli nic się nie zmieni, zwłaszcza w cenach kurierów oraz w sytuacji epidemiologicznej w kraju ościennym, to chciałbym zlecić druk w okolicach 10 - 15 listopada, żeby jeszcze przed Świętami rozsyłać Wam kalki.
Przy założeniu najekonomiczniejszym ceny wychodzą (bez przesyłki, dla skali 1:72) mniej-więcej tak:
RWD-5 SP-AJU - 8 PLN
RWD-6 SP-AHN (albo -L albo nawet -M) - 12 PLN
RWD-8 - po 16 PLN (32 - dla skali 1:48)
Junkers J13 Dz-33 ATP - 26 PLN
Junkers J13 P-PALP - 10 PLN
 
Wrzucam wzory do obejrzenia, ale chętnych proszę o wpisywanie uwag na MOIM profilu na FB (szukajcie po prostu jako Kay Franz). I chociaż postaram się umieścić to ogłoszenie w innych lokacjach, wolałbym, żeby całość dyskusji, a zwłaszcza zgłoszenia była w tym jednym miejscu - łatwiej wtedy to ogarnąć. Przy konkretach przejdziemy na maile, żeby nie upubliczniać "danych wrażliwych". Mój to jak zawsze kayfranz (maupolud) wp.pl.

kalki_2021-10.jpg.1356f72b618d6ccc8f1052b72c164cb8.jpg
 
Jak widać, projekty są zrobione dla moich znajomych - a ci nie boją się naklejać rejestracji w postaci oddzielnych liter i odcinać drobnych elementów.
Z podobnego powodu nie zatroszczyłem się o jakiekolwiek instrukcje.
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, myszaty napisał:

Nie mam fejsbuka...

 

18 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Jako że podobnie jak Kolega Jacek "nie istnieję"

To jest nas już trzech :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mimo że ja "istnieję" to na pejsfóku mi to info nie mignęło, ale ja też chętny 😃

Poproszę do 1/72:

RWD-5

RWD-6

oba RWD-8 

Junkers P-PALP

I tak jeszcze zapytam czy przyszłościowo takie malowania są też brane pod uwagę❓

1930r__Lot_nad_Bydgo-400x502.jpg

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej na PW jestem chętny na spółdzielnię :)

 

Chciałbym kupić następujące kalkomanie:

RWD-5 SP-AJU
RWD-6 SP-AHM
Junkers J13 P-PALP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, socjo1 napisał:

W przeszłości

A nie lepiej w przyszłości? :mrgreen:

Kolorowych RWD było całkiem sporo, tylko gorzej z dostępnością ich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, socjo1 napisał:

również na WeDLa RWD-13


czyli ze srebrnymi literkami?  Planowane, razem z Galkarami, tylko rozkminię kolorystykę godła rajdu paryskiego 1937.

Na FB ogłaszam od czasu do czasu co mi się wylało na ekran. Proponuje rozważyć zmianę nastawienia, nawet AZ wyszedł parę dni temu z podziemia. Po drugie - ile razy trzeba powtarzać że do PRZEGLADANIA FB nie potrzeba mieć konta, ono jest potrzebne do udzielania się w dyskusjach.

Edytowane przez KayFranz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyłączyłbym się do spółdzielni, zamawiając:

RWD-8 (54 T, jeżeli można, jeżeli nie, to 2 S)

RWD-5.

Junkers F.13 P-PALP.

I jeżeli jeszcze coś zostało, to Cierva C.30 SP-ANN

 

Skala 1:72 oczywiście

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją śieżką, to może da się Kolega namówić na polskie znaki do Jungmeistera SP-BDG? To, co zapowiedziało RS Models w nowym zestawie nie do końca odpowiada rzeczywistości (nie wspominając już o tym, że nawet wariant kadłuba zaproponowali zły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sweet, home, Alabama!

Czyli wreszcie w domie. Wywietrzonym, odkażonym, pełnym ukochanych Teściów oraz równie ukochanej LepszejPół, wszyscy już o statusie ozdrowieńca. Oczywiście na dzieńdobry dostałem dawkę przypominającą w postaci talerza mojej ulubionej kapusty z grzybami, która czekała na jakiegokolwiek konsumenta od Świąt. Córka za to wreszcie dorwała się do porządnej kamerki, bo ta w jej lapie się spsuła i do szkoły "chodziła" bez wizji (ale w jedną stronę i chyba będzie miała zamiar podtrzymywać tę fikcję jeszcze jakiś czas). Na razie trwa ustalanie z kolezankami, gdzie jeszcze są wyprzedaże i o której się spotkają...

A ja wziąłem się za ostrze i pokroiłem w końcu arkusze, czekające na to od ponad dwóch tygodni. Dlatego dzisiaj (może niektórzy jutro) dostaniecie maile lub wiadomości - co, jak, ile, komu i kiedy. Chwilkę mi to zajmie, bo trochę Was jest. Wszystkich uzbierałoby się spokojnie na dwie drużyny piłkarskie, łącznie z rezerwami i masażystami.


kalki-pociete.jpg.4a10ba573768e22066779ffdf6722545.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.