Skocz do zawartości

M 10 Tamiya 35350 (Mid Production) 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2022 o 22:51, Adams M1A1 napisał:

Ewentualnie jak się pouśmiechasz do mnie to Ci takie oznaki odpalę

 

Chyba już pora na taki uśmiech, kilka takich odznak przyda sie do M36B1 który też już od roku rozbabrany......

😊😊😊😊😊😊😊😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał ale te figurki na błotnikach nie dodają uroku ani kompozycji (no bo kto by ryzykował jazdę w tym miejscu gdzie ześlizgnięcie się oznacza wjazd wprost pod gąsienice) ani jakościowo (przepraszam za szczerość).

Kompozycja przejazdu, pojazdu i wykonanie fajne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya wzorowała malowanie na pojeździe z 634 Kompanii Niszczycieli Czołgów. W internecie dostępne jest zdjęcie tego pojazdy w Aachen w 1944r. Pojazd był "dopancerzony" w iście amerykańskim stylu. Sceneria jest wiejsko-tartaczna. Przepraszam, że wcinam się z tu z moją dioramą, ale mam nadzieję, że Autor się na mnie nie pogniewa. 

Screenshot_20220913_221327_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220913_221409_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220913_221426_com.android.chrome.jpg

IMG_20220913_222149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocnymi stronami Twojego modelu są w moim odczuciu:

1. drobne poprawki modelu (osłony reflektorów),

2. pięknie wykonane narzędzia - wspaniała malarska robota,

3. przedni pancerz - kapitalny weathering,

4. podstawka - kompozycja i detale

 

elementami wymagającymi uwagi są:

1. kanistry - brak obić, zbyt czyste,

2. figurki - zaryzykowałbym zaprezentowanie modelu z jedną, ale solidnie wykonaną figurką (może jakąś żywiczną). 

poza tym, za figurkami są elementy, które moim zdaniem nadają sznytu i realizmu całemu modelowi - reflektory. TAMIYA zaproponowała tutaj przezroczyste elementy soczewek. 

 

Jeśli to możliwe, zaprezentuj model bez figurek, pokaż jak wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, enten napisał:

kto by ryzykował jazdę w tym miejscu gdzie ześlizgnięcie się oznacza wjazd wprost pod gąsienice

 

Pojazd na postoju,  załoga na zewnątrz, ot co.

 

 

Figurki trochę mnie zmęczyły, za długo to wszystko razem zlepiałem,: łosz na nich za mocno wysechł zanim zdecydowałem go wytrzeć jak należy (zapomniałem o nich na 2 miesiące i suszyły się w 40 stopniach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lipstein napisał:

 

 

 

 

Figurki trochę mnie zmęczyły, za długo to wszystko razem zlepiałem,: łosz na nich za mocno wysechł zanim zdecydowałem go wytrzeć jak należy (zapomniałem o nich na 2 miesiące i suszyły się w 40 stopniach...)

Trochę to wszystko poszło do przodu, teraz się rozjaśnia, cieniuje kolory na figurkach , raczej praca nad kolorem, identyczna zasada z ekwipunkiem, łosza to początkujący dają, trzeba iść z duchem czasu :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za troskę i podpowiedzi, ale nie używam akryli, poza białym do zimowego kamo "na lakier do włosów".

Tak już mam.

Też mam mokrą paletę z blistrów po różnych dużych tabletkach, np. Strepsils i tak działam od lat.

Wiem, że świat w miejscu nie stoi, ale nadal uważam, że trzeba sobie radzić najmniejszą ilością chemii i bajerów - w tym wypadku to raczej wypadkowa braku czasu, upału w wakacje itd.

Tym razem figurki wyszły słabo, może następne będą lepsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lipstein napisał:

Dzięki za troskę i podpowiedzi, ale nie używam akryli, poza białym do zimowego kamo "na lakier do włosów".

Tak już mam.

Też mam mokrą paletę z blistrów po różnych dużych tabletkach, np. Strepsils i tak działam od lat.

Wiem, że świat w miejscu nie stoi, ale nadal uważam, że trzeba sobie radzić najmniejszą ilością chemii i bajerów - w tym wypadku to raczej wypadkowa braku czasu, upału w wakacje itd.

Tym razem figurki wyszły słabo, może następne będą lepsze.

Każdy z nas modelarzy oczekuje pozytywnych opinii. Chcemy by nasze prace budziły podziw. Masz fajne, zdrowe podejście - następne figurki będą lepsze. Zapamiętaj i wzmacniaj to co wyszło najlepiej - główny bohater M10 i sceneria. Za te elemnty 10/10 punktów! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.