Skocz do zawartości

M 10 Tamiya 35350 (Mid Production) 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad podstawką prawie zakończone; nie ukrywam, że i model i podstawka już mnie nużą i czas finiszować z tym projektem.

IMG_7800.thumb.JPG.71f290450118ea5c530f082e100ab5c8.JPGIMG_7799.thumb.JPG.56ae344990c39ce32d1404655181a6e5.JPGIMG_7798.thumb.JPG.3e5c21bfdb6b76181318f9c5869e04ba.JPGIMG_7797.thumb.JPG.344e9f55c8a689935a7482a72e368fef.JPGIMG_7796.thumb.JPG.ca11df96b81158eea618da6325d301a1.JPGIMG_7795.thumb.JPG.e95b8399283e0003da42870768a402e3.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zamierzona konfiguracja betów od BulikaIMG_7804.thumb.JPG.2c4d97e1b97e8cbe197b9d87486985da.JPGIMG_7803.thumb.JPG.098680562446794cd182fc3903fc97e3.JPG

IMG_7805.JPG

IMG_7807.JPG

 

Uchwyt anteny wklejony już na zawsze 

 

IMG_7808.JPG

IMG_7809.JPG

 

Figurka jeszcze nie gotowa (niepomalowany hełm, muszę nałożyć kalki dywizji, łosz i mat na koniec)

 

IMG_7810.JPG

 

I kiedyś wystrugane narzędzie do wyrywania żywopłotów, może je dopasuję do tego modelu?

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i świetnie. ale parę bubli masz. Pierwszy to brak uchwytu do ściągania lufy w wkm-e M2 o takiego :

https://www.elradar.es/100-anos-despues-de-su-entrada-en-servicio-la-ametralladora-m2-browning-sigue-combatiendo/

A drugi równie ważny to odznaki naramienne załogantów ,pojazd jest z 702 Tank Destroyer Batalionu  6-ty pojazd w kompani A czyli wychodzi że załoganci powinni mieć oznaki naramienne Tank Destroyer Batalionu  o takie:

https://favpng.com/png_view/united-states-second-world-war-united-states-tank-destroyer-battalion-png/E59aR4fF

A Ty zrobiłeś im naszywki którejś z Dywizji Pancernych  kupy się to nie trzyma, co innego jakby Bumper Code  wyglądał tak jak na tym zdjęciu które zamieściłeś jako pierwsze to wtedy byłby z 2 Dywizji Pancernej, i takie naszywki byłyby jak najbardziej wskazane. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bulik58 napisał:

Powoli zbliza sie moment zakonczenia , jedyne co ,, ja ,, bym zmienil , to zabral bym temu panu z rak ta M79 wazaca prawie 7 kg i w zamian dal np. Garanda M1. Karabin M1 Garand – Wikipedia, wolna encyklopedia

IMG_7816.JPG

Sorki że tak post pod postem ale , M1 Garand to broń piechoty o wiele  bardziej odpowiednia byłaby smarownica M3 o taka:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_M3

Działaj dalej jesteś  obserwowany :wow:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, ad vocem: w środku wkleję jeszcze może jeszcze jednego załoganta, który ma niby odbierać pocisk do włożenia go do zasobnika na tyle wieży, ewentualnie wsadzę mu smarownice w ręce.

Z odznakami jednostki to celowo pojechałem, bo odznak TD za Chiny nie dorwę, a prosić o zrobienie mi się już nie chce, bo za każdym razem mam zonka. 😮Zapomniałeeeeeem - ja w maju macałem pojazd z pierwszego zdjęcia i dokleję to brakujące 2A, jak je znajdę w szczątkach kalek; obfociłem go całego, a o tym zapomniałem...

 

Dzięki za to zdjęcie załogantów, ciekawe, że każdy z nich ma inny miks ciuchów, dwóch ma opinacze ("legginsy"), jeden kurtkę na zipper'a, trzech na guziki. I jest ich sześciu, zamiast pięciu.

Widziałem po muzeach wersje bez tego uchwytu do zdejmowania lufy, ale czegoś poszukam...

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lipstein napisał:

 

Z odznakami jednostki to celowo pojechałem, bo odznak TD za Chiny nie dorwę, a prosić o zrobienie mi się już nie chce, bo za każdym razem mam zonka. 😮Zapomniałeeeeeem - ja w maju macałem pojazd z pierwszego zdjęcia i dokleję to brakujące 2A, jak je znajdę w szczątkach kalek; obfociłem go całego, a o tym zapomniałem...

 

To nie jest brakujące 2A to jest 2 trójkąt czyli 2 Dywizja Pancerna:mrgreen:, a z tymi oznaczeniami TD Batalion wystarczy zakupić sobie taki oto zestaw od Edka i od razu moc radości :

https://agtom.eu/en/do-figurek/324060-eduard-tp518-us-insignia-and-medals-wwii-8591437365180.html

Ewentualnie jak się pouśmiechasz do mnie to Ci takie oznaki odpalę podobnie jak uchwyt do ściągania lufy:mrgreen:  . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, nie mam trójkąta na klawiaturze.... 😀

 

Przekopałem wszystkie kalki jaki mi zostały i nie złożę bumper code z tego, co mam; tego cholernego TD mi właśnie zabraknie.

A swoją drogą to sam się sobie dziwię, bo wiedziałem że to pojazd z jednostki z II Armii i o tym zapomniałem.

Uchwyt był z blaszki Edka, ale się wygł był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ze strzępów kalek zmodziłem takie coś i na tym koniec walki z tematem oznaczeń jednostki; zostanie tak, jak jest, uwalę trochę błotem i będę pamiętał na przyszłość, by nie cudować następnym razem. "Dwójki" z przodu powstały z "eSki" przyciętej i uzupełnionego kawałkiem jakiejś innej cyfry. Masakra, ale odpuszczam.

IMG_7825.JPG

IMG_7826.JPG

IMG_7828.JPG

IMG_7829.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Załoganci z 2 Dywizji Pancernej już dopasowani. A propos, te naszywki z tygryskiem zaczęły mi się już dzisiaj śnić. Mam kilka Thompsonów, jednego włożę któremuś do rąk, jakiś położę gdzieś na pancerzu. Zwróciłem jeszcze uwagę na to, że żaden z załogantow ze zdjęcia zamieszczonego wcześniej przez Bulika nie ma czołgowego kasku, tylko regulaminowe stalowe M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.