Skocz do zawartości

M 10 Tamiya 35350 (Mid Production) 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że warto! Pomyśl o efekcie końcowym.  Co chcesz osiągnąć,  jak to będzie wyglądać.  Powtórzę jeszcze raz, szkoda by było Twojego nakładu pracy... To już wygląda mega,  a może to jeszcze ulepszyć. 

Pozdrawiam 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten daszek z M36, jego z kolei zrobię "bez".

Figurek piechoty mam ze 30 sztuk, nawet omalowanych, ale to słaba Tamiya...

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Nie sądziłem, że w Polsce i w Reichu były one takie same.

A co jest pod krzyżem, na tabliczce z czarnymi napisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwałd Górny... Raz jechałem tą częścią tej linii kolejowej, do Żywca z Chabówki, kolej transwersalna chyba się nazywa.

Przebiegała przez nią linia umocnień niemieckich z 1944, są schrony Rb668 i Rb701, "zęby smoka" i inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wydłubałem podjazd na przejazd kolejowy z tektury i kawałków płyt pilśniowych (odpady po opakowaniach mebli z Ikea). Później cały teren pokryłem pastą modelarską z Lidla, kupioną wieki temu i do tej pory bezużyteczną:

IMG_7750.JPG

IMG_7751.JPG

IMG_7752.JPG

IMG_7753.JPG

IMG_7754.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem malowanie plakatówką na kolor gleby i miks posypki imitującej glebę, pigmentów dla plastyków i trawki elektrostatycznej z poprzednich dioram:

IMG_7756.JPG

IMG_7755.JPG

IMG_7757.JPG

IMG_7759.JPG

IMG_7760.JPG

IMG_7761.JPG

IMG_7762.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kolorować? To naturalne kolory podłoża: drobny grys i potłuczone w moździerzu kamyszki zmieszane ze startymi wysuszonymi liśćmi i trawką elektrostatyczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze roślinki wyszły bardzo ładnie i są urozmaiceniem, ale wtedy takie roślinki nie miały nawet szansy na szansę, żeby wyrosnąć na torach. Więc wygląda ładnie, ale merytorycznie - nie bardzo.

Trawa i rośliny to tylko w pewnym oddaleniu od torów, którymi poruszały się te "katastrofy ekologiczne" zwane parowozami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o bocznym, nieużywanym torze rozmawiamy, niemniej jednak dziękuję koledze Mertenowi za uwagi; to dla mnie swego rodzaju nobilitacja z uwagi na Twoje dzieła. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest bardzo dobrze.  Można by tory właśnie potraktować rdzą i zostawić rośliny.  Trochę by "ożywiły" całą scenę.  Ale to już Autor musi zdecydować.  Mi się podoba!

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I właśnie o bocznym, nieużywanym torze rozmawiamy,

No, ale szyny wybłyszczone więc myślałem, że uczęszczane miały być.

Ba! Dopatrzyłem się nawet takiej czarnej pręgi ze smarów idących po zewnętrznej podkładów (wprawdzie tylko po jednej stronie), która zwyczajowo ciągnęła się wzdłuż wszystkich szlaków kolejowych tamtych czasów. Do tego czarne plamy od smarów w środku toru i szary popiół /żużel (to się nazywa "szlaka") z palenisk pomiędzy szynami.

 

Żeby nie było za łatwo: na mało uczęszczanych torach używano środków chwastobójczych. Były takie specjalne wagony do wylewania tego świństwa na tory.  😁

 

 

A poza wszystkim: dziękuję. Miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.