Skocz do zawartości

M 10 Tamiya 35350 (Mid Production) 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem modelarze! Zakładam temat, bo potrzebna mi Wasza pomoc:  kupiłem sobie na zeszłą Gwiazdkę taki oto model, bo generalnie kolekcjonuję model z czasu D-Day i bitwy w Ardenach. Mid production, bo akurat taki był w Exito.

Za Chiny ludowe nie mogę dociec, czym różnił się ten pojazd z czerwca 1944 od pojazdu którego model kupiłem. 

Kalki do tego modelu wskazują na batalion niszczycieli czołgów wprowadzony w lipcu 1944 (634 TD bn) lub nie biorący udziału w walkach w Normandii (601 TD bn, walczył we Włoszech i na południu Francji) - takie dane znalazłem w internecie. Ale przed Overlord Museum w Colleville-sur-Mer stoi pojazd z oznaczeniami jak na zdjęciu: 702 TD, pojazd siódmy w kompanii C, 2 armia. Ale malowanie ma z operacji Cobra, jak się nie mylę...

Może któryś z Was miał taki dylemat i rozkminiał, które jednostki miały wtedy na stanie takie pojazdy i jakie miały oznaczenia taktyczne i numery rejestracyjne?

overlord-museum-colleville-sur-mer-m10-wolverine-turret.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zrobię miks oznaczeń z pojazdu że zdjęcia i posiadanych kalkomanii i też będzie 👍. Na razie model po nałożeniu kalkomanii, dzisiaj lakier połysk i suszenie. 

Padł mi stareńki Canon Powershot, którym zawsze robiłem zdjęcia modeli bo miał super makro, stąd brak zdjęć, ale będą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat jednego obserwatora, ale jadę dalej. Sam sobie strzeliłem gola, z miksu kalek zrobiłem oznaczenia batalionu, a zapomniałem dodać oznaczenie 2 Armored Division...

IMG_7581.JPG

IMG_7586.JPG

IMG_7585.JPG

IMG_7589.JPG

IMG_7583.JPG

IMG_7584.JPG

IMG_7587.JPG

IMG_7588.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki grube, że aż widać. W ramach odstresowania od braku tej nieszczęsnej 2A dzisiaj może usyfię podwozie, to bardzo relaksujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, piotrkur napisał:

Panie!!Pan tu nie stał!!

Panie, wsiądzie Pan w 125, dojedzie na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta III. Pójdzie Pan i powie mu: Pan tu nie stał!

 

PS. Przepraszam za offtopic

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zaraz się i drużyna uzbiera.

Wnętrze wieży przemalowanie na olive drab, sukcesywnie dłubię też załogę z Model Master i bety na wieżę z tego, co mi po innych modelach zostało i sam wyrzeźbiłem z modeliny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Hmm... Zaraz się i drużyna uzbiera.

Wnętrze wieży przemalowanie na olive drab, sukcesywnie dłubię też załogę z Model Master i bety na wieżę z tego, co mi po innych modelach zostało i sam wyrzeźbiłem z modeliny. 

Chwal się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj przy Szeregowcu Ryanie pobrudziłem podwozie, gąsienice i kadłub. I znowu samobój: w ferworze walki na stole i na ekranie, nie zwróciłem uwagi, że model nie polakierowany po całości matem i narzędzia nie przyklejone....  Amator. Chciałem osiągnąć efekt świeżego błota za pomocą specyfików AK Dark mud i Fresh mud oraz posiadanych pigmentów ze sklepu dla plastyków, ale wyszło, jak wyszło.

Aha, poszedł w ruch także AK Pigment fixer na gąsienice, ale pigmenty kruszą się po wyschnięciu...

IMG_7633.JPG

IMG_7634.JPG

IMG_7635.JPG

IMG_7636.JPG

IMG_7637.JPG

IMG_7638.JPG

IMG_7639.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poprawić, o moich 7 obserwujących? Bo brak odpowiedzi w ciągu 48 godzin uznam za potwierdzenie faktu, że model pod but i kanarki doić...

 

Używał ktoś takiego specyfiku jak AK Wet Effect?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lipstein napisał:

 

 

Używał ktoś takiego specyfiku jak AK Wet Effect?

Używałem tego, robiłem kiedyś niby świeże zacieki na wieży, pamiętam że  dosyć ciężko się to kontroluje, wydawał mi się za gesty i ciężko go było zmywać white spiritem, pomogło rozcieńczenie 1 do 1 z white spirit, nie dawało tak nachalnego efektu, choć pewnie zależy na jakiej powierzchni go się stosuje, na macie to nie specjalnie szło, pewnie lepiej po połysku,  zależy też gdzie go chcesz użyć , jak na układzie jezdnym , to tam nie za bardzo jest się czego obawiać , w sumie podobny efekt można uzyskać lakierem błyszczącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.