Skocz do zawartości

BMR-1 z KMT-7 (MiniArt 37039) 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Czas zacząć budowę nowego pojazdu. Na tapet wchodzi pojazd saperski BMR-1 z trałem KMT-7.

 

i1JLK1Y.jpg

 

Detale modelu są przepiękne i jak na razie wszystko do siebie idealnie pasuje. Aczkolwiek 60 ramek i rameczek (plus kolejne 17 ramek z ruchomymi gąskami.) może przyprawić o mały ból głowy. Dla ułatwienia sobie pracy ramki dodatkowo sobie poopisywałem.

 

2gsuZxM.jpg

 

Dokupiłem kilka dodatków jak liny, skrzynki i pojemniki od Eureki. Koła bez bandaży, kanistry i anteny od Panzer Art, lufa od RB Model. Na dach wieży zamiast zapasowego koła jezdnego trafi żywiczna zapasówka do Ziła-131 od Balaton Modell. 

 

rlJ6Ijh.jpg

 

Na pierwszy ogień poszła najbardziej charakterystyczna część zestawu, czyli trał KMT-7 

 

3GkYfi2.jpg

 

gU8CIT6.jpg

 

Dla przyszłego łatwiejszego operowania modelem, zwłaszcza w czasie malunków, zamontowałem wewnątrz nakrętkę. 

 

MN0FPGu.jpg

 

 

mJrIRlM.jpg

 

u6UTGo9.jpg

 

Kilkadziesiąt części dalej wanna została ukończona.

 

aSotXtB.jpg

 

Czas na koła. 

 

vh8OTGR.jpg

 

I po sklejeniu.

 

ZZUWwYs.jpg

 

Na dzisiaj to koniec. Zapraszam do komentowania.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!!! Miniart robi fajne bardzo dokładne modele, mega skomplikowane w budowie ze względu na duże rozdrobnienie.  Części potrzebne do budowy jednego elementu, znajdują się na kilku różnych ramkach.  Więcej czasu trzeba przeznaczyć na ich szukanie, niż sklejanie.  Poniżej link do malowania BRM-1:

https://www.kfs-miniatures.com/1-35-bmr-1-early-mod-with-kmt-5m-malowanie/

DSCF0110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pojazd jest bardzo ciekawy. Będę podglądał.

 

2 godziny temu, Jamat napisał:

Czas zacząć budowę nowego pojazdu. Na tapet wchodzi pojazd saperski BMR-1 z trałem KMT-7

A tak w ogóle to próbowałem coś poczytać o nim ale w sieci nic nie mogę znaleźć. Czy masz może jakiś link gdzie można coś poczytać. A tak na gorąco jedno pytanie. Co jest z tą wanną? Niby od T-55 ale jakby jakoś dodatkowo opancerzona w połowie. Nie wiem co to jest.  No i skoro to T-55 to czemu nie ma charakterystycznego dla T-55 układu kół.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 6.11.2021 o 21:32, Endrju napisał:

 No i skoro to T-55 to czemu nie ma charakterystycznego dla T-55 układu kół.

 

W dniu 6.11.2021 o 23:40, bulik58 napisał:

Endrju szukaj odpowiedzi pod haslem  SU-122-54 , BMR-wykorzystuje jego podwozie...

W rzeczy samej i w związku z tym, układ kół wynika z przesunięcia środka ciężkości do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Pierwsze malunki. Na sam początek trał pokryłem czarnym surfacerem 1500 od Mr. Hobby. Następnie poleciałem mieszanką  zielonego zgodnie z zasadą "ruska zieleń to każda zieleń".

8NYYycx.jpg?1

 

MyBOvjS.jpg

 

Do podstawowego koloru dodałem buff i rozjaśniłem górne elementy w dwóch coraz jaśniejszych warstwach.

9taPe5U.jpg

 

Na sam koniec psiknąłem mocno rozcieńczonym czarno-brązowym kolorkiem dla wyciągnięcia i podkreślenia niektórych elementów.  

H6DWltJ.jpg

 

Na dziś to koniec.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.