Skocz do zawartości

2S1 Goździk 1/35


johnrambo

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, TAW napisał:

 

614665481_Beztytuu.jpg.2bbd7840929fef9e937f64503995635d.jpg *Zdjęcie jedynie w celu dyskusji.

Swoją drogą ktoś orientuje się kiedy zaczęli wprowadzać do użytku te nasze koła z wypukłymi przetłoczeniami?

 

Koła z wypukłymi przetłoczeniami zaczęły być montowane na pojazdach na początku I - połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. 

W  TRI Hors, produkowany od 1983. Od 1986 r, pojawiły się WPT Mors II.

Na starszych pojazdach, zaczęto je montować podczas prac modernizacyjnych  /  remontowych. 

Wymieniano koła oraz oryginalny  radziecki silnik JaMZ-238W , ( pytanie - czy wymieniano także silnik w 2S1. ? ) na  mocniejszy silnik diesla, produkowany na podstawie licencji w Polsce, SW-680 o mocy 245 KM, później instalowano silnik SW 680T o mocy 300 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Temat zakończony,  niektóre drobne detale poprawiłem, gdzieś mi uciekła wycieraczka od przedniego okna (może kiedyś dorobię), liny też kiedyś założę. Sam model bardzo fajny i dość szczegółowy, plastik wygodny w obróbce i klejeniu.  Mi jedynie wanna nie do końca przypasowała do kadłuba, ale bez tragedii.  Koła są nierówno przyklejone- jakoś nie za bardzo to Trumpeter zaprojektował.  Jak znajdę chwilkę to zrobię galerię. 

q1.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie gąsienice bardzo odstają od pojazdu nówki sztuki i czyściocha. Zresztą spójrz na egzemplarz wzorcowy. Cała reszta wydaje się być cacy ale to już ocenimy przy szerszym materiale dowodowym 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeździłem takim draniem i MTLB ,te gąski naprawdę rdzewiały od stania.Wystarczyło go umyć i już były rude .Wtedy czarny bitex i się malowało nawet raz w tygodniu jak panika była. Całkiem przyjemny model pozdrawiam OLO.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OLO napisał:

Jeździłem takim draniem i MTLB ,te gąski naprawdę rdzewiały od stania.Wystarczyło go umyć i już były rude .Wtedy czarny bitex i się malowało nawet raz w tygodniu jak panika była. Całkiem przyjemny model pozdrawiam OLO.

A ten bitex to długo wytrzymywał? Chyba nie dłużej jak do kolejnego poligonu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.