Skocz do zawartości

Ciekawe znaki rozpoznawcze .


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był taki wątek na https://forum.odkrywca.pl/topic/203985-znaki-państwowe-na-samolotach-wojskowych/page/3/#comments. Całkiem ciekawie się zapowiadało, ale zdechło. Może powklejacie jakieś egzotyczne lub nieoczywiste oznaczenia, zarówno historyczne jak i współczesne ? Dla przykładu fragment z niemieckiej broszury z 1941r.

znaki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny. Może służyć jako kopalnia wiedzy. 

Ja mam kłopot z tym zdjęciem: 

 

Ma niespotykane oznaczenie, odchodzące od schematu. Wydaje mi się że to Ju-87 A1 (lub V5) z I/StG 160  Insterburg  CL+K41, nie mam pojęcia do jest godłem na osłonie koła. Wykonane wiosną 1939r. Liczę, że Koledzy pomogą. Potwierdza lub zaprzeczą. 

227a4a2b6cf43a61b37142820ccaad84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
W dniu 10.12.2021 o 22:33, kopernik napisał:

MIG 21 F z podwójnym oznaczeniem, są gwiazdy i szachownice 🤣 Zdjęcie z nieocenionego pisma Aeroplan.

mig 21.jpg

Z tego co mi wiadomo jest to jedyny w Polsce Mig-21F pozostawiony mieszkańcom jako podarunek i ustawiono go na pomniku.

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Z tego co mi wiadomo jest to jedyny w Polsce Mig-22F pozostawiony mieszkańcom jako podarunek i ustawiono go na pomniku.

 

No ba, pójdę dalej i stwierdzam, że jedyny na świecie 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam taką fotkę naszego jedynego "F".

Trochę z innej perspektywy i coś tam więcej widać.

Na nosie jakieś godła?

I zwróćcie uwagę na szachownicę na stateczniku pionowym, jakby cieniowana albo pół low visibility😃

MiG-21F(izd.72).XXXX(ZSRR)SZPROTAWA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 18:55, jmx62 napisał:

zwróćcie uwagę na szachownicę na stateczniku pionowym, jakby cieniowana albo pół low visibility

eee tam, po prostu wypłowiała.

W dniu 12.08.2022 o 18:55, jmx62 napisał:

Na nosie jakieś godła?

To większe obstawiam godło LOK.

 

Za to ta na skrzydle szachownica przemalowana na nowy wzór (na fotce powyżej u Kolegi @kopernik była tradycyjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 6.01.2022 o 02:22, kopernik napisał:

Z filmu "Kandahar" Mig 21 w barwach Talibskiego Afganistanu. Prawdziwe, czy tylko filmowe ?

kandahar 1.jpg

kandahar.jpg

 

A ja w tej sprawie. Wydaje się, że na tych znakach jest arabski napis "Allah". Najbardziej zbliżona do tych znaków byłaby obecna flaga Emiratu Afganistanu, na której napis jest na białym tle i zawiera całe wyznanie wiary.  Tak, że to chyba fikcja, albo proroctwo, bo film swoje lata ma 🥴

 

Afganistan (foto tylko do celów dyskusji na forum):

utmz49tl6lh71.jpg?width=1536&format=pjpg

Edytowane przez Wachmistrz
zdjęcia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wachmistrz napisał:

 

A ja w tej sprawie. Wydaje się, że na tych znakach jest arabski napis "Allah". Najbardziej zbliżona do tych znaków byłaby obecna flaga Emiratu Afganistanu, na której napis jest na białym tle i zawiera całe wyznanie wiary.  Tak, że to chyba fikcja, albo proroctwo, bo film swoje lata ma 🥴

 

Afganistan (foto tylko do celów dyskusji na forum):

utmz49tl6lh71.jpg?width=1536&format=pjpg

O ! Proszę, napisz z jakiej księgi jest wklejony fragment ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.