Jump to content

[haska] P-51B Shangri La 1/72

sjr
 Share

Recommended Posts

Jak nie zamknąłeś, przemaluj. Z drugiej strony tylko ortodoksi zwrócą na to uwagę

Edited by Moses

Na oko kolor wygląda na tzw apple green, wersję barwionego ZCY z udziałem samego aluminium. Używany w kabinach amerykańskich myśliwców, ale akurat w P-51 nie.  Tu właściwy będzie klasyczny Interior Green ANA 611. Fotele SJ malowano Dark Dull Green. Przemalowania wymagałyby też szczegóły wyposażenia, ale te zrobione  z płaskiej blaszki i tak wyglądają już nienaturalnie, więc nie wiem, czy warto... .

Źródło jest całkiem solidne. Czasem zdarza się mała wpadka, ale nic ponad standard :).

Kadłub i kokpit zamknięty, mam obawy czy nie wyjdą jakieś kwiatki po malowaniu ponieważ owiewkę trochę trzeba było naciągać żeby w miarę dobrze siadła ale cóż, zobaczymy. 

Teraz szpachla, szlifowanie i lecimy z podkładem. 

IMG_20211229_123849.jpg

IMG_20211229_123837.jpg

• Like 1

Można zaczynać malunki 

Zastanawiam się tylko nad kolorem wnęk i osłon podwozia od wewnątrz, psiknalem ZCY ale nie wiem czy nie powinno być aluminium... Ktoś pomoże w tym temacie? 

Edit 

Już widzę że muszę przemalować na aluminium przy okazji malowania goleni podwozia 

IMG_20211231_152638.jpg

IMG_20211231_152652.jpg

Edited by sjr
  • Like 1

Wnęki podwozia są, jak zwykle, kłopotem. Zupełnie prawdopodobne jest, że wyglądały identycznie jak w D-5 (K-10). Jeżeli różniły się, to mniejszą ilością zabezpieczeń. Możliwe jest wykończenie NMF dla profili wzmacniających sufit wnęki, przegrody między wnękami i całej przedniej ścianki. Z tym, że przegroda między wnękami to wg mnie wciąż ZCY. Ale nie mam tego czym poprzeć, poza logiką konstrukcji.

Teraz pozostaje Ci odnaleźć model D-5 pokazany ostatnio na forum przez Wojtka190 i podejrzeć jak to wygląda.

Dzięki, raczej nie ogarnę w 1/72 taka ładnie tych wnęk jak zrobił to Wojtek. 

Generalnie na tym zdjęciu wydaje mi się że są elementy wnęk wykończone NMF. Wnęki raczej zostawię w ZCY a osłony przemaluje na NMF 

a6a4d3915fc749f5aa5109710db6fa6a.jpg

• Like 1

Stan prac na koniec dnia, mam nadzieję że łopaty śmigła nie wypadną bo sposób ich montaż to jakaś pomyłka... 

IMG_20220108_185708_compress60.jpg

IMG_20220108_185645_compress37.jpg

• Like 4

Powoli do końca, ostatnie zdjęcia z warsztatu przed galerią końcowa. Nie wiem czy będę go jeszcze brudził, bardzo podoba mi się w obecnej formie :)

IMG_20220109_150545_compress76.jpg

IMG_20220109_150706_compress28.jpg

IMG_20220109_150626_compress29.jpg

• Like 3

trochę dół pobrudź  i bedzie git

• Like 1