Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy spojerzeć ja jakikolwiek obrysowany lub zgnieciony metal w samochodzie.

 

Ma wiele róznych odcieni, wiele refleksów. Ten twój jest taki "jednolity".

 

Chyba przypadkowo sam sobie odpowiedziałeś na tą kwestię. Zgnieciony metal ma wiele refleksów, bo jest nierówny i właśnie pognieciony. Stąd światło pada pod różnymi kątami. Tu jest prosta płaszczyzna, więc refleksów nie ma. W/g mnie jest ok, a sam Tigerek wygląda elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu nigdy nie będzie zgodnosci bo nawet odłupany lakier nie we wszystkich miejscach odchodzi jednakowo. W jednym do blachy a w innym podkład bedzie widoczny. Zimmerit to nic innego jak klej do kafli z epoki "przedatlasowej"( czyli lateks+cement) i ma prawo odpasc jak mu sie podoba zostawiając miejsca gołe do blachy i nie( z pamieci moge powiedziec ze do blachy zaschniety rzadko...a na kolor mu było ziemistopiaskowy). Nie ma na to reguł. Rafał rób jak Ci pasuje tyle ze bez szarego na całej powierzchni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit to nic innego jak klej do kafli z epoki "przedatlasowej"( czyli lateks+cement)

 

Czy na pewno

 

Cytat z Wikipedii:

"Zimmerit składał się z polioctanu winylu (popularny klej do drewna – jako spoiwo) (25%), trocin (10%), siarczanu baru (40%), siarczku cynku (10%), oraz ochry (barwnik) (15%)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno twierdzic tego nie moge ale wiem o takim składniku czyli lateks kauczukowy ( on zdaje sie tez wchodził w skład butaprenu i innych klejów do drewna) pomijam barwnik reszta zdaje sie nie ma tak istotnego znaczenia, Tu bardziej chodzi o własciwosci "odpadania" i przed chwila edytowaem post by o tym napisac. Nadal uwazam ze nie ma reguł odpadania aczkolwiek Rafał powinien zgasic troche ten szary. Reszta nalezy do "badaczy pisma" Ale sadze widząc jego dotychczasowe dokonania ze mu nie grozi obsuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ortodoksem modelarskim nigdy nie byłem, pewnie po części i z niewiedzy, ale mniejsza o to.

Jesli robię model, po prostu widzę go oczyma wyobraźni, wiele sobie wtedy dowymyślam, a prawdy nt. kurzu,obić, odcieni farb itd-jest tyle..ilu modelarzy.

Jeślibym wziął pod uwagę wszelkie za i przeciw- na zawszę pozostanę przy opcji SF.

 

Czy pod zimmem był nanoszony podkład-był

Jego kolor...no i tu może być wyjatek potwierdzający regułę, nieprawdaż?

44`,braki itd....to moje domysły, wymysły.

I jak dotąd, żadne opisy procentowo książkowe nie będa w stanie mi udowodnić- że powiedzmy partia 8 czołgów nie będzie się różniła kolorem-odcieniem(oczywiscie piszemy o warunkach 44`)

 

 

A tak na koniec, szarość sie sama tonuje-nie myśleliście chyba, ze na wagon postawę czysty czołg !?

Plułbym sobię w brodę,więc zacząłem:

DSCF9854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.w odpowiedzi na wątek Rafała

.a polecam jeszcze slużbę wojskową niebywszym...ona leczy ze wszystkich regulaminów i przepisów praktycznie.... Twoje podejscie mi odpowiada bo znam wiele dziwnych rzeczy z praktyki i tyle ode mnie w tym wątku. Sprawy dotyczace dróg zelaznych bedę na privie załatwiał. Howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.a polecam jeszcze slużbę wojskową niebywszym...ona leczy ze wszystkich regulaminów i przepisów praktycznie....

 

 

popieram serdecznie polecam amatorom mocnych wrażeń i facetom którym życie sprawiło kłopot ,olać przepisy popieram , jednocześnie prosimy "zieloni naprzód' weterani chcą walczyć a nie ginąć ....zapraszamy kolego do pierwszego szeregu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie zrozum mnie zle ja zauwazam cpostepy w pracach tiger jest fenomen.... ale mam pytanie

 

uparlem sie i kupoilem platforme atak z zywicy i cierpie 2 dni z rekowa w wodzie 80 stopni i czesci wycinam jak ktos zna lepsdzy sposob to ratujcie bo palce mi popuchly i pisac nie moge ))))

 

a co do mojego wczesniejszegfo komentarza to ogladam twoje rozne warszataty te tigery kurde kleisz jak mała fabryka podziwiam naprawde czekam z niecierpliwoscia na nastepne zdjecia

 

Używaj guzika EDYTUJ jeśli chcesz coś po chwili dodać w temacie! Interpunkcja i trafianie w guziki!

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym wycinasz konradkur? Bo najlepiej działać żyletko-piłką modelarską (np. CMK) - można w normalnej temperaturze.

P.S. Popraw na przyszłość interpunkcję i trafianie w klawisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za interpunkcje. (tiaaaa.... ) Wycinam sklapelem, ale elementy bardzo male, to troche strach. I w cieplej, juz nie goracej, wodzie wycinam i jest gitara. A jak moge poprosic, to jakiego kleju powienienem uzyc? Cyjanoakrylowy bedzie ok?

Edit:

Normalnie tego nie robimy (podkreślania na czerwono), ale chciałem pokazać, że przecinek i wielka litera to fajna rzecz.

I cyjanoakryl się nadaje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie jak brudzenie - wiadomo, co modelarz to inne. To mi siębardzo podoba ale...

... skoro po tanku jak i platformie ma chodzić tyle luda, to może warto jakoś pobrudzić dach wieży i górną cześc kadłuba - w końcu nikt butów przed wejściem nie wycierał, a "buty chodziły" po tym samym czym brudził się czołg. Planujesz coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda, kawał dobrej roboty. Może przemyśl tylko jedna rzecz-ciut zgasic te wytarcia kół - leciutki nalocik rdzy. Ostatnio byłem u znajomych i na podwórku przenocowywali jakąś maszynę drogową na gąsienicach, która robiła drogę w ich miejscowości. Jak się wtoczyła to wszystko się świeciło jak psu .... a rano jak wstałem to na tych elementach znajdował się cieniuteńki osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro po tanku jak i platformie ma chodzić tyle luda, to może warto jakoś pobrudzić dach wieży i górną cześc kadłuba - w końcu nikt butów przed wejściem nie wycierał, a "buty chodziły" po tym samym czym brudził się czołg. Planujesz coś takiego zrobić?

 

Ja co prawda nie Rafał, ale przytoczony tekst jest logiczny być może tylko dla jego autora. Rafał ma swoje "ścieżki" (zresztą jak każdy modelarz), w końcu przecież to autor wie najlepiej, co mu się podoba i do osiągniecia jakiego efefktu dąży .

 

P.S. Były już "Achy i ochy" nad Twym kotkiem, więc się tylko po cichu dołączam do chóru / loży fanów .

 

P.S. 2 To cały czas warsztat, a sądząc po stopniu przybrudzenia całości "brudzingowanie" nie ominie i górenj płyty wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie Rafał, ale przytoczony tekst jest logiczny być może tylko dla jego autora.

Jeśli to jest niezrozumiałe dla Ciebie, co napisałem to szkoda - w skrócie chodzi mi o ślady chodzenia załogi po czołgu.

Rafał ma swoje "ścieżki" (zresztą jak każdy modelarz), w końcu przecież to autor wie najlepiej, co mu się podoba i do osiągniecia jakiego efefktu dąży .

Wiem o tym i niczego nie narzucam, a tylko pytam:

Planujesz coś takiego zrobić?

;-)

P.S. 2 To cały czas warsztat, a sądząc po stopniu przybrudzenia całości "brudzingowanie" nie ominie i górenj płyty wieży.

j/w - skoro to warsztat to pytam co będzie dalej robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię nie pierdzielę
-za przeproszeniem, padłem na cyce hahahaaaa

 

 

skoro po tanku jak i platformie ma chodzić tyle luda, to może warto jakoś pobrudzić dach wieży i górną cześc kadłuba - w końcu nikt butów przed wejściem nie wycierał, a "buty chodziły" po tym samym czym brudził się czołg. Planujesz coś takiego zrobić?

 

Jest,jednak nie mogę sie zdecydować z ustawieniem figur-namęczę się z odciskami,a póżniej któryś zad,skrzynia itp pozakrywją, więc to póżniej.

Dodatkowo, figurki mają być "ruchome", czyli jak kto chce i kiedy chce.

 

Może przemyśl tylko jedna rzecz-ciut zgasic te wytarcia kół - leciutki nalocik rdzy.

Celowo dałem ciemniejszy metalizer, ale dopóki nie skończę z pigmentami,gąsienicami nie mam co finalnie wykańczać kół- "oferta przyjeta do wiadomosci"

 

Ostatnio byłem u znajomych i na podwórku przenocowywali jakąś maszynę

Ostatnio robiłem coś najzwyklejszą szpachelką dla artystów, umyłem wodą(zapomniałem wysuszyć) i po pół dnia już był nalot, wiem o co chodzi.

 

Dzięki za kibicowanie, powiem Wam że się przydaje..bo dłubie, dłubie i efektów nie widać- jedynie dziś nieskończony tygrys, na nieskończonej platformie nieco mnie podbudowały....

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.