Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, ale gdzie tu standard ?

Fotki zrobione przeze mnie tego lata - odległość robienia zdjęć około 200m:

ResizeofP7288778.jpg

ResizeofP7288776.jpg

Średnice i kształty....to też na szybko, wisi w sieci:

p87_4012__00458_.jpg

p87_23x__00016_.jpg

p87-2024.jpg

hf308.jpg

 

 

Pomijając już fakty standardów, bądź ich brak.

Dokupiłem juz inne średnice żwirku, zmieszam z tym który był dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż napisałem, że kilkadziesiąt lat temu mogło to wyglądać inaczej. Dodatkowo brak określenia choćby przybliżonego umiejscowienia całej sceny daje ci niemal pełną dowolność kształtowania wyglądu toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tłuczeń na torach ma zasadnicze zadanie, ma równoważyć masę pociągu przejeżdżającego po torach. Drobniejszy tłuczeń, większa masa. Chodzi oto żeby skład na zakrętach lub w czasie hamowania nie przesuwał torowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w Rosji jest inny rozstaw szyn Cool

A czy My rozmawiamy o rozstawie szyn, czy tym co jest pod belami podkładowymi ew. na nich ?

Ten tłuczeń na torach ma zasadnicze zadanie, ma równoważyć masę pociągu przejeżdżającego po torach. Drobniejszy tłuczeń, większa masa. Chodzi oto żeby skład na zakrętach lub w czasie hamowania nie przesuwał torowiska.

Dokładnie, tłumaczyłoby to moje spostrzeżenia, że na odcinku 200m tłuczeń zmieniał się w szuter.

A tak mniej wiecej bedzie skalowo wyglądał mój "kamień"(który pomaluję)

ResizeofDSCF1066.jpg

 

Gdzieniegdzie uwidocznie go bardziej,a gdzieniegdzie w ogóle zniknie pod syfkiem - taki misz /masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w Rosji jest inny rozstaw szyn Cool

A czy My rozmawiamy o rozstawie szyn, czy tym co jest pod belami podkładowymi ew. na nich ?

 

no w sumie racja że o belach, tak błysnąć wiedzą nie można :P joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie początek w III Rzeszy, tory w Polsce, czy Rosji różnicy nie ma, wszędzie występuje różnorodność tego co pod nimi, jak i na nich(włączywszy czasy teraźniejsze).

Witaj Rafale nie iem jak to było te kilkadziesiąt lat temu w każdym razie, jeżeli chodzi o rosyjskie tory to ich rozstaw jest nieco większy niż w pozostałej części europy. Ale to nie ważne, bo już ktoś mnie wyprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafale nie iem jak to było te kilkadziesiąt lat temu w każdym razie, jeżeli chodzi o rosyjskie tory to ich rozstaw jest nieco większy niż w pozostałej części europy.

Z tego co sie orientuję, jest tak do dziś.

 

A tu, 2,40 tego samego..czyli tory,kamienie i deska:

ResizeofDSCF1069.jpg

A tu mała częsć z tych 2,40.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale ciężko takie coś obfotografować przy świetle żarowym.

ResizeofDSCF1073.jpg

Do tej pory jakoś to idzie.

Zrezygnowałem z "podkładu" zestawowego w ogóle, wolałem skład widzieć na czymś niższym.

Zakupiłem deskę, pomalowałem lakierobejcą, wymierzyłem środek, w/g niego zabezpieczyłem powierzchnie boczne, przykleiłem tory i tu zaczął się problem.

Wikol nie chciał mi trzymać kamieni w takim stopniu, w jakim ja to widziałem.Jeśli dałbym za gęsto wyszłaby papka oblepionych kamieni - z kolei mocno rozrzedzony nie trzymał ich w ogóle.

Rozpuściłem troche żywicy akrylowej i takim oto specyfikiem zapuszczałem kolejno "co belkę", na końcu psiknąłem całość kolorem wyjściowym - ciemnym brązem.

Teraz odkleiłem taśmę zabezp. by dokleić nieco cieńsze paski(także po długości) i tu postaram sie umieścić ziemię - bądź coś, co ma ją imitować.Pewnie jak zawsze skorzystam z tego, co mam pod nosem i za darmo - ziemia z budowy.

Niby niewiele, ale przy tej długości układania kamyczków,wymierzania,klejenia taśm, malowania nieco się schodzi, a efektów prawie brak....

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli nie ma co komentować bo wypisywać same: to jest wspaniałe, rewelacja itd. nie ma sensu

Dobrze, że Rafał wrzuci to potem do galerii (mam nadzieję) to się śpiewy w niebogłosy zaczną od nowa ;P

Rafale - jesteś my hero ! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, co do galerii to będzie ciężko, bardzo ciężko.

Zimno, często plucha więc z tą "dechą" na dworku niebardzo...

Postaram sie, coby toto wszystko choćby poglądowo opstrykać.

Jak mówiłem, tak uczyniłem - zamaskowałem kolejny pasek dla ziemi(wzdłużnie):

ResizeofDSCF1080.jpg

Tu znów zdjęcie wyrywkowe(na etapie schnięcia):

ResizeofDSCF1079.jpg

A tu przygotowania do powyższych czynności.

Ziemia/glinka z budowy, rozpuszczona żywica akrylowa, bitum, farby akrylowe.

ResizeofDSCF1077.jpg

A tu próbki testowe|:

ResizeofDSCF1075.jpg

Zrezygnowałem z koloru ziemi "oklepanego" brązu, na rzecz bardziej oliwkowo szarawego - i taka baza będzie wyjściem do dalszych zabiegów, ale o tym następnym razem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki - po prostu nieco zwolniłem, użyłem pędzli okrągłych i miękkich.

Zdałem sobię sprawe, że nie uda mi się ich wykonać na wyższym poziomie w kilka dni nauki, więc podszedłem do tematu jak do czołgu i w ten sposób je malowałem.

Wash scierałem nieco dokładniej tam, gdzie wpada więcej światła i to chyba tyle.

Teraz skompletowałem sobie prawie całą potrzebną mi game kolorów Vallejo MC i popróbuje innych technik, za czas jakiś.

 

Wracając do deski.

Po wyschnięciu ziemi, zacząłem wpierw zalewać rdzą torowiska używając olei i pigmentów.

Po tym etapie naniosłem inszych odcieni ziemi i zafixowałem.

ResizeofDSCF1112.jpg

ResizeofDSCF1111.jpg

ResizeofDSCF1109.jpg

Gdzieniegdzie widać mocno ostrzejsze plamki, te zbledną gdyż powstały w procesie fixowania(sa mokre)

Był u mnie Paweł, na konsultacji i.....dyskutowaliśmy o roślinności/trawie.

Rzekł, by z niej w ogóle zrezygnować, ja natomiast obstawiam gdzieniegdzie kępki traw - a co Wy myślicie?

Jeśli nic lepszego mi nie wpadnie do głowy biore się za wyślizganie powierzchni szyn na styku z kołami i....KONIEC !..uffffffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.