Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki.

Zobrazowanie etapów dwa i trzy, z trójkalogu.

Co im zrobiły kurz, sadza, popioły, które w owych czasach dość często zalegały na torowiskach:

ResizeofDSCF1008.jpg

ResizeofDSCF1007.jpg

ResizeofDSCF1006.jpg

Zdawałoby sie, ze to sensu nie ma, takie krzykliwe, różnorodne.

Jednak o samych pigmentach nalezy pomyślec juz na etapie samego malowania modelu.Często i gesto lepiej dać coś bardziej wyraziscie farbą,a póżniej tonować pigmentami.

Kolory się ładnie zgryzą i nie będzie już takich drastycznych róznic, co zobrazuje etap trzeci.

A oto on - co im zrobiły stare smary/oleje,nowe- swieże ( i jaki miały wpływ na poprzednie warstwy)

ResizeofDSCF1011.jpg

ResizeofDSCF1009.jpg

Tu, wsiąknęły,zabarwiły to, co zrobiła im woda z etapu trzeciego jak i drugiego, gdzie transparentnie je zakryły.

Chyba mi się udało ?

Kolej na stół, kolejne porcje olei i pigmentów.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydało się ? Very Happy

a nie widać? ;)

btw thx.

 

Ukończyłem ostatni większy model, w troszkę inny sposób zdewastowałem odeskowanie aniżeli w czteroosiówce.

Tu więcej roztartych smarów,płynów i wszystkiego, co mogło kapać z transportowanych pojazdów.

I wiecie co, odstawiłem ja na bok ...ogarnęła mnie jakas taka pustka...zdałem sobię sprawe, że chyba uda mi sie to wszystko zrobić.

Spojrzałem na pierwszą stronę tego eseju, zapowiadało sie tak niewinnie...

No nic, model:

ResizeofDSCF1023.jpg

ResizeofDSCF1022.jpg

ResizeofDSCF1021.jpg

ResizeofDSCF1020.jpg

ResizeofDSCF1018.jpg

ResizeofDSCF1017.jpg

ResizeofDSCF1014.jpg

 

Zajmę się teraz rzeczami malutkimi typu skrzynki, szpargałki, może gdzieniegdzie jakieś łańcuszki, pomyśle nad kolejnymi figurkami.

pozdrawiam

 

p.s. Konrad,pytałeś czy moga stac 2 sztuki na wagonie.

Zerknij na to zdjęcie,tam za Tygysem i to na 4 osiówce !

http://i300.photobucket.com/albums/nn24/wodzik730/tiger/ScreenShot015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudzenie lory pierwszoklaśne.. natomiast drewniany pokład wyszedł ci cienko :]

na krawędziach między brzegiem wagonu a drewnem jest szpara.. przez co widoczna jest grubość desek :] a zaryzykował bym stwierdzenie, że nie były to deski tylko bloki drewniane o przekroju kwadratu :] przecież potężną masę musiały utrzymać..

sugerował bym albo szpachlowanie.. albo wymianę całego pokładu z desek na czyste drewno (patyczki do mieszania herbaty w M..D....... są idealne na szerokość - tylko przyciąć zaokrąglenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagonów już dość ;)

Co do deskowania, no niestety,tu znów mam odmienne zdanie.

Można zauważyć, że w niektórych wagonach podłoga była z 2 warstw.

Części stałej, być może i bele, ale raczej gęste kratownice(?), oraz części szybkowymienialnej/ścieralnej.

Deski były powichrowane, niektóre zapadnięte, niektóre uniesione:

to tak po szybce, "wisi" to wszystko w sieci:

dscn1486.jpg

c.jpg

dscn1454.jpg

dziwadla.jpg

x.jpg

A tu finalne potwierdzenie moich domysłów, wagon po "dzwonie":

1190409026.jpg

Wracając do generatorka.

Postanowiłem użyć nieco wyobraźni, trochę plastiku, drewna i wykonać skrzynkę dokręcaną do wagonów na czas używania szperacza.

Ja wyobraziłem ja sobie tak:

ResizeofDSCF1036.jpg

ResizeofDSCF1035.jpg

ResizeofDSCF1033.jpg

ResizeofDSCF1030.jpg

Z boku jest otwór, na wyciąganie kabli, a u góry mały kominek, z daszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deskowania, no niestety,tu znów mam odmienne zdanie.

Można zauważyć, że w niektórych wagonach podłoga była z 2 warstw.

Części stałej, być może i bele, ale raczej gęste kratownice(?), oraz części szybkowymienialnej/ścieralnej.

 

Jasne . Tony sprzętu . I tu może własnie byłoby dobre zaznaczyc na deskowaniu jakiś wpływ wjazdu zwierza na platforne . Jego i poprzedników.

Czyli jakis slad (koleiny?) mógłby powstac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha... prorok jestem?

że to Tiger zobaczyłem po wieży, nawet nie spostrzegłem że kadłub jakiś inny, a potem przeglądając sobie zdjątka w necie natrafiłem na tą wersje P i dopiero co ją poznałem (że coś takiego istniało)

za 2 min chodze tu i piszeta mi że to P lol

ale ta PANTERA to inna może jakieś oznaczenie wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstawia przemieszczanie się 653 Schwere Heeres Jagdpanzer Abteilung. Pierwsze nieszczęście to Panzerkampfwagen VI(P) SdfKfz 181, a drugie nieszczęście to PzKpfw V/PzKpfw IV - czyli pantera z wieżą od Panzer IV, w zasadzie robiły za czołgi dowodzenia z tego co pamiętam. Miałem przyjemność wykonać juz takie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze troche przesadzacie z tym co moglo jechac na jakiej platformie i w jakich gasienicach bo w wojsku sztuka to sztuka a w czasie wojny to juz wogole pewnie jechali po bandzie jak sie da.dojechalo to wszystko gra,sztuka jest sztuka.pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.