Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rafał całość robi powalające warzenie, ale ja nie o tym jakie robi wrarzenie chciałem napisać. Może po niewczasie ale pragnę donieść że po konsultacjach odbytych z moją babcią (tak tak babcią), która całe życie mieszka 100 m od torów kolejowych (to taka nieczynna linia która powstała w 1909 roku i w czasie II WW była wykorzystywana przez Niemców jako bocznica kolejowa) dowiedziałem się że w okresie wojny pod podkłady podsypany był żwir. Mieszka w poludniowej wielkopolsce wiec w tym czasie linie budowali Niemcy . Co do rođlin to tory w tym okresie byly pielone (nie bardzo wiem przez kogo ale wg zeznan tak bylo. W tej chwili tory i nasypy sa traktowane herbicydami lub kosa spalinowa.

pozdrawiam i obserwuje z podziwem.

 

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow, ale mam awarie klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zajęty pisaniem pracy licencjackiej a tu Rafał już finishował. Model, ba skład cudowny. Jednak największa frajdę by mi sprawiło zobaczenie go na żywca.

 

Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko wyraźnie na końcu zaznaczył, że to tylko fragment pociagu - czyli albo pół wagonu ostatniego, albo ostatni nieco wyjeżdzający z kadru ;) Bo chyba taki pociąg krótki nie jechałby z 1 tygrysem . Wykonanie super !!!!! Ja niestety nie ma miejsca na takie projekty i ostatnio wchodzę w skalę 1:48, która mnie zaskakuje, szczególnie dokładność AFV, bo w Tamiya trzeba nieco przeróbek robić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, imponująca robota, Rafale, szczerze gratuluję... Niestety,pociąg ma jedną poważną wadę, nie stoi u mnie w chałupie Pomiary mieszkania wskazują zresztą, że musiałbym rodzinę eksmitować - zresztą, może byłoby warto

I taka prośba - zrób fotoreportaż z transportu "kolejki" na miejsce docelowe... ciekawym zwłaszcza ujęć z pakowania tego wszystkiego do autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokół, wiekszość fotek,na jakich się opierałem to te, które można wygrzebać googlując.

Mi Lordzie, dziękować.

 

Niestety,pociąg ma jedną poważną wadę

Też ją zauważyłem, jeno na wspak...bo stoi u mnie w chałupie ;)( na szczęście kres tego niebawem)

I taka prośba - zrób fotoreportaż z transportu "kolejki" na miejsce docelowe... ciekawym zwłaszcza ujęć z pakowania tego wszystkiego do autka ;)

 

Nie omieszkam, jednak zbytnio ciekawe to nie będzie, kilka pudełek i deska;)

Powrót, ooooo powrót może być ciekawy...jednak kto wtedy o zdjęciach pomyśli...;)

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poczekaj poczekaj w marcu dojeżdża dostawa trumpka bedzie nowa lokomotywa spalinowa, gondola niemiecka i może wagon pancerny. To niewiem Rafale ale chyba tor z boku zaplanuj bo po długości to u sąsiada może sie za ścianą skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego modelu.

Mam tylko jedną uwagę: Tygrys stoi w taki sposób, że żaden kolejarz by się nie odważył z nim ruszyć.

Nienaruszalna zasadą było umieszczanie Tygrysa centralnie między wózkami, żeby równomiernie obciążać oba wózki.

 

P.S.

Chciałem przedstawić skan oficjalnej instrukcji, ale odłożyłem CD z nią w jakieś bezpieczne miejsce - " żeby nie zginęła " - ślad po niej zaginął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego modelu.

dzieki.

 

Mam tylko jedną uwagę: Tygrys stoi w taki sposób, że żaden kolejarz by się nie odważył z nim ruszyć.
model czołgu był ustawiany pospiesznie, ale patrząc na fotki pojazdy stoja bardziej na środku wiec tomko10,słuszna uwaga - dzięki

 

 

Konrad, na razie to marzy mi się Karl "Ziu"- Warszawa - Wola 44`

Mam wszystko - pojazd ładujący pociski, Karla,kronikę, pomysł...tylko miejsca brak.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dacze pod warszawa postawic, ew. do MWP wstawiac jako eksponaty (vide ostatnia dioramka).

 

Na poważnie naprawdę czekanie na fotkę składu ciągnie się niemiłosiernie (coś jakby te okresy w których nie miałeś zapału do lepienia wagoników)

 

to teraz idziesz w Warhamera czy wracasz do pancerki?:)

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartel_alek :

ja w sumie nigdzie nie "idę" - zawsze lepię to, na co mam ochotę ;)

 

Składy pojechały beze mnie na docelowe miejsce, brak czasu dał się we znaki.

2 sprawa, to brak miejsca w domu do naświetlenia..itd( przy tak dużym modelu, to nielada wyczyn)

Z resztą, w relacji warsztatowej widać poszczególne pozycje...więc nic straconego ;)

 

 

musisz dacze pod warszawa postawic, ew. do MWP wstawiac jako eksponaty (vide ostatnia dioramka).

heh, pomimo moich psot z modelami, obawiam się, że byłby to najlepiej odrestaurowany eksponat .

Prawdopodobnie latem, jak zawitam na dłużej wśród mazurskich jeziorek, wezmę aparat i popstrykam wężowi fotki.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.