Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę ograniczony czas na modelowanie, ale dziś dotarły tory i grzebnąłem w figurkach( będą dalej obracane):

ResizeofDSCF1049.jpg

ResizeofDSCF1047.jpg

I zrobiłem siatkę dla figuranta

Oczywiście będzie dużo większa, ta to tylko próbka - jednak nie będą mi już latały farfocle od siaty, przypadkowo to "usidliłem", nie muszę kupować verlindenowskich i mogę stosować dowolnie - postrzępioną bądź z lamówkami

ResizeofDSCF1044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mędrkuje trochę nad torami/podkładem.

MDF - za ciężkie

Gipskarton - za ciężki, obawiam sie także, że pod wpływem moich zabiegów(głównie namaczanopodobnych) może sie rozciapciać...ogólnie nie pasuje mi, za ciężki - jak wspomniałem

Styrodur - za gruby, choć lekki/problem z kształtem ponad 2 metry na max 20cm szer.

Polistyren - jak wyżej

Karton - za miękki, grubość idealna/ możliwość dowolnego cięćia kształtu(szybkość)

Podkłady trumpka - chyba najwłaściwsze rozwiązanie.

Po sklejeniu usztywniam złączenia od spodu.

Producent przewidział by podkłady wklejać od spodu - jednak mnie sie to nie widzi gdyż "odlew" tłucznia/szutru jest ....no jest i tyle.

Ja przemyślałem to inaczej, -powklejam belki od góry, tak, bym mógł dosypac mnie odpowiadających skalowo kamieni.

Tu kawałek próbny, niestety chyba nieco za spore jeszcze sa te kamienie, ale już odsiałem przy pomocy babcinego durszlaka( w którym ongiś na ganku stały pyzy, cała sień nimi pachniała...mhm..) do odpowiadających mnie rozmiarom.

ResizeofDSCF1055.jpg

ResizeofDSCF1054.jpg

ResizeofDSCF1053.jpg

Co myślicie o tej kolorystyce?

Dać bardziej ciemnej czy rozjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, na pewno nic nie rozjaśniaj. Miejscami na tłuczniu można nawet porobić jakieś większe ciemniejsze (wpadające nawet w czerń) tłuste plamy po jakichś nieczystościach z pociągów. Podkłady - może tak udało by Ci się Rafale wyciągnąć prześwitujący z pod tego brudu ciemniejszy kolor smołowanego drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli można bym dał może jakieś palmy piasku z tego co sie orientuje to lokomotywy używały piasku i wody.Wody wiadomo do czego a piasek to niewiem, ale z tego co słyszałem był potrzebny. Jaśniejsze plamy dadzą troche kontrastu chyba warto decyzja oczywiście twoja Rafale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego a piasek to niewiem

 

Do hamowania. Parowozy posiadały pojemniki z piaskiem, umieszczone da górze kotła. Od tego pojemnika były pociągnięte rurki, które biegły do każdego z kół. W momencie zaistnienia potrzeby nagłego, awaryjnego hamowania spuszczano ten piasek na obręcze kół. Piasek wchodził między koła a hamulce, zwiększając tarcie i tym samym skuteczność hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fotke ale nie wiem jak to mogło wyglądać jak były lokomotywy parowe. szyny1.jpg

Należy też pamiętać że kolor jest ciemniejszy gdy jest mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hamowania. Parowozy posiadały pojemniki z piaskiem, umieszczone da górze kotła. Od tego pojemnika były pociągnięte rurki, które biegły do każdego z kół. W momencie zaistnienia potrzeby nagłego, awaryjnego hamowania spuszczano ten piasek na obręcze kół. Piasek wchodził między koła a hamulce, zwiększając tarcie i tym samym skuteczność hamowania.

Tak samo zresztą ma większość dzisiejszych tramwai, co do kolorystyki to ja bym Rafale pośrodku torów zaciemnił a koło każdej z szyn rozjaśnił bardziej w kolorze tych piasków, o których mowa ale zrobisz według Swojego uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga. Rafale, to powinien być sam tłuczen mniej więcej o tej samej wielkości ziarna bez tego "błotka". Tak to bardziej przypomina glinę. Jeśli nawet jakiś piach tam był to został wypłukany przez deszcz. W kwiaciarni można kupić takie okruszki szkła do wsypywania do wazonów. Są ostrokrawędziste i już przesiane. Idelane do natychmiastowergo zastosowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fotke ale nie wiem jak to mogło wyglądać jak były lokomotywy parowe.

Należy też pamiętać że kolor jest ciemniejszy gdy jest mokro.

To co przedstawia zdjęcie to nowe tory (po wymianie tłucznia). Stary powinien być moim zdaniem taki jak zrobiłeś lub "nieco" ciemniejszy no chyba że skład stoi na nowej bocznicy. Plamy oleju jak najbardziej powinny być jeśli to bocznica kolejowa, czasem pociągi stały na bocznym torze kilka dni (no przynajmniej te cywilne).

to powinien być sam tłuczen mniej więcej o tej samej wielkości ziarna bez tego "błotka". Tak to bardziej przypomina glinę. Jeśli nawet jakiś piach tam był to został wypłukany przez deszcz.

Też racja ja jestem za ostrymi krawędziami ale to nie plebiscyt więc zrobisz jak zechcesz. Choć na bocznicy różny "syf" wala się po torach. Tak czy inaczej trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany po co ja sie odzywałem z tym piochem mi chodziło o to że może sie z worka rozsypało albo coś takiego. Plamy żółtego piachu są dla kontrastu widziałem ok str 40 tego tematu linki do zdjęć z Poznania i tam były fajne podkłady wydaje mi sie Rafał sam zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akiś nieśmierdzących specyfików

mam taki jeden, ale to też niezdrowe -"Warszawianka":D

Reszta się prześciga w zapachu(tak to ujmując)

 

Co do kamieni.

Odsiałem, jak wspomniałem wcześniej i ten tłuczeń już jest ok.

Co do piachu /ziemi - jest/ nie ma - po prostu zrobię różnie(jak to w naturze)

Kolor wyjściowy będzie ciemniejszy

 

Jeśli chodzi o "posypkę" dla kwiatów, byłem w 2 kwiaciarniach - brak

 

Szlifuje reszte dziur w torach, posklejałem podkłady(zdjecia nie robię, nie zmieści się w kadrze) - od spodu usztywniłem ramkami z plastiku - porobiłem niby kratownice, coby zesztywniało

Pomalowałem bazowo podkłady,

 

Dzięki za odzew i porady

dłubiem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czas pozwoli,może w sobotę podskoczę do w/w/ sklepów - dzięki za info.

Kiedyś, niedaleko hali banacha był sklepik, ale podobno już zlikwidowany(?)

Po odsianiu, te kamyczki wyglądaja tak:

ResizeofDSCF1061.jpg

ResizeofDSCF1059.jpg

ResizeofDSCF1058.jpg

ResizeofDSCF1056.jpg

Jeśli te w sklepie nie będą mi odpowiadały, to te posiadane przeze mnie odsieję w 2 etapach, by były jeszcze bardziej różnorodne wielkościowo(jednak teraz chyba jest już ok ?).

Oczywiście wszystko, włącznie z figurką to jeszcze surowy stan.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, pod podkłady polecam to:

http://jur-met.win.pl/sklep/product_info.php?cPath=&products_id=2402

dostępne w kolejkowym na wilczej od ręki, albo w parowoziku na metro świętokrzyska

 

Ten szuter będzie miał raczej za małe rozmiary ziaren (są przystosowane do skal poniżej H0-1:87 to chyba da max. 2mm), może się nadać jako dodatek, te kamyczki co dał Rafał wyglądają odpowiednio.

Co do malowania torowiska to powinno być jeszcze brudne na czarno od popiołów które się sypią z popielników parowozów podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy inaczej do sklepu postaram sie podjechać.Co do kamieni, wezmę mniejsze kamienie w akwarystycznym i zmieszam z tymi w stosunku 2 do 1 na korzyść mniejszych i wtedy już powinno być perfekt.

Moja "kratownica" nie zdała relacji, przy długości 2,40m cała konstrukcja dalej mocno "pracowała" - więc poszedłem po piankę budowlaną, napuściłem od spodu wrzucając aluminiowe profile narożne w część środkową podkładu/nasypu. Ładnie urosło, podciąłem nadmiar i teraz już jest znośnie sztywno.

Szlag mnie trafił, bo te łaczenia które poszpachlowałem ładnie się rozeszły :/

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, niedaleko hali banacha był sklepik, ale podobno już zlikwidowany(?)

sklep jest na rogu grojeckiej i bitwy waszawskiej,dawniej pod patronatem mirage teraz jako odzial WCM ale raczej nie widzialem tam zadnego asortymentu kolejkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czas pozwoli,może w sobotę podskoczę do w/w/ sklepów - dzięki za info.

Kiedyś, niedaleko hali banacha był sklepik, ale podobno już zlikwidowany(?)

Po odsianiu, te kamyczki wyglądaja tak:

ResizeofDSCF1061.jpg

...

Jeśli te w sklepie nie będą mi odpowiadały, to te posiadane przeze mnie odsieję w 2 etapach, by były jeszcze bardziej różnorodne wielkościowo(jednak teraz chyba jest już ok ?).

Oczywiście wszystko, włącznie z figurką to jeszcze surowy stan.

 

pozdrawiam

Za duży ten tłuczeń wygląda. Połowę mniejszy lepiej by wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.