Skocz do zawartości

HMMWV M1151A1w/B1 - Jednostka Wojskowa AGAT - 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przedstawiam skończony w listopadzie minionego roku model Humvee M1151A1w/B1 należący do gliwickiej Jednostki Wojskowej AGAT. Model bazuje na zestawie Academy 13415.  Bazuje, bowiem część elementów została wymieniona bądź dodana. Wieżę O-GPK wymieniłem na GPK pochodzącą z zestawu Bronco CB35080, dodałem żywiczne koła DEF Model, dorobiłem od podstaw opancerzenie spodu pojazdu i klimatyzatory w nadkolach, a karabin M2 podebrałem z modelu M-ATV RFM, lekko go waloryzując. Poprawiłem kilka mniejszych lub większych błędów, dorobiłem trochę detali charakterystycznych dla naszych pojazdów, takich jak oznaczenia priorytetu drogowego, światła pozycyjne na masce,  przednia osłona typu kangur, osłony reflektorów, wysoki chwyt powietrza itd. Przedni grill wraz z reflektorami oraz całą ramę przednich szyb wykorzystałem wcześniej w TYM modelu, więc koniecznym było zastąpienie tych elementów częściami z konwersji na M1151 od Legend Productions. Malowanie jak zawsze pędzlem, Humbrolem 102. Zdjęcia mogłyby być lepsze, ale w obecnych warunkach oświetleniowo-sprzętowych jest najlepiej jak się dało.

 

Pozdrawiam!

Konrad

0.thumb.JPG.f02d161c548b5a8b236d36600a9127f2.JPG

 

2.JPG.df86cea25a45d8c479e57fdcc6c55fb8.JPG

 

3.JPG.3067003b4cc7b6236ce61665dd76331c.JPG

 

4.thumb.JPG.9b2efce3746e17124b42de168af3c293.JPG

 

5.JPG.015b38fd83c5799edc2fe6e4a51cad5b.JPG

 

6.thumb.JPG.c52e1e45d8ad0783465dce7517fc4550.JPG

 

7.JPG.322afdc1a7e59dc2e0b01528a951d48e.JPG

 

8.thumb.JPG.8e1035778498dee9f4e3b009c2477519.JPG

 

1.thumb.JPG.987487ad9294c4b4e346fbf88fc7ecb5.JPG

 

9.thumb.JPG.23b0fb17148592b2aa03a0a69cdc0a57.JPG

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje.

Czyścioch ale skoro bez podstawki to pasuje. 

Jestem jak zawsze pod wrażeniem opanowania pędzla. Zero smug, baranka czy innych farfocli. Master!

No i jednostka skoszarowana kilometr ode mnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, R_Mazzi napisał:

No i jednostka skoszarowana kilometr ode mnie 🙂

To już wiem kto będzie polował w okolicy na wyjeżdżający sprzęt 😁

 

3 godziny temu, piotrkur napisał:

Czy oznaczenie "II" na osłonach gunera coś znaczą?:hmmm:

Tak, to oznaczenie numeru pojazdu, przydatne dla załogi, która wracając np. po szturmie na budynek wie, w którym wozie zająć miejsce. 

 

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

klasyka gatunku, kolor idealnie dobrany z oryginałem. Wszystkie szczegóły masakrycznie dokładne. Wielkie brawa !!!!!

 

Dzięki, ten był robiony byle nie leżał dłużej w pudle. Ale za w przyszłości dostanie bardzo podobnego brata, tym razem na wypasie i z innej, wiadomej jednostki 😁

 

Dzięki za pozytywny odbiór! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bulik58 napisał:

Oni sa na miejscu szkolnego pulku czolgow chyba?

W sumie to na 100% nie wiem. Na pewno ich logo widnieje na bramie koszar przy Andersa. Stąd moje założenie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zderzak napisał:

Malowanie jak zawsze pędzlem, Humbrolem 102

 

Się chwali 👍. Możesz napisać jaki lakier użyłeś na koniec ?

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bulik58 napisał:

Na pierwszej czy na drugiej bramie jadac od miasta?

Na pierwszej jest godło i tablica obok. Przy drugie tylko tablica a przy trzeciej (tej od parkingu) nie ma nic 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hello napisał:

 

Się chwali 👍. Możesz napisać jaki lakier użyłeś na koniec ?

Pozdrawiam Hello

Lakier daję od pewnego czasu w sprayu, wychodzi chyba najlepiej, chociaż dawno temu pod pędzel testowałem tylko Pactrę, która później dawała taki sam efekt co woda. Ten model zacząłem szprejować Gunze TopCoat Flat, jednak już na początku skończyła mi się puszka i model pokryłem do końca jakimś lakierem z Empiku, dokładniej Stamperia Matt Finish Spray:wojo:.

 

7 godzin temu, patrykd napisał:

Bardzo ładnie. Trochę za czysty. No chyba, że na paradę się wybierał 

Dzięki, nie lubię mocno brudzić każdego modelu, zwłaszcza, że docelowo Humvee stanie na zbiorczej podstawce i najwyżej wtedy będę brudził wszystkie na jedno kopyto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona zagląda mi teraz przez ramię i powiedziała :

" Fajny ten samochodzik , taki nie wypaćkany 👍" . Gdy dodałem , że to Humbrol i pędzel , to usłyszałem ;

" to po co Ci te nowe farby i aerografy ?" 

Od siebie dodam , że olejne farby , dobrze położone mają po prostu kolor . Prawdziwy samochód czy czołg też ma kolor . Tak z grubsza . W Twoim wykonaniu wyszło znakomicie 👍👍🙂🙂 .

Pozdrawiam Hello

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujący model. Bardzo ładnie zbudowany - przeróbki siadły jak złoto a przynajmniej ja jako laik nie widzę co nie jest częścią zestawu. Bardzo fajnie prezentuje się też karabin a szczególnie skrzynka z amunicją. No i że zmalowany pędzlem to też szacun! Mimo, że czysty i bez gry świateł to bardzo mi się podoba.

 

W dniu 7.01.2022 o 19:30, Hello napisał:

Moja żona zagląda mi teraz przez ramię i powiedziała :

" Fajny ten samochodzik , taki nie wypaćkany

To już jest chyba taka nacja... Dla mojej żony mój samochód jest zawsze za brudny. Co ja poradzę, że lubię weathering 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.