Skocz do zawartości

RWD - warsztat zbiorczy.


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli administracja nie będzie miała nic przeciwko, chciałbym założyć warsztat ,,zbiorczy" samolotów RWD, tzn:

5, 5 bis, 6, 9 ( tu będzie kombinowanie) dwie 8 (pzpr) i nieśmiertelnej 14 czyli Czapli.

Może dołączy do tej gromadki jeszcze  13?

Mam do dyspozycji zestawy ZTS i  IBG.

Kolega @KayFranzwyraził wstępnie zainteresowanie wykonaniem kalek na egzemplarz RWD 9 J. Bajana tzn. SP-DRD ( może też ABC? )  pod warunkiem oczywiście że zbierzemy odpowiednią ilość chętnych.

Projekt o tyle ambitny że wykonawca trochę niezrównoważony pod tym względem.

Czas na wykonanie? Chciałbym do końca roku pańskiego 2022...16436513258332041037863742676038.thumb.jpg.2c3f619c22fc3ddc0be8cc704f49c377.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, myszaty napisał:

wykonawca trochę niezrównoważony

Takich nam potrzeba! :wariat:

A jak stan wyprasek tych RWD-6?

Starsze wypusty praktycznie są nieosiągalne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan grafik elegancko to pokazał :piwo:

1 minutę temu, sianko napisał:

Ja chyba poczekam na ...

no weź napisz coś więcej

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Grzes napisał:
43 minuty temu, sianko napisał:

Ja chyba poczekam na ...

no weź napisz coś więcej


Cicho... O niczym nie pisz.
Ci, co zrobią teraz, z tego co jest, będą już mieli zaklepany Expert Level.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KayFranz napisał:


Cicho... O niczym nie pisz.
Ci, co zrobią teraz, z tego co jest, będą już mieli zaklepany Expert Level.

Otóż to, najwyżej zaopatrzą się jeszcze w junior set do składzika. 

A co by było gdyby tak kartonówkę przeskalować do 72, istotne elementy utwardzić w żywicy i zespolić z nieśmiertelnym zestawem ZTS Plastyk🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Oj, czyżby ktoś się znowu odważył pójść w polskie konstrukcje..? 😃

 

Z mojej strony też planuję kilka polskich konstrukcji na ten rok m.in RWD-6, Sokoła, czy PZL-42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sianko napisał:

A co by było gdyby tak kartonówkę przeskalować do 72, istotne elementy utwardzić w żywicy i zespolić z nieśmiertelnym zestawem ZTS Plastyk

Coś podobnego chodziło mi po głowie przy czapli, z tym że chciałem wręgi powycinać na cnc w hipsie i okleić, ale orurowanie z pręcików okazało się zbyt wiotkie by utrzymać poszycie.

I utknęło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żywica to nawet nie jest konieczna. Można nasączyć karton cyjanoakrylem i robi się z niego twardy surowiec.  Jakiś czas temu popełniłem Bydgoszczankę w 72 - z kartonowych listewek 0,4 × 0,4 nasączonych CA, tak samo też wykonałem stójki i kratownica była całkiem sztywna.

Bydgoszczanka_04.thumb.jpg.24cb8d43b5ea6f63db930f0828e66afd.jpg
Chociaż nie na tyle, żeby przeżyć inteligencję ekipy przeprowadzkowej...

Żebro centralne też było z kartonu nasączonego CA:

DSC_5204.thumb.jpg.2049ef8324c7a7dbe5496bcbbb47bda2.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KayFranz napisał:

Ta żywica to nawet nie jest konieczna. Można nasączyć karton cyjanoakrylem i robi się z niego twardy surowiec.  Jakiś czas temu popełniłem Bydgoszczankę w 72 - z kartonowych listewek 0,4 × 0,4 nasączonych CA, tak samo też wykonałem stójki i kratownica była całkiem sztywna.

Bydgoszczanka_04.thumb.jpg.24cb8d43b5ea6f63db930f0828e66afd.jpg
Chociaż nie na tyle, żeby przeżyć inteligencję ekipy przeprowadzkowej...

Żebro centralne też było z kartonu nasączonego CA:

DSC_5204.thumb.jpg.2049ef8324c7a7dbe5496bcbbb47bda2.jpg
 

No i masz babo placek, a myślałem, że na coś genialnego wpadłem. Co do CA to mi już uszami wyłazi...nie ma jeszcze czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do końca roku, to ja bym może RWD-8 spróbował - ale jeżeli można to poprosiłbym o podpowiedzi co by tu w sprawie skrzydła zrobić, żeby nie wyglądało głupio... Ta krawędź lotki pomiędzy żeberkami... A może ktoś ma żywiczne skrzydło na sprzedaż?

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sianko  - bez problemu, jestem co najwyżej początkujący amator 🙂 sporo wybaczam swoim ???hmmm wytworom?? 🙂

fun przede wszystkim...

A 6 zacznę zaraz po tej 8, bo muszę przemyśleć zaczętą 5, starsza wypraska okazała się mieć lekko zwichrowany kadłub. Od  początku coś mi nie grało z oszkleniem teraz wiem co....

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.