Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, przyszedł czas na to, co jest dla mnie nemesis wręcz- maskowanie oszklenia do malowania uszczelek itd. Wczoraj zrobiłem też kolejne testy z barwieniem szyb, i chyba w końcu załapało- szkiełka dostały niebiesko zieloną tintę bez zmatowienia. Ten sukces uczczę dzisiaj rumem - tak wiem, to nie jest prawilny trunek dla pancerniaków, i pomimo, że nie sklejam łajb, to mam czasem taki marynarski sentyment. Zdrówko panowie !

16446934086112451302246723837305.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taśme 3m niebieska w Castoramie. Oklejasz szybkę, czymś tępym ale cienkim przejeżdżasz po krawędziach aby taśma tam złapała ale trzeba uważać żeby jej nie rozciąć potem bierzesz skalpel w dłoń i szybka pod światło i powoli tniesz. Zawsze tak robię i się sprawdza. Fakt że trzeba nabrać wprawy. Nie wiem jak jest z mengiem ale chyba podobnie jak zvezda że uszczelka jest odlana z bokiem pancerza. Więc defacto cienki pędzel i ja malujesz na black a potem od środka szybka do wklejenia. Ew można kupić maski o ile są? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, SnajperTBG said:

Kup taśme 3m niebieska w Castoramie. Oklejasz szybkę, czymś tępym ale cienkim przejeżdżasz po krawędziach aby taśma tam złapała ale trzeba uważać żeby jej nie rozciąć potem bierzesz skalpel w dłoń i szybka pod światło i powoli tniesz. Zawsze tak robię i się sprawdza. Fakt że trzeba nabrać wprawy. Nie wiem jak jest z mengiem ale chyba podobnie jak zvezda że uszczelka jest odlana z bokiem pancerza. Więc defacto cienki pędzel i ja malujesz na black a potem od środka szybka do wklejenia. Ew można kupić maski o ile są? 

 

tak mam taką. nawet sobie zrobiłem taki sprzęcik, że tne dwie maski jednocześnie, nie mniej jednak obarczone jest to jakimiś niedoskonałosciami. fakt - zewnętrze uszczelki są odlane z kadłubem ale wewnętrzne są na szybach, trochę inna sytuacja z tymi do drzwi  - od wewnątrze szybę trzeba pomalować kolorem "interior". chyba jestem zbyt leniwy na ciecie tego samemu 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Paint Marker  Tamiya i po prostu bez większych kłopotów malujesz boki szyb. Są i czarne i srebrne, tylko.... są mało wydajne, szybko się zużywaja...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj leniwe prace na warsztacie. Wkleiłem oszklenia kabiny i drzwi bocznych. Nie wklejam szyb przednich gdyż ranty na których są osadzone powinny być zielone, wymaskuje sobie od środka taśmą a szyby wkleję dopiero po skończonym malowaniu całości. Przymierzyłem pierścień mocujący wieżę od środka i jednak jest za szeroki - wadzi o akcesoria wewnętrzne- po drobnych przeróbkach zastosuje ten mocowany oryginalnie. Powoli upada też moja koncepcja malowania wieżyczki jako osobny komponent - będę musiał ja zainstalować do malowania bo po złożeniu całej budy q całość nie ma jak wkleić tego pierścienia mocującego (bardzo źle dojście i ryzyko że zakleję wieże na stałe klejem CA a chciałbym aby była ruchoma. 

1644964096377593170445187157732.jpg

16449641538323718317406080577084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos: "..tak było faktycznie, czy to taka wariacja na przykładzie wieszanych w Rosji dywanów/gobelinów na ścianie. .." to jest zwyczaj także w Polsce czy w Niemczech. Pierwotnie służył do "ocieplania " ścian" później dekoracja/wskaźnik zamożności. W części kuchennej na takich "deczkach" (z niemieckiego   koc=Decke  czyli deczka  )  sentencje dotyczące pana Boga czy gościnności.  W domach starszych + starszych osób nadal funkcjonuje, zwłaszcza w terenach mniej zamożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mandrivecs said:

Zasadniczo to "zamiast" zestawowych... Chyba, że coś nie halo z wymiarami...

Zamiast nie ma szans - przednie zestawowe mają taki rancik więc albo pod szybki albo trzeba przerobić istniejace tak żeby wkleić na nie te z skp. Tylne światła, szperacze bez problemu idą zamiast tych zestawowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, bulik58 said:

Nie wiem czy to przypadek ale na tym zestawie u gory chyba widze numer 233014  i taki sam numer ma Tigr ale ze Zvezdy 

image.jpeg.a96ea1c6c923adaab60c680d49294b0f.jpeg

 

233014 to typoszereg starszego Tigera

233015 to tiger "M"

 

233014 to nie numer zestawu tylko model pojazdu

 

oba mają takie same przednie lampy ( a przynajmniej w zestawach Menga)

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.