Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

49 minutes ago, SnajperTBG said:

Oezechu500 wygląda elegancko :) co do gniecenia blaszek polecam się zaopatrzyć w zagniatarke np Trumpetera taka najmniejsza i będzie problem z głowy :) a jakiego kleju ca używasz ze nie zostawia białych śladów po sklejeniu? 

Samo zaginanie to jeszcze jakoś przejdę, ale zwijanie tulejek mi nie idzie. Brak białych śladów chyba wynika z tego aktywatora co używam (albo nalot nie wychodzi od razu). Smaruje nim punktowo miejsce klejenia (jest bardzo lotny) a CA daje na element, przeważnie jedno podejście bo łapie błyskawicznie. Na ten moment wygląda na to, że CA schnie na przezroczysto 

16440986957297827084118666626823.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, bulik58 said:

Zewnetrznie to chyba zbyt wielkich roznic nie ma? Mam na mysli zaczepy do wyposarzenia

Generalnie te blaszki to zestaw "exterior". Różnic nie wiele, wygląda na to, że 233115 ma mniej detali na zewnątrz niż 233114 (jakieś takie daszki nad drzwiami, pozatym naliczyłem jeden uchwyt mniej na burtach), zestaw ma sporo blaszek do waloryzacji karabinu, którego notabene nie montuję. Wszystkie zaczepy są dokladnie takie same 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że linka metalowa wygląda lepiej. Pytanie retoryczne, czy ona jest tak powyginana w czasie jej użytkowania, czy to próba uzyskania zwisu. Ta lina to nie sznurek, zwisać nie będzie, jest na tyle sztywna, że ja sobie daruję takie zabiegi w swoich modelach. Widziałem komentarze typu czemu lina odstaje i takie tam, ale to przecież kawał stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, copycat said:

Zgadzam się że linka metalowa wygląda lepiej. Pytanie retoryczne, czy ona jest tak powyginana w czasie jej użytkowania, czy to próba uzyskania zwisu. Ta lina to nie sznurek, zwisać nie będzie, jest na tyle sztywna, że ja sobie daruję takie zabiegi w swoich modelach. Widziałem komentarze typu czemu lina odstaje i takie tam, ale to przecież kawał stali.

Na tym zdjęciu tylko ją przymierzyłem bez większego przykładania do tego uwagi. Patrząc na zdjęcia Gaza to nie jest ona prosta i układa się między klamrami 

Screenshot_20220206-140818_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Evildead said:

Żadnym expertem od lin nie jestem, mądrzyć się także nie zamierzam :) , na ostatnim też miałem z tym gigantyczne problemy, ale pewnie o ten zwis bardziej chodzi

16441512662625481645579178607803.jpg.4c748a93288bd06e349f39fcb5ed970c.jpg

Tak jak mówiłem, linka wrzucona na zaczepy do przymiarki, bez żadnego większego układania, nawet jej nie dociąłem na długość tylko podwinąłem pod budę. To jest rzecz którą będę się zajmował na końcówce budowy bo do malowania ją ściągnę- tak samo jak graty na drugiej burcie, łopatę, piłę, siekierę. Chill out People;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna solidna dniówa z gazem. W zasadzie skończyłem blaszk, te zawiasy okien będą mi się śnić po nocach. Nie jestem zadowolony z efektu. Podmieniłem dwa uchwyty liny na klamry aby było zgodnie z rzeczywistością. Dokleilem chlapacze, oraz płyty od spodu, wycieraczki, klamry pod maską, łańcuch przy haku. Zrobiłem podkładki stabilizujące wieże aby nie latała luźno, dokleiłem resztę uchwytów na budzie, szperacze, snorkela, mocowanie zapasowego koła. Odpuszczam ruchome drzwi tylne bo te blaszki są tak kruche, że zawias wytrzyma dwa otworzenia - drzwi będą otwarte na stałe. W zasadzie zostały już tylko granaty dymne, drzwi i wciągarka z tyłu ale nad nią spędzę trochę czasu bo chce dodać na nią linkę. Koła i farby w drodze, mialem nadzieję dzisiaj podkładować ale odpuszczam po takiej całodziennej nasiadowie, ani to nie będzie przyjemne ani dobrze zrobione. Fura drobnicy do malowania osobno rośnie. Do zakupu zostały szekle, resztę materiałów, farb i drobiazgów do podstawki mam.

20220206_204508.jpg

20220206_204527.jpg

20220206_204535.jpg

20220206_204637.jpg

16441773142685256766923034831324.jpg

20220206_204544.jpg

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pamiątkowe zdjęcie i czas na podkład. Te dwie połówki kadłuba to elementy na których zawsze testuje sobie wheathering i wszelkie siuwaksy, przyszedł czas na nową powłokę na nich. Standardowo w ruch idzie czarny surfacer. Nawet się nie spodziewałem, że będzie aż tyle drobnicy przy tym niepozornym gaziku

20220207_144909.jpg

20220207_145133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozacko wygląda :) i ta wieża 😍 Aż sobie chyba takiego Tigra sprawie i będzie 4 Tigr w kolekcji 😈A podkład to gunze? 

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.