Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas zastanawiałem się czy go kupić, ostatnio zdarzyła się okazja więc kupilem. Miał trafić "do magazyny" ale zacząłem dłubać, trochę szkoda, ze pusty, ale skleja się na razie doskonale, dużo wypychaczy, te w środku szpachlowałem ale w sumie niepotrzebnie bo poza fotelem kierowcy i dysponenta reszta jest próżna.

Co do pokazania, mam słaby aparat i za każdym razem jak coś wystawiam to słusznie mnie inni krytykują.W sumie  zapytam jutro syna, jak ma aparat to wystawię. Pierwotnie miał być Tigr Zvezdy ppanc, ale "przeważył" ten nowy zakup i nie wytrzymałem ...

Jest też trochę "świeżych" zdjęć, więc za jakiś czas będzie w czym wybierać, dość ciekawe mają te nowe znaki na drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, chorąży said:

Całkiem fajnie, teraz filtr ??

 

lekka modulacja zieleni i wash w kolorze sepii. Po tych krokach rozważę co dalej. Nie chce go ściemnić zabardzo zanim nałożę lakier bo on ściemni wszystko dośc mocno i nie będzie już odwrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, copycat said:

Opony prawa strona tył na przód. Czy te czarne plamy nie powinny być na granicy kolorów? Ze swojego T-90 zapamiętałem taki wzór, jeżeli są inne chciałbym wiedzieć.

 

Kółka są na razie założone byle stał, z tym czarnym co masz dokladnie na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1646249761435535508893036125994.jpg

Patrząc np tu, lewy dolny róg, plama na środku zielonego, poniżej szyby dwie plamy z lekkim prześwitem żółtego pomiędzy czarnym a zielonym. Ja się trzymałem zasady czarny na granicy żółtego i zielonego. Jeśli tak można to spoko, będę wiedział na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, copycat said:

1646249761435535508893036125994.jpg

Patrząc np tu, lewy dolny róg, plama na środku zielonego, poniżej szyby dwie plamy z lekkim prześwitem żółtego pomiędzy czarnym a zielonym. Ja się trzymałem zasady czarny na granicy żółtego i zielonego. Jeśli tak można to spoko, będę wiedział na przyszłość.

 

Ok, wiem o co chodzi. Generalnie tak, ale widzę, że są drobne wyjątki- np to zdjęcie- nie zawsze ta czarna plama pokrywa dokładnie  "styk" kolorów. Oczywiście nie ma tak dużych prześwitów jak na moim modelu. 

Screenshot_20220214-005748_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pomazałem washem, nie zmywałam go jakoś hiperprecyzyjnje bo porobiły się takie fajne mikro zacieki i mi się podobają. Jutro zrobię podmalowki tam gdzie to konieczne i maszyna dostanie satynę. Zaczynam się zastanawiać nad kolorystyką podstawki i jakim kolorem go ukurzyc żeby wszystko nie zlało się w bezkształtną kupę 

16462658026586392115704653467259.jpg

16462658486526531390727420923401.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rhinoceros napisał:

A propos, kupy... A widziałeś zdjęcia z kilku ostatnich dni takich pojazdów? Bardzo inspirujące!

 

Zdjęcia z ostatnich dni ? Tam raczej pojazdy mają jednolity kamuflaż,  ewentualnie białe, literowe oznaczenia na drzwiach,

przypominam, że to jest forum Modelarskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wash w lewych przednich drzwiach masz? Końcówki wyrzutników grantów ? Sam nie jestem mistrzem z washem, ale tu chyba jeszcze można popracować. Spójrz tez na felgę lewego przedniego koła- chyba kolor opony tam masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Załamka, sprawdziłem koła - źle pozakładane opony, sprawdzałem to trzy razy przy składaniu kół i oczywiście walnąłem się. Położyłem lakier na model i powychodziła kasza... oba błędy nieodwracalne.  Chyba faktycznie będzie wersja "spalona"

Edytowane przez orzechu500
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwowo. Połóż jeszcze raz lakier błyszczacy. popracuj z wyraźnym, równym washem. Jak będzie ok, to pryśniesz werniksem, albo jeszcze raz błyszczacym i pobawisz się błotem, zaciekami, olejami. Przestań sie mazać- temat do uratowania

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.