Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, chorąży napisał:

 

Zdjęcia z ostatnich dni ? Tam raczej pojazdy mają jednolity kamuflaż,  ewentualnie białe, literowe oznaczenia na drzwiach,

przypominam, że to jest forum Modelarskie.

Napisałem o tym, jakie ślady obcowania z naturą obecne są na podwoziach i nadwoziach pojazdów Tiger. Pomijam kamuflaż.

Wiem, że jest to forum modelarskie- od wielu lat.

Proszę czytać ze zrozumieniem, a fobie pozostawić innym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawie go na kilka dni, i tak lakier który na niego położyłem potrzebuje kilka dni żeby uzyskać pełna twardość. Ta kasza czy co tam jest to wynik kamuflażu bo standardowo robie sobie wszystkie zabiegi na złomie obok i na nim powłoka jest gładka. Mam figuranta do zmęczenia i kolejny projekt z synem typowo dla rozrywki.  Dzięki Panowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rhinoceros napisał:

Napisałem o tym, jakie ślady obcowania z naturą obecne są na podwoziach i nadwoziach pojazdów Tiger. Pomijam kamuflaż.

Wiem, że jest to forum modelarskie- od wielu lat.

Proszę czytać ze zrozumieniem, a fobie pozostawić innym.

Skoro tak to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to model autobusu szkolnego, a figuranci to nie skauci jadący do lasu, chrust zbierać. Tylko wiemy co i po co, na co mamy tak bliski przykład. Nie zapominajmy o tym. Też mam go w planach i powtórzę to co pisałem przy t-90, jest plan niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, copycat said:

Nie jest to model autobusu szkolnego, a figuranci to nie skauci jadący do lasu, chrust zbierać. Tylko wiemy co i po co, na co mamy tak bliski przykład. Nie zapominajmy o tym. Też mam go w planach i powtórzę to co pisałem przy t-90, jest plan niestety.

Dokładnie. Mam 3 projekty o tej samej tematyce w kolejce, to że sklejam takie modele nie znaczy, że solidaryzuje się z działaniami tego kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza, że zaśmiecam wątek ze świetnie budowanym modelem.

 

Przepraszam, bo może czytam bez zrozumienia, ale odnoszę wrażenie że gdybym opublikował relacje z budowy Rosyjskiego modelu to najpierw powinienem się wytłumaczyć, że absolutnie nie solidaryzuję z działaniami tego kraju. Odnoszę wrażenie, że powinienem się  wstydzić z tego powodu, że sklejam model Rosyjskiego pojazdu. Co to za niedomówienia ?

Proszę wyprowadźcie mnie z błędu, a jeżeli nie i mam rację, to wnoszę aby Moderator/Administrator usunął moje konto z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, chorąży said:

Przeprasza, że zaśmiecam wątek ze świetnie budowanym modelem.

 

Przepraszam, bo może czytam bez zrozumienia, ale odnoszę wrażenie że gdybym opublikował relacje z budowy Rosyjskiego modelu to najpierw powinienem się wytłumaczyć, że absolutnie nie solidaryzuję z działaniami tego kraju. Odnoszę wrażenie, że powinienem się  wstydzić z tego powodu, że sklejam model Rosyjskiego pojazdu. Co to za niedomówienia ?

Proszę wyprowadźcie mnie z błędu, a jeżeli nie i mam rację, to wnoszę aby Moderator/Administrator usunął moje konto z tego forum.

Coś jest w tym co piszesz, pojawiają się dziwne komentarze przy budowach/galeriach ruskiego sprzętu. Staram się to ignorować i nie wdawać w dyskusje. Jesteśmy na forum modelarskim, o budowie modeli, nie ważne czy mają swastykę, sierp i młot, gwiazdę itd na sobie. Tego się trzymam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chorąży napisał:

Przeprasza, że zaśmiecam wątek ze świetnie budowanym modelem.

 

Przepraszam, bo może czytam bez zrozumienia, ale odnoszę wrażenie że gdybym opublikował relacje z budowy Rosyjskiego modelu to najpierw powinienem się wytłumaczyć, że absolutnie nie solidaryzuję z działaniami tego kraju. Odnoszę wrażenie, że powinienem się  wstydzić z tego powodu, że sklejam model Rosyjskiego pojazdu. Co to za niedomówienia ?

Proszę wyprowadźcie mnie z błędu, a jeżeli nie i mam rację, to wnoszę aby Moderator/Administrator usunął moje konto z tego forum.

Daj spokój, widzę, że wiesz, o co chodzi.

Nie "fo:bip:" się!

Większość z nas jest tutaj po to, aby podglądać techniki modelarskie i budować coraz ciekawsze repliki. Każdy ma jakieś poglądy i sympatie.... Szanujmy się nawzajem!

A model powstaje niczego sobie.

Pozdrawiam i pozostaję z życzliwością!

PS

Dlaczego, jak piszę o fochu, wyskakuje mi :bip?

Edytowane przez rhinoceros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Położyłem drugą warstwę satyny i kasza znacznie uciekła. Jeszcze jedna warstwa i powinno się mocno zniwelować, jednak zanim to zrobię to na drzwiach pojawią się oznakowania. W weekend na spokojnie - mamy 3 figurantów do wymalowania z młodym ( zakończenie wallkerbulldoga) i zaczniemy sobie budować mengowskiego pickupa z wieżyczką od BMP, mlody się uparł, że ma być camo w kolorowe szlaczki a ja jakoś się nie opieram specjalnie więc szykuje się w miarę szybki dwu weekendowy projekt rozrywkowy 😉

Screenshot_20220305-001459_Chrome.jpg

Edytowane przez orzechu500
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger dostał znaki inwazyjne - siły przerzucane z Krymu.  Z jednej strony wyszło fajnie, z drugiej tak sobie.Położyłem kolejna warstwę lakieru i kasza zniknęła. Pozostały do naprawienia koła, idealnie oba, opcja minimum to przynajmniej przednie. Pozyskałem również gadżet do podstawki z Agtomu. Powoli klaruje mi się wizja kolorystyczna podstawki a co za tym idzie brudzingu. 

20220305_211656.jpg

20220305_211702.jpg

20220305_212017.jpg

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, mandrivecs said:

Dobrze idzie. Oznaczenia Z na drzwiach to malunki (od ręki, szablon) czy kalki? Jeśli kalki to skąd?

 

Oznaczenia to taśmą i aero, troche za rzadka farba i powychodzily poszarpania. Kolejna lekcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczeniami na drzwiach się nie przejmuj. Co maszyna ma inaczej - najczęściej z ręki sprayem/pistoletem malarskim nanoszone. Jak przejrzysz zdjęcia z inwazji zobaczysz, że każdy "uj na swój strój" z tymi oznaczeniami.  Fajnie wygląda ten Tigr.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 22:49, orzechu500 napisał:

Położyłem drugą warstwę satyny i kasza znacznie uciekła. Jeszcze jedna warstwa i powinno się mocno zniwelować, jednak zanim to zrobię to na drzwiach pojawią się oznakowania. W weekend na spokojnie - mamy 3 figurantów do wymalowania z młodym ( zakończenie wallkerbulldoga) i zaczniemy sobie budować mengowskiego pickupa z wieżyczką od BMP, mlody się uparł, że ma być camo w kolorowe szlaczki a ja jakoś się nie opieram specjalnie więc szykuje się w miarę szybki dwu weekendowy projekt rozrywkowy 😉

Screenshot_20220305-001459_Chrome.jpg

 

Zajrzyjcie tu https://www.scaledracula.com/the-improvised-warfare-painting-and-weathering-2/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.