Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Z grubsza kalki położone, odstawiam do porządnego wyschnięcia by ocenić gdzie trzeba poprawek. Na dziś zamykam warsztat - żmudna robota, wytężanie wzroku, muszę dać odpocząć plecom.

20220312_170911.jpg

20220312_170925.jpg

20220312_171704.jpg

20220312_171715.jpg

20220312_171711.jpg

Edytowane przez orzechu500
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurant miażdży - cała pracochłonność procesu kalkowania munduru w pełni odwdzięczyła się w niesamowitym efekcie końcowym. Kamizela, buty i cieniowanie kominiarki też super. Jednym słowem sztos!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, TAW said:

Figurant miażdży - cała pracochłonność procesu kalkowania munduru w pełni odwdzięczyła się w niesamowitym efekcie końcowym. Kamizela, buty i cieniowanie kominiarki też super. Jednym słowem sztos!

Dzięki to mega budujace, zwłaszcza, że odkładałem figurantów na bok przy każdej podstawce usprawiedliwiając się brakiem umiejętności. Ten figurant przeleżał od maja... Pomalowałem może z 3 figurki w życiu i za każdym razem efekt był taki, że nadawały się do tego żeby przywalić im obicia, rdze i błoto 😉 obejrzałem ostatnio Martina jak malował figurki na zasadzie pokrywania glazem i w końcu zaskoczyło. Co do samej figurki to brakuje mi wykończenia oczodołów ale są tak małe, że nawet ich nie widzę dobrze na żywo. 

Edytowane przez orzechu500
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak zwanym międzyczasie i wykorzystując to, że miałem już aerograf w ruchu to zrobiłem maly eksperyment na moim zasłużonym dla nauki modelarstwa kadlubie od F6F ktory zawsze maluje równolegle z modelem. Testowałem kolorystykę kurzenia i sprawdziłem kilka wariantów kolorystycznych. Mam wbity w glowie koncept który zakłada, że Gaz będzie ubłocony ciemnym błotem które będzie mieć jasne, przesuszone krawędzie. Sprawdziłem kilka wariantów z 3 kolorów- buff z tamki, earth yellow rc030 i raf dark earth rc287.  Jeden testowany wariant to wyjście z buffa na szerszej powierzchni i stopniowe zawężanie ściemniając kolory, efekt nieciekawy. Następnie wykluczyłem buffa i zrobiłem to samo z pozostalymi kolorami, lepiej ale dalej nie to. Konkluzja i wnioski są takie, że potrzebuję ciemniejszego koloru ziemi to raz, a dwa to, że będę musiał zbudować odrobinę faktury pod takie brudzenie. Z założenia model nie ma być jakoś bardzo utytlany - nadkola, koła i może tak do wysokości 1/4 - 1/3 drzwi. Dodatkowo z testow kilka wniosków: 

Po pierwsze primo, te nakrętki od AK to jakaś porażka, są chyba celowo tak zrobione, żeby nakrętka się sklejała ze słoiczkiem, w Mr hobby jest takie wgłębienie gdzie farba się zlewa zapobiegając rozlaniu na powierzchnie styku z gwintem 

Po drugie primo FA180X to bardzo fajny sprzęt, moje główne narzędzie pracy to procon 0,3 ale ten FA jest  naprawdę porządnym aerografem. Gdyby tylko dało się w nim cofać powietrze do zbiornika jak w proconach to byłoby już mega super 

Po trzecie primo jako, że bawię sie w modelarstwo w tym tysiącleciu od niedawna to właśnie skończyłem swoją pierwszą 400ml butelkę płynu do czyszczenia sprzętu. Czy to należy uczcić dobrym bourbonem?

16472081063802258089994295291528.jpg

16472081247635384301959544189741.jpg

16472081548273917094158887481194.jpg

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę Gaza zacząłem na początku lutego, liveresin zamówiłem mniej więcej w tym czasie, na kilka tygodni przed tą barbarzyńską inwazją.Dlugo się zastanawiałem jak modelarsko wyrazić swój sprzeciw wobec tego co się dzieje na Ukrainie, bezsensowny rozlew krwi... operacje wojskowe bezpardonowo wymierzone w ludność cywilną. Mam drogowskaz, mam kilka napisów które wymaluje na elementach podstawki ale to raczej wyrażenie poglądu antyruskiego a nie ogolnego sprzeciwu wobec przemocy... Dlatego od dzisiaj kazdy karabin, broń ręczną będę malował na kolor różowy aby pokazać jak bezsensowna jest ta przemoc...

16472222156149060407120508810948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kałacha prawdopodobnie ak-74m to za muszką utnij ten drucik bo go tam nie ma. Od lufy idzie kolanko gazowe bez połączenia z muszką. A i czemu ten akacz jakiś taki upaprany jakby w składzie cegieł leżał? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, SnajperTBG said:

Jak masz kałacha prawdopodobnie ak-74m to za muszką utnij ten drucik bo go tam nie ma. Od lufy idzie kolanko gazowe bez połączenia z muszką. A i czemu ten akacz jakiś taki upaprany jakby w składzie cegieł leżał? 

Dzięki za wskazówkę, poprawie. Co do koloru to jest on pomalowany na różowo, pisałem troszkę wyżej dlaczego 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach nawiązania do różowego AK to tak to wygląda z literą Z. W ramach ciekawostki oczywiście.

Używanie w Polsce symbolu "Z" - znaku wojsk rosyjskich i proputinowskiej propagandy wojennej - jako wyraz aprobaty dla działań zbrojnych Rosji w Ukrainie może stanowić przestępstwo. 
W zależności od sytuacji eksponowanie znaku "Z" będzie przestępstwem pochwalania wszczęcia lub prowadzenia wojny (art. 117 § 3 k.k.), a także propagowania ustroju totalitarnego lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych (art. 256 § 1 k.k.). 
Proputinowskie "Z" trzeba obecnie traktować analogicznie do nazistowskiej swastyki. 
👉 Przestępstwa dopuszcza się nie tylko ten, kto własnoręcznie np. "na sobie" prezentuje zakazany symbol w ramach wspierania agresji wojennej, ale także ten, kto przekazuje zdjęcia, nagrania czy grafiki zawierające przestępczą Zetkę, w celu wspierania zbrodniczego reżimu.
Przykładowo, przestępstwem będzie udostępnienie propagandowego filmu z ludźmi formującymi literę ZET, ze słowami pochwały lub w kontekście jednoznacznie świadczącym o zamiarze aprobowania tego typu działań, nawet jeśli nie są to bezpośrednio słowa chwalące wojnę/konkretne zbrodnie wojenne. 
Dobrym przykładem penalizowanego w Polsce wyeksponowania symbolu "Z" była sytuacja z ceremonii medalowej gimnastyków sportowych, podczas której reprezentant Rosji wystąpił w stroju z przyczepionym symbolem "Z" na piersi*. 
👉 Była to sytuacja oficjalna, tuż po zaatakowaniu Ukrainy przez Rosję, a zawodnik był jednoznacznie kojarzony z danym państwem mimo zakazu eksponowania flagi narodowej nałożonego na Rosję i Białoruś. 
👉 Symbol "Z" został przez zawodnika celowo przyczepiony do koszulki w miejsce flagi narodowej, jako wyraz solidaryzowania się z działaniami zbrojnymi własnego państwa w Ukrainie. 
👉 Sytuacja była tym bardziej rażąca, że na podium obok Rosjanina znalazł się także zawodnik Ukrainy. Zachowanie rosyjskiego sportowca miało więc charakter celowy i demonstracyjny. 
Dla tego typu sytuacji przewidziana jest w Polsce karalność używania symboliki "Z", dziś już jednoznacznej w kontekście zbrodni wojennych popełnianych przez reżim Putina w Ukrainie.
Dogmatycznie należy dopowiedzieć, że pokazywanie symbolu "Z" w ramach działalności dziennikarskiej czy edukacyjnej/naukowej (dokumentowanie zdarzeń, podawanie informacji, analiza znaczeń) nie jest karalne. 
Nie są też zakazane neutralne filmy czy bajki o Zorro czy też powstałe wcześniej logotypy firmowe, zawierające literę "Z". Są one chronione jako znaki, które nie promują zbrodni putinowskich w Ukrainie. 
Jeśli jednak "Zet" pojawi się w charakterystycznym kontekście, określanym przez polski Kodeks karny mianem "propagowania" (totalitaryzmu, czyli państwa rosyjskiego pod rządami Putina) bądź "pochwalania" (wojny napastniczej), staje się ono zakazane, a czyn zaczyna być przestępstwem. 
__________

Chyba się zgodzimy, że modelarstwo jest (może być) działalnością edukacyjną, tak więc chyba paczek z prowiantem nie będziemy musieli Tobie przysyłać

 
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.