Skocz do zawartości

SU-122-54, MiniArt 1:35


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, orzechu500 napisał:

Tutaj porównanie, ten przy ogonie to 135

20220214_005932.jpg


Przy ogonie tzn ten ostatni III? Bo jak tak, to taki jak dla mnie za żywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe zdjęcie - wzornik do wyboru "ruskiej" zieleni... 😉 

 

Wybierz, który Ci się podoba i "leży" i... maluj. Z drobną poprawką, że te poniżej są pewnie bardziej wysmotruchane niż powinny być na Twoim SU. :) 

0zielony.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamil K. napisał:

Standardowe zdjęcie - wzornik do wyboru "ruskiej" zieleni... 😉 

 

0zielony.jpg

 

No coś w tym stylu 😀 bo jeśli chodzi o kolor pojazdów z okresu zimnej wojny, to ciężko jest o jakiś konkretny.

Nawiasem, powyższe zdjęcie i nie tylko to, jest powszechnie znane i dość dobrze pokazuje, jak można pobawić się z malowaniem i dlatego też ja, nigdy sztywno nie trzymałem się konkretnych wytycznych, bo j/w 😎

Inna sprawa, że kolorów właściwych na tym zdjęciu, stosowanych przez ruskich w różnym czasie i przez różne zakłady produkcyjne, tak naprawdę podobno jest bodajże 3-4. Reszta odcieni, to kwestia okresu w jakim były te pojazdy eksploatowane i w jakim regionie, co miało wpływ na jego płowienie i zużycie.

Tak, czy inaczej Kamil dobrze Ci sugeruje, wybierz sobie jakiś odcień i maluj :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vieh_san napisał:

@Kamil K. Hahahahha :haha:xD to wiele ułatwia, a wręcz wygląda jakby ruscy z premedytacją mieszali te farby.

Jednakowoż myślę, że ułatwia, bo jeśli nie odlecisz w jakieś totalnie pastelowe kolorki, to czego byś nie wymalował, to trudno będzie się przyczepić. 😉

 

Ja na przykład wolę malować w zieleniach wpadających bardziej w błękit lub jakiś przepalonych jasnych oliwkach a'la kolorki z byłej Jugosławii. Ciemne lub wpadające pod brąz/pomarańcz/khaki zielenie (jak większość na powyższym zdjęciu) mi się nie bardzo podobają i źle mi się to maluje. 

 

Dlatego też moim osobistym faworytem z fotki jest wóz 2-gi od lewej w 2-gim rzędzie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dzisiaj idę na dobę, a w piątek mam dniówkę, po farbę pojadę jutro, ale malowanie muszę odłożyć na później. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać się za gąsienice. Pomalowałem je na czarno, potem po obejrzeniu na yt Rinaldi Studio zrobiłem tak: za pomocą gąbki popaćkałem gąsienice 3 kolorami, użyłem antracytu i jakiś dwóch coraz jaśniejszych szarych mocno rozcieńczonych wodnych akryli, które dodawane są do zestawów revella. Jak do tego to w sam raz ;D potem popsikałem też mocno rozcieńczonym red brown, a na to dałem brązowo czerwonawy łosz. Pojazd jeździł po mieście, więc wydaje mi się całkiem prawdopodobne, że mógł rozjechać jakieś czerwone cegły, poza tym jest trochę szarości. Następnie poprzecierałem elementy ołówkiem. Na tę chwilę wygląda to tak. Jeszcze będę musiał zrobić przetarcia na tych "szpicach" (nie mam pojęcia jak to się nazywa) co trzymają gąsienice w linii no i ślady po kołach. Natomiast po zamontowaniu oczywiście dojdą pigmenty i delikatne zabrudzenia od ziemi, także to nie koniec ;D

 

IMG20220223150920.thumb.jpg.3776743f38c09fa8ccdf137eb7901a7e.jpg

IMG20220223150926.thumb.jpg.f0f239bc30b4ff259f23698662a55ce8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę teraz mogłem przysiąść i zrobiłem coś co ma robić za preshading. Do tego użyłem czarnego i żółtego koloru. Zobaczy się co z tego wyjdzie.

 

IMG20220228185602.thumb.jpg.9b3d2024dbfcee64acfecae423333de0.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vieh_san napisał:

Dobra, trochę teraz mogłem przysiąść i zrobiłem coś co ma robić za preshading. Do tego użyłem czarnego i żółtego koloru. Zobaczy się co z tego wyjdzie.

 

Wyglada smakowicie już teraz. Może trochę odważniej bym z żółtym szedł, bo zniknie pod zielonym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Klapouch napisał:

Wyglada smakowicie już teraz. Może trochę odważniej bym z żółtym szedł, bo zniknie pod zielonym. 

No tak obserwuję właśnie jak kładę bazowy kolor, ale najwyżej będę rozjaśniał potem jeszcze. Na pewno będę to miał na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza farba na górę poszła. Góra ma jedną mniej warstwę farby niż reszta, dlatego te cieniowanie jest wyraźniejsze. Ogólnie, będę musiał myślę, że z jeszcze jedną cienką warstwę położyć na całość i lufę. Wcześniej robiłem jeszcze karabin, z którego jestem w miarę zadowolony, zobaczę jak się będzie z resztą komponował, a potem zdecyduję czy coś z nim dalej robić. Jutro idę na rano do pracy, więc więcej na razie nie zrobię.

 

IMG_20220228_221752.thumb.jpg.f430625b22040002ffbf6913435f6225.jpg

 

IMG_20220228_221620.thumb.jpg.3ec445a837c9b79de8636c3554caaeab.jpg

 

IMG_20220228_221600.thumb.jpg.21b36ddc478ccf05a9091ca60c99d83f.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Vieh_san said:

@orzechu500 Jeśli chodzi o to czy dobrze się składa go to tak, jest masa detali o ile mogę się na ten temat wypowiadać, bo to jednak jest mój pierwszy model w 1:35.

Oczywiście mój telefon żyje swoim życiem, miało być napisane "fajny model!" Budowę podglądam regularnie, widzę że fajnie zdetalowany - karabin wygląda kozacko 

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje mi się, że wszystkie kolory bazowe położyłem. Pomalowałem piłę, łopatę, ten pokrowiec z tyłu, łom i klakson. Czy coś jeszcze powinno mieć inny kolor niż całość? (Fragment gąsienicy na przodzie jeszcze dojdzie) Co teraz? Mam robić łosza? Czy najpierw zadrapania? Potem brud rozumiem.

 

IMG_20220302_171318.thumb.jpg.8c2dc2b26337c95a4123679720834931.jpg

IMG_20220302_171252.thumb.jpg.f59dad35d9b21fcd1cc538b3e4a706f0.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Vieh_san napisał:

 Co teraz? Mam robić łosza? Czy najpierw zadrapania? Potem brud rozumiem.

 

IMG_20220302_171318.thumb.jpg.8c2dc2b26337c95a4123679720834931.jpg

IMG_20220302_171252.thumb.jpg.f59dad35d9b21fcd1cc538b3e4a706f0.jpg

Brud na końcu wiadomo, reszta jak komu pasuje, ja np robię pin wash , a później obicia gąbką, pędzlem

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś przypadkiem rozjaśnić trochę od góry lufy z przedmuchiwaczem , i miejscowo trochę błotników? Nie wiem też, choć pewnie Miniart podaje tam kolor bazowy, czy obudowy lamp, w których są ich klosze nie powinny być czarne, klakson też.

 

i-bJvgKsR-X2.jpg

https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/Artillery/Self-Propelled/SU-122-54/Walkaround/

 

Ja wiem, że powyższy egzemplarz, jest muzealnym, ale jako ciekawostkę można by tak pomalować, co by przełamać tę wszechobecną zieleń 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.