Skocz do zawartości

SU-122-54, MiniArt 1:35


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Rafał B napisał:

Nie myślałeś przypadkiem rozjaśnić trochę od góry lufy z przedmuchiwaczem , i miejscowo trochę błotników? Nie wiem też, choć pewnie Miniart podaje tam kolor bazowy, czy obudowy lamp, w których są ich klosze nie powinny być czarne, klakson też.

 

i-bJvgKsR-X2.jpg

https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/Artillery/Self-Propelled/SU-122-54/Walkaround/

 

Ja wiem, że powyższy egzemplarz, jest muzealnym, ale jako ciekawostkę można by tak pomalować, co by przełamać tę wszechobecną zieleń 😉


Klakson mam przemalowany, no myślałem nad tymi lampami, ciężko mi stwierdzić po zdjęciu oryginału czy faktycznie były czarne. Lufa wydaje się ciemniejsza od reszty, ale te rozjaśnianie to jest kwestia do przemyślenia.
 

vb79yy1hhtr71.thumb.jpg.0960ffc2ab8f9f7f5b82b75a0bdb2039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to trzeba nałożyć błyskol (lakier błyszczący) ale to już chyba masz za sobą bo się błyszczy - przynajmniej tak na zdjęciach wygląda. Najbezpieczniejsza metoda wg mnie to potem kalki i zabezpieczyć je lakierem - może być błyszczący lub satynowy a potem zdrapki, wash i brudzenie. Ale jak widać metody są różne 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, TAW napisał:

Najpierw to trzeba nałożyć błyskol (lakier błyszczący) ale to już chyba masz za sobą bo się błyszczy - przynajmniej tak na zdjęciach wygląda. Najbezpieczniejsza metoda wg mnie to potem kalki i zabezpieczyć je lakierem - może być błyszczący lub satynowy a potem zdrapki, wash i brudzenie. Ale jak widać metody są różne 😉

Jest satyna teraz, kalek chyba nie będę używał, bo tylko numer jest i myślę, że lepiej mi to wyjdzie odręcznie. Bedą jeszcze pasy inwazyjne, ale je będzie trzeba namalować po obijaniu, a przed brudzeniem + ewentualne lekkie obcierki na pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał ze zdjęcia osłony lamp miał raczej w kolorze bazowym, co widać choćby po pokrywie na lewej lampie (prawej patrząc od przodu).  Dlatego wspomniałem o przełamaniu monotonni 😉

3 godziny temu, Vieh_san napisał:

Lufa wydaje się ciemniejsza od reszty...

To raczej złudzenie, bo ani chybi jest w tym samym kolorze, co reszta pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to działo dostało pasy inwazyjne malowane po nocy w polu, belkę i ogniwa na przodzie. Tak to wygląda teraz.

IMG_20220303_165232.thumb.jpg.0d0226f1201352afc389bf0f7a88d36f.jpg

IMG_20220303_165314.thumb.jpg.8590e9ea6c5d8bd7d8efc01fc0ddebcd.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, do tej pory robienie modelu przebiegało w miarę standardowo. Teraz zaczyna się jazda bez trzymanki ;D Poszedł wash i zacieki. Następnym krokiem będzie brudzenie, nie będzie nie wiadomo jakie, bo tu raczej pojazd poruszał się po drogach utwardzonych, ale trochę ziemi tu i tam na pewno się ostało. To samo z kurzem itp. Ogólnie na tych zdjęciach nasycenie kolorów jest większe niż w rzeczywistości, ale jak zmniejszę je w telefonie tak żeby bardziej przypominało rzeczywistość to rozmiar jest za duży żebym mógł je dodać tutaj.

 

IMG20220306150007.thumb.jpg.2f1c829e624cb71fc61718d40c5588c5.jpg

IMG20220306150028.thumb.jpg.4d1ec57f937dbab941a99097ee7a5d24.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę szybko rozmiar zdjęcia można zmniejszyć w paincie, prawym myszy następnie  zmień rozmiar do iluś tam procent np 50 i patrzysz wielkość jpg, za dużo starty na jakości nie będzie jak za dużo nie zmniejszysz

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobra zakombinowałem z imgur i spróbuję wrzucić tutaj.

 

https://i.imgur.com/fof8prw.jpg

bgSbT86.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało brakowało a bym zapomniał o numerach... Ale są i poszedł matowy lakier. Teraz będziemy kurzyć i brudzić.
https://i.imgur.com/U7Qtjue.jpg

bmWnLwa.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś zapomniałem ;D Ogólnie może dzisiaj uda się skończyć, ewentualnie jutro jak po pracy będę miał chwilę. Gąsienice są, brud jest, teraz formowanie lin, światełka, zdjęcie maskowania z peryskopów i będziemy kończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję, zarówno za uczestnictwo w warsztacie jak i obserwowanie. Model skończyłem i zapraszam do galerii.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.