Jump to content

Radełko


cudi
 Share

Recommended Posts

Czołgiem!

Od jakiegoś czasu szukam tzw. radełka (cokolwiek to znaczy) czyli narzędzia do robienia nitów do 1/72. Z porównań chyba najbardziej pasowałoby mi z RB productions, bo rosie the riveter na fotkach wydaje się robić dosyć kwadratowe nity. Ma ktoś pomysł gdzie można je dostać w kraju??? Narzędzie niby proste, ale dostępne są tylko trumpetera albo revella z kołem takim jakby młyn miały obracać :D Próbowałem też z excel'a ale nawet najmniejsze jest dalej za duże tj. za duży odstęp między otworami 😞    

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, sjr napisał:

Wygląda fajnie :) Nie orientujesz się czy można to w kraju gdzieś dostać??? Mam jakieś takie awersje zawsze do kupowania z ali...  :D

Link to comment
Share on other sites

Nie no, RTR miaąło takie które robiło dwa rzedy w odległosci np1mm. Odpowiednio sie dystansowało podkładkami chyba. 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za takie teoretyzowanie, kiedy jeszcze nie mam tych nitowadeł, ale jakbym miał sobie takie coś zrobić. To żebym mógł ustalić czy nity mają iść równo czy naprzemiennie, to wkleiłbym cieniutkie blaszki/ ewentualnie plasterki hipsu (mogłyby okazać się za miękkie) w takich miejscach, żeby po złożeniu zęby kółka dawały określony efekt. Na szybko zrobiłem rysunek w paincie co mam na myśli. Mogłoby to zadziałać?

nity.thumb.png.2265eee41f6ca18f5374d915672f7575.png

Link to comment
Share on other sites

Przyszło mi do głowy pewne rozwiązanie, w zasadzie permanentne... Przecież większość tych narzędzi to nic więcej jak blachy PE... Może trafiłaby się na forum dobra dusza, która ma np. ten wynalazek z RB (koła + uchwyt) i wrzuciłaby go na skaner - a dla ogólnego dobra każdy będzie sobie mógł jpg pobrać i obrobić w fusionie czy czymś podobnym i choćby dać to do cięcia cnc.... bo z wytrawieniem takiej kruszynki w domu może być ciężko.

Edited by cudi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.