Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam model JU-87 STUKA i chce go pomalować i moje prośba brzmi jakie farby są potrzebne bo na instrukcji nie mogę rozszyfrować, czy będzie potrzebna taśma maskująca jeśli tak to ile i jeszcze o szpachle czy możne być na początek taka szpachla?? oto linki to szpachla

http://sklepy.allegro.pl/item880443923_szpachlowka_modelarska_30ml_wamod.html#gallery

lub taka

http://sklepy.allegro.pl/item923457513_zmywalna_szpachlowka_akrylowa_wamod.html

czy najlepiej taka najlepsza

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=906853385

 

i jeszcze jedno jakimi pędzlami malować?

Jeśli coś jeszcze jest mi potrzebne proszę o napisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model JU-87 STUKA i chce go pomalować i moje prośba brzmi jakie farby są potrzebne bo na instrukcji nie mogę rozszyfrować, czy będzie potrzebna taśma maskująca jeśli tak to ile i jeszcze o szpachle czy możne być na początek taka szpachla?? oto linki to szpachla

http://sklepy.allegro.pl/item880443923_szpachlowka_modelarska_30ml_wamod.html#gallery

lub taka

http://sklepy.allegro.pl/item923457513_zmywalna_szpachlowka_akrylowa_wamod.html

czy najlepiej taka najlepsza

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=906853385

 

i jeszcze jedno jakimi pędzlami malować?

Jeśli coś jeszcze jest mi potrzebne proszę o napisanie

 

Czołem kolego

Po pierwsze nigdy, ale to nigdy nie kupuj tej szpachli womadu lepiej dopłacić trochę i mieć coś dobrego niż płacić dwa razy. Ten revell bedzie znacznie lepszy!!

 

W jakim malowaniu chcesz go zrobić i jakimi farbami będziesz malował będzie prościej coś doradzić.

 

Pędzle najlepiej płaskie z miękkiego włosia.

 

Taśma przydaje się, ale na pewno nie przy malowaniu pędzlami, bo można sobie tylko zepsuć model "podciekami" pod taśmę.

 

Kilka cennych porad!!! viewtopic.php?t=9427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki a znasz jeszcze jakąś tańsza ale lepsza szpachle od tej womadu??

Farby mam jakieś ale podobno nie będzie żadna pasować a chce pomalować go ręcznie bo jestem początkującym ale chce go zajefajnie wykonać ale nie wiem czy mi to wyjdzie. czyli tasmy nie kupowac??(ktos mi wciskał ze bez tego sie nie da pomalowac)

napisz mi jak mozesz pare porad na pw to bedze mi łatwiej i jesli wiesz jak zajefajnie wykonac stuka to był bym wdzieczny za pomoc

pozdrawiam cie albert091283 i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie. czy latwiej skleja sie tiry i naczepy od modelow wojskowych i czy tam niektore czesci sa pomalowane i ile kolorow farb mniej wiecej trzeba kupic do pomalowania ciezarowy. i ile cm ma taki tir z naczepa i bez i czy naczepe kupuje sie odzielnie czy razem mozna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
czy latwiej skleja sie tiry i naczepy od modelow wojskowych
Ciężko powiedzieć, co jest "łatwiej" - każdą grupę i tematykę w modelarstwie klei się INACZEJ.

 

czy tam niektore czesci sa pomalowane i ile kolorow farb mniej wiecej trzeba kupic do pomalowania ciezarowy
Żadne części nie są pomalowane (nie licząc "chromowanych").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to pytania jeszcze raz pisze:

-czy latwiej skleja sie tiry i naczepy od modelow wojskowych

-czy tam niektore czesci sa pomalowane i ile kolorow farb mniej wiecej trzeba kupic do pomalowania ciezarowy

-jaka długosc jest modelu tira mniej więcej?? z naczepą i bez naczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam pytanie jak można wykonać podstawke lotniska?

sklejka ,vikol ,papier ścierny jako asfalt ,posypki,bardzo drobne trociny jako trawa,woda vallejo.i dużo dużo inwencji twórczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płytę betonową dobrze rzeźbi się w płycie kartonowo-gipsowej. Dobrze się to też potem maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy ma rację, ale jak nie masz tego wygodniejszego sposobu - płyty kartonowo-gipsowej, to możesz samemu wylać np gładź szpachlowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikolaj95, jak ja kupiłem tira to prawie wszystkie części były w kolorach docelowych. Ale jest jedno "ale". Bez malowania cześci swoimi kolorami, to w fabrycznych kolorach po złożeniu cieżarówka prezentuje się mizernie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko więc tak jestem prawdziwym amatorem i w sumie dopiero będę się wszystkiego uczył na tym modelu :P

 

Mercedes Benz Actros 1854 LS V8 - Italeri 3824 ( kupiłem sobie do niego farby kilka kolorków, szpachlę, pędzle ale nie jestem pewien czy pomalowana karoseria pędzlami będzie wyglądała dobrze ? Co ewentualnie muszę jeszcze dokupić ?? Dzięki za każdą poradę wszystko się przyda heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
czy trzeba na początku malować model?

Przede wszystkim model sklejasz dla siebie (choć są wyjątki od tej reguły) i robisz to tak by Tobie się podobał. Malowanie nie jest konieczne. Wielu z forumowiczów (ja także) swoje pierwsze modelarskie prace miała niemalowane . Jednak odpowiednie malowanie podnosi walory modelu więc warto rozważyć taki wariant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oczyszczenia metalowego ogrodzenia przed malowaniem idealny, ale nie do modeli. Zdobądź 500, 1000,2000. Tych używa się najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.