Skocz do zawartości

Ford Tf-c RPM 1/35 - bolszewika goń, goń, goń!


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie pokolorować Forda, przy użyciu wybranych przeze mnie farb:

 

  • Podwozie i koła: Tamiya XF-58 Olive Green,
  • Hataka A013 Mid Stone,
  • Pactra A88 RLM 71 zielony,
  • Pactra A103 Rot Braun,
  • Pactra A36 Intermediate Blue,

 

 

TF-B_pokolorowany.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki będzie rozkład plam niebieskich. Oczywiście na podstawie powyższego zdjęcia z inż. Tańskim.

Obok forda wzornik farb dla kamuflażu.

 

 

20220822_192658.thumb.jpg.daa802bf5166d693eaa4e5f93879c190.jpg

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chorąży napisał:

Proponuję "biedronkować" i tylko "przykurzyć" , one raczej tylko po drogach się poruszały, po utwardzonym terenie ..

 

Spróbuję przybrudzić go suchymi pastelami. Jak wyjdzie, tak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo wyszło bardzo schludnie, w tej skali było na pewno trudne. Do brudzenia oleje będą raczej bezpieczniejsze. Na kamuflażu nie masz gry kolorami więc tak jak mówi Chorąży biedronka jak najbardziej wskazana żeby przełamać te kolory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Panowie, jak się wykonuję biedronkę? Ja bardziej lotniczy jestem, więc nie w temacie.

 

 

46b7c1f6-f006-4d59-80c4-8c1a6963253e.thumb.jpeg.060ffaa126a925d5aa488cabf7620f0e.jpeg

dajesz różne kropki farby olejnej np przycięta wykałaczką, muszą być małe , ale i różne, co do kolorów rożnie, generalnie lepiej dawać po środku jaśniejsze odcienie, a tam gdzie dół, zakamarki ciemniejsze, później płaskim pędzlem odsączonym bdb  w white spirit rozcierasz od góry do dołu , brudny pędzel odsączasz na  ręczniku papierowym i powtarzasz czynność do skutku wedle uznania

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

dajesz różne kropki farby olejnej np przycięta wykałaczką, muszą być małe , ale i różne, co do kolorów rożnie, generalnie lepiej dawać po środku jaśniejsze odcienie, a tam gdzie dół, zakamarki ciemniejsze, później płaskim pędzlem odsączonym bdb  w white spirit rozcierasz od góry do dołu , brudny pędzel odsączasz na  ręczniku papierowym i powtarzasz czynność do skutku wedle uznania

Rozcieranie góra dół jest tylko dla wertykalnych powierzchnii. Dla horyzontalnych jest tapping 

Edytowane przez patrykd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrykd napisał:

. Dla horyzontalnych jest tapping 

Masz rację ale to bardziej rozcieranie itp  , prawdziwy tapping to na instrumencie, sychro prawej dloni z lewą , generalnie wyższa szkoła jazdy , top technika, a biedronka w modelarstwie to ultra przedszkole przy tym :) 

 

 

Edytowane przez Evildead
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Biedronkowanie: podejście Nr.1

 

20220919_182430.thumb.jpg.1fcea87f0b0ac861da0ebe3191af7b55.jpg

 

Paletka kolorów - nadmiar oleju ładnie wsiąkł w papier

 

 

 

20220919_182726.thumb.jpg.504ae4be4e2600c5dba7411a0d9e313e.jpg

 

Biedronkowanie nałożone na model testowy. Teraz zabawa z benzynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po potraktowaniu pędzlem zanużonym w benzynie uzyskałem taki ledwo widoczny efekt.

 

No nie wiem... Coś zbyt kolorowe wyszło. Chyba zostanę przy czarnej/brązowej farbie i sproszkowanych pastelach jako kurz...

 

 

20220919_183244.thumb.jpg.cf7f4ebf17ae5e0209ad9326e81d3bed.jpg

 

 

20220919_183511.thumb.jpg.f4cfac8a9c47f8ee03498d02bcaf9a22.jpg

 

 

 

 

 

Jest jeszcze jedna kwestia. Otóż:

 

Czy karabin był w kamuflażu, czy też nie? A może to tylko osłona w kamo?

 

 

image.png.4074c375186bb323d40c88b3a5da67a6.png   Z kamo (na osłonie karabinu???)

 

 

image.png.39a2b83b41d4968f902becb44ea79c19.png Bez kamo na karabinie

 

 

image.png.83d845c6aba9356235933d8ebb93bc1e.png  Również bez kamo

 

 

image.png.705dc6dc3563b9aae1b3280b472de3d2.png  Bez kamo i płyty pancernej zaraz za karabinem.

 

 

Mam już mętlik w głowie :sos:

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż był tylko na pancernej osłonie chłodnicy karabinu maszynowego zblokowanej z osłoną otworu w wieżyczce. Podczas działań w 1920 roku te osłony pancerne  nie były stosowane gdyż ograniczały kąt podniesienia km.  Sama chłodnica karabinu maszynowego nie miała kamuflażu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Witek Cisłak napisał:

Kamuflaż był tylko na pancernej osłonie chłodnicy karabinu maszynowego zblokowanej z osłoną otworu w wieżyczce. Podczas działań w 1920 roku te osłony pancerne  nie były stosowane gdyż ograniczały kąt podniesienia km.  Sama chłodnica karabinu maszynowego nie miała kamuflażu.

 

Dzięki za info. W takim razie karabin będzie pomalowany gunmetalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ukończony. Teraz przydałoby się go jakoś ubrudzić.

 

 

Chyba przybrudzę mu tylko koła sproszkowaną pastelą. Nie wiem tylko, czy biedronkować kadłub, czy nie pokryć go czarną olejną, albo tylko przykurzyć pastelą...

 

 

20220921_163212.thumb.jpg.3f06ca84eff5ccf5c76cb7b590a03962.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Wash zdecydowanie się przyda.  Ale przedtem lakier błyszczący. 😉


Potraktowałem go Sidoluxem do paneli. Myślałem, że widać, że trochę się błyszczy :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.