Skocz do zawartości

PZL P.11c 1:32 IBG


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Wam zaprezentować kolejny model. Długo czekał na swoją kolej.  Sam zestaw znany, Firma IBG. Do budowy wykorzystałem zestawy żywiczne,  lufy Mastera,  tablice Yahu, kalki Techmodu, malowane farbami Hataka  seria pomarańczowa i Bil Model.  Dedykowane kolory z zestawu Hataka jednak troszeczkę po "swojemu " domieszałem.  Wybrałem malowanie ze 142 Eskadry Myśliwskiej Pilot ppor. Stanisław Skalski.  W modelu dodałem  od Siebie tylko kilka przewodów w kabinie. W sumie bardzo przyjemny w budowie zestaw.  Jedyny problem to kalki. Już dawno się tak nie umęczyłem z kalkami. Nie wiem czy tylko moje takie były , ale pękały, rwały się i nie chciały siadać.  Samo malowanie to na pewno może wzbudzić dyskusję, ale w końcu na temat kolorów malowania samolotów z tego okresu dyskusji i racji jest bardzo wiele.  Czy mnie udało się trafić, nie wiem. Odbiór kolorów może też zależeć od samych zdjęć. Mimo wszystko zapraszam do oglądania. Wszelkie uwagi na pewno przydadzą się w przyszłości.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

13.JPG

14.JPG

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.JPG

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marek d napisał:

Ładna jedenastka, mnie się podoba. :piwo:

Robiłem w tym samym oznakowaniu i kalkomanie Techmodu dały mi popalić na spodzie skrzydła.

 

Marek widziałem Twój model.  Ale już jak prawie miałem swój skończony. Ja na spodzie skrzydła kiedy popsułem trzecią szachownicę, to postanowiłem zamaskować co trzeba ( 20 minut roboty) i namalowałem je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 22:38, hlystek napisał:

Model piękny:)Plus za pilota:)Ja

jedną już zrobiłem, na pewno nie ostatnią.Można poprosić przepis na kolor spodu? Moim skromnym zdaniem bardzo trafiony. 

Dziękuję za dobre słowo. Gotowego przepisu na malowanie spodu nie podam. Pomalowałem najpierw dedykowanym kolorem z zestawu Hataka seria pomarańczowa. Kolor wydawał mi się trochę za bardzo szary. Potem malowałem to drugi raz i do wyjściowego koloru dodawałem po kropelce Aircraft Light Blue 2 , 068  z zestawu BilModel.  I tak jakoś samo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.