Skocz do zawartości

PS-289 uszczelka zaworu regulacji powietrza


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz znać średnicę, kupuj zestaw uszczelek:

 https://allegro.pl/oferta/oringi-uszczelki-aerografow-aerografu-aerograf-180-9652750090

Zestaw uszczelek do aerografów Fine Art 180X - Uszczelki - Akcesoria -  Aerografia - Sklep Modelarski Agtom

https://agtom.eu/uszczelki/368574-o-rings-set-130t.html

o-rings-set-130t.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juffre napisał:

Hej, uszkodziła mi się uszczelka od zaworka MAC. Wiecie gdzie taką można dostać albo jaki zamiennik zastosować? 

Pozostaje zakupić Iwaty .To samo raczej jest i w Proconach. .Zadzwoń do fine artu i popytaj.Nie musisz brać za te pieniądze można szukać i coś dobrać za grosze.Ale wiem z doświadczenia ,że droga okrężną bo taniej wiąże się z tym że, albo za małe albo za duże są i potem występują nieszczelności.Może się uda coś dobrać taniej sam się dowiem chętnie.

image.thumb.png.96441ac56fef77c2ab7cde609edb8dce.png

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, push-up78 napisał:

Pozostaje zakupić Iwaty .

Żart? Przecież to zwykły oring o standardowym i łatwym do zmierzenia rozmiarze. Nie ma nic specjalnego w uszczelkach sprzedawanych przez Iwatę czy Gunze. Oprócz idiotycznej ceny oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HKK napisał:

Żart? Przecież to zwykły oring o standardowym i łatwym do zmierzenia rozmiarze. Nie ma nic specjalnego w uszczelkach sprzedawanych przez Iwatę czy Gunze. Oprócz idiotycznej ceny oczywiście.

Być może nie zaprzeczam.Oring do zaworu powietrznego kupiłem w Mzone za 9zł.szt i do głowicy aerków z zaworkiem MAC tak na zapas i oryginały i za grosze.No nie grosze ale nie spore pieniądze.Myślę,że te do MAC też w Mzone można będzie dostać za mniej o wiele niż Iwaty.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Juffre napisał:

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Uszczelka zmieniała swój rozmiar, tak ze nie uda mi się jej zmierzyć...

Nie masz mierzyć uszczelki bo oringi z zasady źle się mierzy,  tylko miejsce na którym jest osadzony.

Który oring ci zdechł?

Ten na  gwincie wkręcanym w korpus? 

Bez jaj...oring za 20 groszy, lub trochę teflonowej taśmy i po bólu.

9 zł + 12 przesyłka...niezła przebitka 😞 

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fotka z mojego adlera 7790

Tu jest oring na gwincie 6x1.

,, tylko" uszczelnia sam zaworek w korpusie. 

20220330_220732.thumb.jpg.4290ca77387c76b39925c2f705ec9ad5.jpg

Gdyby mi walną ( co i tak niedługo nastąpi bo już lekko zmurszał) to nawet patafixem da się uszczelnić albo kawałkiem taśmy teflonowej na gwint.

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, push-up78 said:

Pozostaje zakupić Iwaty .To samo raczej jest i w Proconach. .Zadzwoń do fine artu i popytaj.Nie musisz brać za te pieniądze można szukać i coś dobrać za grosze.Ale wiem z doświadczenia ,że droga okrężną bo taniej wiąże się z tym że, albo za małe albo za duże są i potem występują nieszczelności.Może się uda coś dobrać taniej sam się dowiem chętnie.

image.thumb.png.96441ac56fef77c2ab7cde609edb8dce.png

To jest cena za 100 sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje telefon do Mzone.😎.I tak tez uczynię jak zajdzie potrzeba.I nie będę błądzić szukając odpowiedniej uszczelki .Wymieniam i maluję dalej.Jak ktoś tam chce przyoszczędzić parę złotych i nie pisze o iwatach bo tam przebitki cenowe wszyscy znają to taniej to samo Procony oferują jeśli chodzi o części.Jak choćby dyszę.I tak taka wymiana jest jak się przydarzy raz na parę lat.I to nie zawsze.A te 100 czy 200 uszczelek to prędzej zmurszeją zanim je się kiedykolwiek wykorzysta.Aż w takim tempie to się nie niszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.