Skocz do zawartości

DKM Graf Zeppelin - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Prezentowany tutaj model Grafa ukończyłem właściwie 3 lata temu. Dopiero jakieś 3 tygodnie temu wykonałem samoloty, olinowanie i wodę tak, by w końcu zakończyć temat budowy modelu. Początkowo lotniskowiec miał znaleźć się na dioramie w Szczecinie, ale w związku z tym, że wykonałem go w fikcyjnym malowaniu z gry World of Warships postanowiłem, że tego dam na wodę, a w Szczecinie umieszczę Grafa takiego, jaki był naprawdę. Do budowy modelu użyłem uniwersalnych relingów Eduarda, a resztę skromnych blaszek sam zaprojektowałem. Tak jak wspomniałem na początku model został praktycznie ukończony 3 lata temu i zdaję sobie sprawę, że można było go zrobić lepiej, przynajmniej teraz, bo wtedy wyszedł jak widać 😛 Zapraszam do galerii

 

ueWpRyQ.jpg

tGrKY04.jpg

Wd2G2BM.jpg

DkRxmev.jpg

CcDuKFk.jpg

UgQPRo5.jpg

1GX3OC0.jpg

yjgqoJC.jpg

6eROLFx.jpg

WbDyvaq.jpg

phBPxi2.jpg

BENE7jV.jpg

9L7m8vF.jpg

ATmmYL7.jpg

YY8m3pi.jpg

MRnbgpH.jpg

l0kFeBL.jpg

NAAJNYG.jpg

sL2b0yp.jpg

HZNgBeb.jpg

BowPitS.jpg

Of3hBm8.jpg

YGi1DiQ.jpg

ipGJTul.jpg

 

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było czekać, na te piękne czasy. By na własne oczy - cuda te zobaczyć. 

 

Kawał dobrej roboty, jak zawsze zresztą. 

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :piwo:

 

15 minut temu, Marcin M. napisał:

Stoły na Paprykarzu - zapewnione. Z niecierpliwością oczekuję zobaczenia na żywo.

Mam nadzieję Marcinie, że się wyrobię. Niby jeszcze sporo czasu, ale tak naprawdę nie za wiele. Będę zagęszczać ruchy i mam wielką nadzieję, że uda mi się do Was wybrać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cloner16 napisał:

Lubię się przyp... do modeli ale tutaj nawet nie ma do czego 😉 Świetna robota. Wzór do naśladowania. Będę obserwował twoje kolejne prace! 

 Hahaha dzięki za miłe słowa :piwo: Widzisz, w związku z tym, że sam robilem ten model i to w dodatku 3 lata temu, to mi raczej jest ciężko znaleźć coś do czego mógłbym się nie przyczepić :haha:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 12:30, chudyhunter napisał:

znaleźć coś do czego mógłbym się nie przyczepić

 

Zawsze coś się znajdzie. Wszystko zależy jak duże szkło powiększające się użyje. 🧐

A na poważnie to piękny model w mistrzowskim wykonaniu. Takie rzeczy zawsze się chętnie ogląda. Do Szczecina trochę mam daleko. Jakieś plany w okolicach Wrocławia? No i gratuluję fotki tygodnia.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Endrju napisał:

Zawsze coś się znajdzie. Wszystko zależy jak duże szkło powiększające się użyje. 🧐

A na poważnie to piękny model w mistrzowskim wykonaniu. Takie rzeczy zawsze się chętnie ogląda. Do Szczecina trochę mam daleko. Jakieś plany w okolicach Wrocławia? No i gratuluję fotki tygodnia.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Dziękuję za miłe słowa :piwo:  Niestety w tym roku raczej nie uda mi się zawitać na południu, ale w przyszłym roku może uda mi się pojawić w tych okolicach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jonathan napisał:

Wiec chylę czoła przed kunsztem. Piękny model.

Jak nie jestem fanem marynistyki, tak ten oto model przykuł mą uwagę na dłuższa chwilę

Dziękuję i doceniam zwłaszcza, że miałeś możliwość zobaczyć go na własne oczy i masz porównanie ze zdjęciami :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chudyhunter napisał:

Dziękuję i doceniam zwłaszcza, że miałeś możliwość zobaczyć go na własne oczy i masz porównanie ze zdjęciami :piwo:

Na tyle na ile gablotka pozwolila...

IMG_20220423_102726.jpg

IMG_20220423_102736.jpg

Edytowane przez jonathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gabloty bardzo utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają wykonanie zdjęć modeli. Jednak na takich imprezach uważam to za obowiązkowy dodatek. Po jednym dniu na takiej wystawie na modelu zbiera się naprawdę sporo kurzu, co widać na gablocie na drugi dzień. Usunięcie go z modelu w tej skali, czy wody byłoby dość problematyczne o ile nawet niemożliwe bez wyrządzenia szkód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jonathan napisał:

No i chroni przed łapkami dzieci... Co poczuł mój KV :D

O tym to już nawet nie chciałem wspominać :D Nie wiem jakbym zareagował na taki np. ułamany maszt z olinowaniem ...

 

8 minut temu, jonathan napisał:

Oznaczenia na samolotach to kalki?

Jeżeli tak to jakie? :D

Oznaczenia na samolotach, to Trumpeterowe kalki dołączone do modelu Grafa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.