Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mandrivecs napisał:

Ciekawe jest pierwsze zdjęcie; pytanie czy Ukraińcy przejęli BTR-a, czy Ruscy Humvee...

Raczej w tym momencie, to po stronie Ukraińskiej ten komplet  :)  Hełmy+umundurowanie na to wskazują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to jednak smutne, bo wygląda jednak na to, że sojusznicy pchają sprzęt, który i tak jest już dla nich średni użyteczny (mam na myśli choćby teraz LR snatch w Afganistanie nazywany przez Brytyjczyków trumna na kołach). Praktycznie Himarsy,  Kraby i parę sztuk PHZ2000 to nowoczesna technologia jedynie... Z drugiej strony, jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 minuty temu, chorąży napisał:

Znowu banderowska szmata.

Teraz nie wolno tak pisać.

To nasi sojusznicy broniący Europy przed rosyjską agresją.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ponad 70 000 Czechów powiedziało NIE między innymi dla poparcia banderowskich włądz Ukrainy. Tyle osób wyszło na ulicę w Pradze, w innych miastach też protestowali.

Proszę nie publikować barw ludobójców z UPA na tym forum. I tyle w ten sprawie z mojej strony.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 13:09, Xmen napisał:

To nasi sojusznicy broniący Europy przed rosyjską agresją.

Zawsze w ciebie wierzyłem, przyjacielu. I nie na darmo.

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, socjo1 napisał:

Zawsze w ciebie wierzyłem, przyjacielu. I nie na darmo.

Michał

 

To my jesteśmy przyjaciółmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

W tej armii mnie juz nic nie zadziwi, raczej jedyne co moze to rozsmieszyc . Bartoszu gdy polacze twoje zdjecie z tym ponizej , to mam wrazenie iz ogladamy kolejny odcinek serialu ,,  Gang Olsena powraca po latach ,, Przed tygodniem na Zlocie Mlitarnym  goscil podobny pojazd, stali kolo niego ojcowie z synami i opowiadali jak to przed wieloma lat.... za gorami i lasami poruszali sie tymi zabytkami.

5image.jpeg.c8d043ffd6a8ed2d9b3f3d83f4623330.jpeg

patrząc co się tam odwala to zaczynam stwierdzać że na pewno nie są drugą potęgą militarną świata. Bulik 58 moi znajomi którzy zbierają zbytki mają takie pojazdy z czego jeden stoi w moim zaprzyjaźnionym muzeum na poznańskiej cytadeli. U nas w wojsku też się trafi starsze wozy ciężarowe na przykład ził  157 ale patrząc na budżet naszego wojska no sorry tak się czasem może zdarzać

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.