Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, bulik58 napisał:

rownierz ten pojazd nie ma IFF i przynaleznosc udalo mi sie ustalic tylko dzieki mundurom obslugi..

zdi0xkty7b6a1.jpg?width=1440&format=pjpg&auto=webp&s=ee6e19b2a5f1f83e25f9317b77d6703bfcee92df

i tej fladze

xrw9xdvy7b6a1.jpg?width=1440&format=pjpg&auto=webp&s=959512dde3b4a042ba5bca04f1de893043d1fdd5

 

 

Po naszywce "totenkopf" widać :D

 

To prawda, nie zawsze mają oznaczenia, ja napisałem co zbiór małych rzeczy mi sugeruje, ciężko rozpoznać rosyjskie błoto od ukraińskiego. Wydaje mi się też, że tego nie przepuściła by rosyjska propaganda, telegramy pokazywały by, że "nowe, ulepszone BMP z rozwiązaniami z Armaty trafiają na front". Prędzej byłoby jak z Terminatorami, że trafiają do propagandowych wstawek, ale nie na front.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Przemarsz gdzieś w Ukrainie są to screny z filmu. Pojazdy są 4 

 

Screenshot_20221217-180305_Telegram.jpg

 

 

 

 

 

Screenshot_20221217-180225_Telegram.jpg

 

 

Screenshot_20221217-180206_Telegram.jpg

 

Fajny z modelarskiego punktu widzenia temat. Ciekawe czy to zwykła prowokacja czy jakiś fan militariów/modelarz w załodze.  Do tego wygląda jakby oryginalnych farb użyli:szczerbol: Co to za pojazd jest? Bo ja się na nowoczesnych nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest zdobyczny więc jest na nim kamo wroga jak jest sprawny to robią przegląd i dalej wio do akcji .

Czytałem że nanoszenie oznaczeń z okresu II wojny światowej Ukraińcy robią celowo ponoć tak oznaczonych jednostek ruscy boją się najbardziej. Prawdopodobnie pojazdy należą do Azova  .

10 godzin temu, Lipa napisał:

Fajny z modelarskiego punktu widzenia temat. Ciekawe czy to zwykła prowokacja czy jakiś fan militariów/modelarz w załodze.  Do tego wygląda jakby oryginalnych farb użyli:szczerbol: Co to za pojazd jest? Bo ja się na nowoczesnych nie znam. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminator na froncie zostal nagrany na poczatku grudnia niedaleko Kreminny, ale z filmiku nie da sie powiedziec, czy faktycznie bral udzial w dzialaniach bojowych czy tylko strzelal na potrzeby propagandowe:

image.thumb.png.82339604e7393fc05d82d0748aeb85fb.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że ponoć wunderwaffe się nie za bardzo sprawdza narzekają sami użytkownicy więc kręcą propagandowe filmy że niby z czymś walczy.

7 godzin temu, bulik58 napisał:

Wedlug niektorych komentarzy rosyjskich komentatorow biora udzial w boju i siac strach i zniszczenia wsrod wojsk Ukr. Ale jak to bywa strach ma wielkie oczy i nie widzialem  zadnego filmiku ktory by to potwierdzil. Sa tylko fotki ktore maja sugerowac ich udzial, ale wiadomym jest iz czesto fotki sluza do promowania a nie potwierdzania. Discover combat capabilities of BMPT Terminator used by ...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, bulik58 said:

Bloto, wszedzie bloto

 

Masakra, nie dziwne ze caly front stanal w miejscu.

 

Tak na marginesie, ten user na reddicie u/Crewserved4Days regularnie publikuje ciekawe filmiki, wliczajac jeden na ktorym jego hmmwve wjechal na mine.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam że pokazują fotki stare bo brak sukcesów w zeszłym tygodniu zatakowali ukraińskie pozycje. Udało się je im zdobyć dużo chłopaków zginęło.

Ruscy cieszyli się zdobyczą 2 dni kontruderzeni wypchelo Ruskich tak daleko że utracili swoje pozycje które zdobywali 3 miesiące 

12 godzin temu, bulik58 napisał:

To co mieli przygotowane do parady w Kijowie to albo wala sie jako zlom po polach albo zmienilo wlasciciela.Teraz zbieraja czesto wszystko co sie da , przykladem cywilne auta , sprzet ktory nie raz powinien stac juz w museum albo na zlomie. Kolejna rzecz jaka pokazuje sie dosc czesto w ostatnim czasie - to jest fotki wojska i sprzetu z wiosny, lata , chyba z powodu braku sukcesow. Czyzby juz wiosna zawitala na  Ukraine.

image

image

co to za pojazdy?

image

imageimageimage

nie tylko wieze czolgowe potrafia latac , kompletny dach BMP-1 z wieza rownierz

image

 francuskie MLRS-y

Fkhp2PpXEAMipwl?format=jpg&name=large

 

HMMWV wyciagany z blota.

t.me/Ukr_G_M/12661 t.me/operativnoZSU/… twitter.com/i/web/status/1… https://t.co/sFlLYscoob

 

 

A teraz coś z tematu 2 x Maxim 

IMG_20221223_084317_270.jpg

IMG_20221223_084317_288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.