Skocz do zawartości

Mig 29 9.12 Lotnictwa Polskiego 1/72 Trumpeter


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mysiek13 napisał:

Sprawdzę swojego w weekend, na zgodność z planami /zdjęciami bo przyznam że tak daleko nie jestem... 

 

Wygląda u mnie to tak. Mimo spłaszczonych kół. Widać prześwit między kołami a dolną krawędzią kadłuba, a także jej "uciekanie do góry". 

Przemyślałem sprawę i będę skracał golenie. Nie mogę na to patrzeć.  Może być jeszcze tak, że coś źle zmontowałem, ale prawdę mówiąc, to mało prawdopodobne.

Wbqb52O.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

 

Wygląda u mnie to tak. Mimo spłaszczonych kół. Widać prześwit między kołami a dolną krawędzią kadłuba, a także jej "uciekanie do góry". 

Przemyślałem sprawę i będę skracał golenie. Nie mogę na to patrzeć.  Może być jeszcze tak, że coś źle zmontowałem, ale prawdę mówiąc, to mało prawdopodobne.

Wbqb52O.jpg

 

2571fe31a2572b18ac28b407f207ab6c.jpg.3791aa55d23efd29e91178ad6158e9d6.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, socjo1 napisał:

Właśnie ja o tym

 

Patrząc na powyższe zdjęcie zapodane przez  @boberm1 i inne dostępne w necie, to jak nic będzie trza ciachnąć goleń. Michał - czeska piłka w dłoń i ...............eliminujesz z długości tak na oko 1,5mm. Góra opony powinna się chyba pokrywać z linią dołu silnika 🤔

 

Może i ja dzisiaj swojego ICM-a postawię na koła - ciekawe jak to Ukraińcom wyszło :wink:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że przedstawione powyżej zdjęcie poziomowane jest do samolotu a nie płaszczyzny płyty postojowej, stąd wrażenie że samolot na zdjęciu "leci" na nos. W modelach MiGów-29 producenci wykonują amortyzatory podwozia głównego w pozycji rozprężonej, gdzie samolot w pełni zatankowany itp powinien  "siadać" na "ogon" Należałoby skrócić amortyzatory 

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tazman79 napisał:

W modelach MiGów-29 producenci wykonują amortyzatory podwozia głównego w pozycji rozluźnionej, gdzie samolot w pełni zatankowany itp powinien  "siadać" na "ogon" Należałoby skrócić amortyzatory 

Co do zasady, masz rację. Niestety, taki kozak to nie jestem, żeby skracać amortyzatory teraz, kiedy sklejone jest podwozie i wklejone koła. Plan mój zdradził już @abtb - odpiłuję goleń czeską piłką albo z Hasegawy, skrócę, pewnie też nawiercę i wkleję w środek igły lekarskie dla wzmocnienia. I tak emocji bedzie moc 😉 

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, socjo1 napisał:

odpiłuję goleń czeską piłką

 

37 minut temu, socjo1 napisał:

taki kozak to nie jestem, żeby skracać amortyzatory teraz

Oj, nie bądź pan "miękiszon" :haha: Ja to widzę (nie wiem czy dobrze ale chyba dobrze) że od strony "silnikowej" da się ciachnąć na połączeniu amortyzator - goleń. Odcinasz, potem odcinasz 1mm goleni, nawiercasz otwór o średnicy amora w goleni i wklejasz amora. I masz dwa wróble - krótszą goleń i " sprężonego" amora. Ale jak się nie da to się nie da - zawsze można zwalić na ceny węgla lub  ewentualnie wytłumaczyć się szczerbatą piłą :wink:

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po stu latach przerwy spowodowanej różnymi perypetiami życiowymi (delegacje, rozwód czy remont pokoju-teraz dzielonego że starszym potomkiem,  stąd mocno NBA😁) wracam wreszcie z zaświatów do Miga,  dziś trochę łosia i chwalę się pokojem,  bo sam wyremontowałem 

20230205_094733.jpg

20230205_094644.jpg

20230205_094604.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mysiek13 napisał:

Po stu latach przerwy spowodowanej różnymi perypetiami życiowymi (delegacje, rozwód czy remont pokoju-teraz dzielonego że starszym potomkiem,  stąd mocno NBA😁) wracam wreszcie z zaświatów do Miga,  dziś trochę łosia i chwalę się pokojem,  bo sam wyremontowałem 

20230205_094733.jpg

20230205_094644.jpg

20230205_094604.jpg

Fajnie, że działasz dalej. Jeśli się tylko ma możliwość, to nasze (różne) hobby w trudnych zakrętach życiowych pomagają złapać równowagę i dystans.  Trzymam kciuki za postępy, tym bardziej, że Twój model był jednym z tych, które zainspirowały mnie do zrobienia mojego ukraińskiego "pixela". 

Michał

PS. Pokój - petarda, także energetyczna 😉

Edytowane przez socjo1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

fajny migacz. Mam pytanie, czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z szachownicami na naszych migach? Raz są malowane tak, jak masz na Swoim modelu a raz odwrotnie... 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacko1971 napisał:

Witam,

fajny migacz. Mam pytanie, czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z szachownicami na naszych migach? Raz są malowane tak, jak masz na Swoim modelu a raz odwrotnie... 

Pozdrawiam.

Dwa razy sprawdzałem z Polish Wings, bo instrukcji Techmodu nie do końca dowierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mysiek13 napisał:

Dwa razy sprawdzałem z Polish Wings

Dokładnie. To najpewniejszy ze sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj turniej w basket, a dzis spokojne niedzielne midelowanie przy podcascie Wojenne Historie 😎. A ja teraz walczę z całkiem dobrze zdetalowanym podwoziem 29... zaraz będzie szara baza i potem przewody na stalowy, gun metal , gumowy itd... A kiedy będzie schło to jeszcze trochę sobie pokalkuję...

20230219_171833.jpg

20230219_171842.jpg

20230219_172122.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mysiek13 napisał:

midelowanie przy podcascie Wojenne Historie 😎.

 

Oooo, bardzo słusznie! Wszystkim serdecznie polecam i ja, Norbert to fachura i opowiada ciekawie. Co równie ważne - opowiada ładnie i swym opowiadaniem nie obraża rodzimego języka (co nie jest skądinąd takie znów powszechne).

https://www.youtube.com/@podcastwojennehistorie1101

 

Cytat

A ja teraz walczę z całkiem dobrze zdetalowanym podwoziem 29...

 

A zrobiłeś amputo goleni głównych, czy zad będzie zadarty w pozycji godowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powoli MIG dochodzi,  telefon mam inny i robi dziwnie zdjęcia, nie umiem wyłączyć opcji w ruchu i wybaczcie fotki...kalki nałożone i poszedł delikatny matowy warnish...oczywiście oderwałem pitota i będę musiał naprawiać i pomalować cały nos 😂 będą poprawki co wylazło na makro 

20230310_124928.jpg

20230310_125132.jpg

20230310_125010.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.