Skocz do zawartości

Mig 29 9.12 Lotnictwa Polskiego 1/72 Trumpeter


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim po skończeniu "Na Bytom" Su7BM i Iła 2m3 pora rozgrzebać kolejny samolot, to chyba 5 lub 6 w mojej historii, po chwilowym przejściu od pancerki /dioram... Ale dla równowagi będę też kończył coś lądowego (chyba BAT M z W modela, oczywiście w malowaniu WP) 😎 Początki warsztatu - model i akcesoria (jak zwykle u mnie "bambetle" przekroczyły wartość modelu 🤣😂).

IMG_20220522_073915_edit_165893393638227.jpg

 

Kolejna fotka dokumentacja książkowa, do tego foty z netu i odbyta specjalnie dla Miga i Suczki wizyta fotograficzna w nieodległym MLP w Krakowie... 

 

IMG_20220522_073542_edit_165958214575196.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cięcia i malowanie - dysze Edka błyszczące czarnym podkładem oraz fotel K36 matowym surfacerem... Detal Edka bardzo fajny, tylko nadruk na blaszkach taki sobie... Ze względu że chcę robić 65 Skrzydlata Polska to pasy muszę przemalować na pomarańczowy... 

IMG_20220522_074715_edit_165826348956466.jpg

IMG_20220522_074355_edit_165522910014846.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,eligancko się przygotowałeś do tematu :super:

Malowanko już wybrane?

 

Napisz słówko, albo dwa o książce Duke'a Hawkinsa.

Albo może pokaż jakaś fotke zawartości... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie najprawdopodobniej 65 z logiem Skrzydlatej Polski z kalek Techmodu. Co do książki Duka to fajny walkaround że szczegółami konstrukcji, bardziej dla modelarza niż monografia... Mam też jego Su 22, i w obu przypadkach głównie fotki polskich egzemplarzy 😎😆 ładny papier, wyraźne zdjęcia , podzielone na konkretne segmenty konstrukcji rozdziały, dużo "bebechów", niestandardowy format... Ja raczej polecam

IMG_20220522_090042_edit_167071689418255.jpg

IMG_20220522_090052_edit_167050819310446.jpg

IMG_20220522_090104_edit_167030287821907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę z ciekawością oglądał Twój warsztat. Chodzi za mną coraz natrętniej "Duch Kijowa", a IBG ma wydać właśnie Trumpetera w takim malowaniu. Bardzo jestem ciekaw i składalności tego zestawu i sensowności kupna poszczególnych dodatków, zwłaszcza dysz, czy kół...

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mysiek13 napisał:

Malowanie najprawdopodobniej 65 z logiem Skrzydlatej Polski

Ładne :super:

Ruskie kamo, rzadko jest robione w naszych barwach.

Za przedstawienie książki dzięki :piwo:

 

45 minut temu, socjo1 napisał:

Bardzo jestem ciekaw i składalności tego zestawu

Noo, sporo dobrego na ten temat czytałem. 

A z tego co patrzyłem (bo mam zarówno wersje jedno- jak i dwumiejscową), to i bez dodatków można zrobić ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na sucho wszystko pasuje jak pisze Matys, bardzo dobrze, koło nosa minimalne szpary... Duży plus to niestandardowe połączenie kadłuba, góra-dół co pozwala na oszczędne operowanie szpachlą 👍   Socjo co do dodatków to kokpit i dysze to wg mnie obowiązkowo... Zestaw Mastera czy koła można pominąć, choć wyglądają dużo lepiej niż zestawowe, ale nie jest to taka gigantyczna różnica jak kokpit i dysze 😎 fotki wrzucę później... ogólnie detale w zestawie są całkiem spoko... Natomiast planowane wydanie IBG z kalkami Techmodu w cenie około/poniżej stówki to dobra okazja... Cena około Hayate czy Mustanga z Army 😉

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Korzystając z okazji, chciałbym jeszcze spytać ekspertów i entuzjastów (post) sowieckiej awiacji, czy te ukraińskie MiGi kamuflowane w piksele miały/mają tablicę przyrządów "analogową", czy też wyposażoną w ekrany? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie zdania, że model Trumpetera średnio leży w planach. Dając tak dużą ilość dodatków, które mają poprawić model, warto o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato!

Nasz "Smoker" to temat, na który z chęcią popatrzę.

Mam też ten zestaw i prócz kokpitu, który jest "biedny" reszta prezentuje się naprawdę dobrze.

Italerii składałem i dobrze, że to było na początku mojego powrotu.

W tej skali to jest "trampek" i... reszta.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 00:26, socjo1 napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Korzystając z okazji, chciałbym jeszcze spytać ekspertów i entuzjastów (post) sowieckiej awiacji, czy te ukraińskie MiGi kamuflowane w piksele miały/mają tablicę przyrządów "analogową", czy też wyposażoną w ekrany? Z góry dziękuję!

Tradycyjne zegary, wersja 9.13  inne koncówki skrzydeł / aranżacja/  no i większy garb  ale to wiesz. 

Kabina-pilota-modernizovanogo-vynyshhuvacha-MiG-29MU1.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mysiek13 napisał:

65, to podobno oryginalny z Sowietów

No, z pewnością!

Był jednym z pierwszych naszych MiGów, którymi chwalili się na fotkach... 

DSC_0942.thumb.JPG.15a388988cf60803a817664de2e81d2e.JPG

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Specjalnie dla Socjo porównanie kółek zestawu, Edka i fotek oryginału 😉 Edek ma ładniejszy i delikatniejszy detal, natomiast Trumpek w oponach przednich jest bliżej oryginału 😲 natomiast fotki oryginału się nie mieszczą i jutro je na kompie zmniejszę do poniżej 4mb... 

IMG_20220529_083334_edit_70298359185105.jpg

IMG_20220529_083312_edit_70343022932494.jpg

IMG_20220529_083430_edit_70201423602307.jpg

IMG_20220529_083409_edit_70248689692404.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z pierwszych numerów miniRepliki był artykuł jak z Italerki i Airfixa uzyskać niemal idealne kształty Smokera. Jak znajdę trochę czasu to poszukam i wrzucę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisał śp pan Wojciech  Butrycz.Na tamten czas ok.Najwiekszym mankamentem italeri jest garb a co za tym idzie kopulka/osłona kabiny zaloganta.Sa za szerokie .On z tego co pamiętam wykor,ustal dolną część Hallera,wloty łącznie z gondolami mig można wykorzystać przy konwersji bo są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.